PHDSTUDIES

İş Ekonomisi 2 PhD Programları Karşılaştır

Doktora programına başlamadan önce yüksek lisansın tamamlanması şarttır. Çoğu program tamamlanmadan ve derecenin verilmesinden önce orijinal araştırma ile bir tez veya tez gerektirir.

İşletme Ekonomisinde Doktora Nedir? Bu doktora programları, iş anlayışı ile birleştirilen ağır bir matematik bileşenine sahiptir. Araştırma yöntemleri ve istatistiksel yöntemler yaygın derslerdir. Buna ek olarak, öğrenciler her biri akademik dünyanın dışındaki gerçek dünyaya uygulanabilecek tüketici davranışlarını, yönetim ve iş ekonomisini öğrenirler. Bilim adamları doktora tezi ve ilgili derslerin uzmanlık seçimi konusunda çok fazla özerkliğe sahiptir. Programlar, tüm derslerin tamamlanması için üç yıl sürmektedir.

Matematik becerileri programda honlanır ve kişisel çıkarların yanı sıra kurumsal dünyada da bankacılık ve finansta iyi çalışır. Program katılımcıları, daha fazla araştırma için hibe başvurusunda, araştırma gerektiren yerlerde ve akademinin dışındaki politikaları yönlendirmede kullanılabilecek daha fazla araştırma ve yazma becerisi kazanırlar.

Program maliyeti, verilebilecek hibe veya asistanlara bağlı olarak değişir. Bir karar vermeden önce tüm olası program ve finansal yardım seçeneklerini araştırın.

Bir işletme iktisat derecesi kazanma sürecinde kazanılan araştırma ve yazma becerileri, akademik alanda kariyer yapmak için mezunlar hazırlar. Akademinin ötesinde, mezunlar kurumsal veya devlet sektörlerine geçebilirler. Ayrıca, Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu gibi düşünce kuruluşları ve uluslararası kuruluşlar bu programda kazanılan becerileri kullanmak için iyi yerlerdir. İşletme Ekonomisinde Doktora, diğer doktora programlarından daha yüksek lisansüstü çalışma için daha geniş bir çekiciliğe sahiptir. İşletme Ekonomisinde doktora yapmış kişiler için özel kariyer, sağlık ekonomisti, araştırma bilimcisi ve araştırma sağlığı ekonomisti.

Doktora programlarının çoğu, hem yurt içinde hem de uluslararası alanda araştırma ve işbirliği için tam zamanlı kampüs fırsatlarıdır. Süreçteki sonraki adımlar için, aşağıdaki programınızı arayınız ve seçim formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuna başvurunuz.

2 Sonuçlar İş Ekonomisi Filter

Ekonomi ve İşletme Ekonomisinde Doktora Eğitimi

University Of Rijeka - Faculty of Economics and Business
Doktora
Eki 2020
<
Tam zamanlı
<
3 yıl
Ingilizce
Kampüs

Rijeka'daki İktisat Fakültesi İktisat ve İşletme İktisadı doktora çalışma programı, iki prestijli doktora ağı / dernek üyesidir: Orta ve Güney Doğu Avrupa Doktora Programı ...

Devamını oku

Doktora Ekonomi ve Yönetim

Technical University of Liberec
Doktora
Eyl 2020
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Kampüs

Bu program, kurumsal yönetim ve yönetim alanında uzman bir bilgi birikimine sahip olup, yenilikler ve yeni kurumsal finansman araçları açısından işletmelerin davranış ve yönet ...

Devamını oku