Doktora programı

Genel

Program açıklaması

TSM Doktora Programı, olağandışı zenginlik ve genişliğe sahip bir müfredat için beş derinlemesine çalışma alanı sunar. Program sadece 10 ila 20 yeni doktora yaptığından beri . Her yıl öğrenciler , doktora öğrencileri öğrenciler ve öğretim üyeleri arasında entelektüel titizlik ve yaratıcı işbirliği atmosferinde gelişirler.

TSM'de Yönetimde Doktora Programına hoş geldiniz

Toulouse School of Management (TSM) Doktora Programına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. TSM, Fransa'daki en eski ve en tanınmış üniversitelerden biri olan Toulouse Capitole Üniversitesi'nin bir parçasıdır ve araştırma yoğun bir kamu kurumunun yönlerini yönetim eğitimi ve stratejik özerkliğe uluslararası bir yaklaşımla harmanlamaktadır.

Bağlı araştırma merkezimiz TSM Research (UMR 5303 CNRS / TSM-UT1), Fransız Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi tarafından akredite edilen yönetim bilimleri alanında sadece dört araştırma merkezinden biridir.

Ayrıca, Doktora Programı, Toulouse ve bölgesindeki diğer iki araştırma laboratuvarı ile ortaktır:

 • Laboratoire Gouvernance et Contrôle Organisationnel (EA 7416 / Université Paul Sabatier),
 • Uluslararası akredite Toulouse İşletme Okulu'na (TBS) ait olan TBS Araştırma Merkezi.

Doktora öğrencilerimiz beş alandan birini seçebilirler:

 • Muhasebe-Denetim-Yönetim Kontrolü,
 • Maliye,
 • İnsan Kaynakları Yönetimi ve Örgütsel Davranış,
 • Pazarlama,
 • Strateji ve Uluslararası Yönetim.

Program , ilk iki yılda zengin bir kurs ve seminer temeli içerir ; bunlardan bazıları disiplinler arasında, diğerleri ise yüksek derecede uzmanlaşmaya izin vermek için çok küçük grup ortamlarında sunulur. Doktora eğitiminin tamamlanmasına kadar, öğrencileri araştırma görüşmeleri, seminerler yazma ve yayınlamanın yanı sıra iş piyasası hazırlığı ve desteği dahil olmak üzere bir seminer programı aracılığıyla destekliyoruz. Öğrencilerimizin çoğu ayrıca lisans ve yüksek lisans seviyelerinde öğretmenlik deneyimi kazanmaktadır. Ayrıca, tam doktora bursları, yıllık konferans seyahatleri ve araştırma desteğinden oluşan bir paket (ikinci yıldan itibaren) öğrencilerin iyi koşullar altında ilerlemelerini ve kendi alanlarındaki uluslararası araştırma ağlarına tam olarak entegre olmalarını sağlar. Amacımız, mezunlarımızın yaklaşık% 90'ının çalıştığı akademik ortamda veya politika kurumlarında, araştırma kuruluşlarında ve özel şirketlerde gelecekteki rolleri için öğrencileri mümkün olan en iyi şekilde hazırlamaktır.

2020'de TSM Doktora Programı (TSM-DP), Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı (EFMD) tarafından verilen prestijli EPAS akreditasyonuna layık görüldü . EPAS akreditasyonu, program hükmümüzün tüm yönlerinin kalitesini onaylar: kurumsal, ulusal ve uluslararası ortamından, tasarımına, sunumuna, sonuçlarına ve etkilerine ve kalite güvence süreçlerine kadar. Özellikle akademik titizlik, pratik alaka, uluslararasılaşma, etik ve sürdürülebilirliği vurgular.

entrepreneur, startup, start-up

Müfredat

Doktora programı her yıl sonbaharda bir kez olmak üzere tam zamanlıdır. Araştırma eğitimi yalnızca yerinde sunulur: uzaktan eğitim seçeneği yoktur. Tipik tamamlanma süresi beş yıldır.

Toulouse School of Management, bağımsız araştırma yapmakla ilgilenen kişiler için yoğun bir doktora programı sunmaktadır. Programımız en iyi teori, uygulama ve araştırma yöntemlerini bilimsel dürüstlükle birleştirir . Kurslara araştırma uygulamaları eşlik ediyor. Mezunlar, önde gelen üniversitelerde ve işletme okullarında, politika odaklı kurumlarda ve özel şirketlerde kariyer peşinde koşarlar.

Uluslararası en iyi uygulamaları takip etmek için, Toulouse School of Management'ta araştırma, özel bir araştırma programı ile Yüksek Lisans'ın ikinci yılında başlar ve iki yıl boyunca, doktora programının müfredatı, doktora öğrencileri için dört temel eğitim alanını vurgular:

 • araştırma araçları ve metodoloji
 • araştırma alanlarının derinlemesine incelenmesi
 • Üst düzey yayınlara yol açan bağımsız araştırma yapma becerileri
 • kariyer gelişimi

Programın ilk yılını başarıyla tamamlayan öğrencilere Yüksek Lisans of Science verilir ve resmi eğitimlerini sonlandırmayı seçebilirler. Bu bir yıllık programın amacı, öğrencilere başarılı bir akademik veya endüstri odaklı kariyer için nicel, analitik ve teorik araçlar sağlamaktır. Bu nedenle öğrencilerin araştırma programı ve tez aşaması bu ilk yılın Mart ayında başlamaktadır.

Doktora Programının 2. yılında öğrenciler, danışmanlarıyla yakın ilişki içinde daha fazla fikir, teorik arka plan, modeller, metodoloji ve araştırma protokollerini araştırırlar. Böylece öğrenciler yavaş yavaş orijinal araştırmanın tasarımı ve yürütülmesine daha fazla dahil olurlar. İkinci yılın sonunda, doktora adaylarımıza Yönetimde MPhil (İleri Yönetim Bilimlerinde TSM sertifika programı) verilir ve tez projelerini inşa edecekleri sağlam bir temele sahiptir ve bazıları yayına uygun bir makale hazırlamış olacaktır.

Doktora programının sonraki yılları, orijinal araştırmalara ve bir Ph.D.'nin oluşturulmasına adanmıştır. tez. Öğrencilere kendi titiz ve çığır açan fikirlerini geliştirme fırsatı verilir. Doktora adaylar, seminerler dahil bölüm hayatına katılırlar. Ayrıca, araştırma çalışmalarını küçük ve kıdemli atölyelerde sunarlar, uluslararası konferanslara ve uluslararası ziyaret dönemlerine katılmaya teşvik edilirler ve son olarak tezlerini savunurlar.

Kabul şartları

Kabul için bir Lisans derecesi (ABD'de), bir Yüksek Lisansın (Avrupa'da) ilk yılının tamamlanması veya akredite bir kolej veya üniversitede dört yıllık bir eğitim kursunu temsil eden eşdeğer bir diploma gereklidir. Pek çok başvuru sahibinin yönetim, finans, ekonomi, mühendislik, psikoloji, istatistik veya diğer ilgili alanlar gibi alanlarda yüksek lisans derecesi olmasına rağmen, tamamlanmış bir yüksek lisans derecesi gerekli değildir. Üstün akademik performans bekleniyor.

Araştırma Yüksek Lisansı olan Avrupalı öğrenciler de başvurabilirler. Başarılı başvuranlar belirli derslerden muafiyet kazanacak ve geçmişlerine bağlı olarak iki yerine yaklaşık bir yılı kapsayan bir dizi dersi takip edeceklerdir.

Her başvuru, uzmanlık alanındaki hocalar tarafından ve tüm alanlardan profesörlerden oluşan Doktora Programı Konseyi tarafından dikkatle incelenecektir.

Akademik yıl Eylül başında başlar.

Uygulama kontrol listesi

 • Devam et
 • Araştırma önerisi
 • Başvurunuzu destekleyebilecek araştırma materyali (tez, makale, araştırma çalışması)
 • Transcript
 • ingilizce testi
 • Referans mektupları
 • EasyRecrue önceden kaydedilmiş video röportajı
 • Kimlik veya pasaport fotokopisi
Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

TSM delivers top-quality academic and professional education, ensuring that students will quickly find employment upon graduating. TSM offers full-time educational programs in the main management disc ... Devamını oku

TSM delivers top-quality academic and professional education, ensuring that students will quickly find employment upon graduating. TSM offers full-time educational programs in the main management disciplines at both undergraduate and graduate levels. Our subject areas are accounting and financial control, finance, human resource management, marketing, and strategy. Daha Az