PHDSTUDIES

Astronomi 2 Doktora Eğitimleri Karşılaştır

Bir lisans veya yüksek lisans derecesi tamamladıktan sonra, aynı zamanda Felsefe Doktor denen bir doktora için çalışmaya devam etmeyi seçebilirsiniz. Bu derece genellikle tamamlanması için en az dört yıl sürer ve bazı konular birkaç yıl daha uzun sürebilir.

Astronomi'de doktora nedir? Gökbilim, gök cisimlerine odaklanan doğa bilimlerinin bir koludur. Bazı alt dallar yıldız oluşumunu ve tarihini, kozmik etkileşimleri, dış gezegenleri, gözlemsel astronomi ve teorik astronomi içerir. Bazı programlar yerel güneş sistemimizdekiler gibi yakın nesneler üzerinde odaklanırken, diğerleri de daha uzaktaki bedenlere odaklanır. Bu programdaki araştırma sizi tezin sunumuna ve savunmasına yönlendiriyor.

Lisansüstü düzeyde astronomi öğrenmek, organizasyon, detaylara dikkat ve ince motor becerileri gibi her gün kullanacağınız yaşam becerileri sağlayabilir. Organize olduğunuz zaman, kendinizi zamandan tasarruf edebilirsiniz. Hassas detayları tespit etmek ve değiştirmek, küçük malzeme problemleri konusunda size yardımcı olabilir veya zanaat odaklı bir hobiniz varsa.

Doktora maliyetini etkileyen bazı faktörler okul büyüklüğü ve yeridir. Bu maliyetler kitap, ders, yemek, konaklama ve diğer ücretleri içerir. Şimdi ilgilendiğiniz okullarla iletişim kuruyorsanız, özel maliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir astronomi doktorası ile sürdürdüğünüz kariyer, uygulamalı veya teorik astronomi odaklı olup olmadığınıza bağlıdır. Her iki alanın da akademi ve araştırma alanında işleri vardır, ancak belirli bir şey istiyorsanız, aramanızı derecenize göre bölün. Örneğin, uygulamalı işler arasında rasathane program yöneticisi, değerlendirme uzmanı, sistem mühendisi ve bilimsel yazılım geliştiricisi ve araştırmacı bulunmaktadır. Teorik meslekler genellikle laboratuvar ve astrofizik olarak laboratuarlarda ve gözlem odalarında çalıştıkça daha fazla araştırmaya yöneliktir.

Yıldızlara her yerde bakabilirsin, o zaman neden skolastik ve kariyer hedefleriniz için en uygun okulu seçmiyorsunuz? Çevrimiçi kurslar her yerde tamamlanabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

2 Sonuçlar Astronomi Filter

Teorik Fizik, Astronomi ve Astrofizik Doktora Programı

Charles University Faculty of Mathematics and Physics
Doktora
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte)
Kampüs
e-Öğrenme

Program teorik fizik, astronomi ve astrofizik eğitimi vermektedir. Mezun, zor fiziksel problemleri çözmede geniş bir yelpazede teorik bilgi ve pratik deneyim kazanır. Astronom ...

Devamını oku

Astronomi doktora

Northern Arizona University
Doktora
Ağu 2020
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Kampüs

Kuzey Arizona Üniversitesi Fizik ve Astronomi Bölümü (NAU) 2016 sonbaharında Astronomi ve Gezegen Bilimi yeni bir doktora programı başlatacaktır. Bölüm şimdi öğretim üyeleri v ...

Devamını oku