PHDSTUDIES

Bilimsel Araştırma Metodolojileri 3 Doktora Dereceleri Karşılaştır

Doktora, doktora eğitim programı için daha yaygın olarak bilinen bir isimdir. Bu, ön lisans, lisans ve yüksek lisans programlarından sonra üniversite eğitiminde bir sonraki adımdır. Doktora bitirmek, bir öğrencinin konu alanı üzerinde derin bir düzeyde mesleki uzmanlık kazandığını gösterir.

Bilimsel Araştırma Metodolojilerinde PhD nedir? Bu alan, araştırma sonuçlarının doğruluğunu, kalitesini ve bütünlüğünü sağlayan resmi hale getirilmiş standartları oluşturmak ve optimize etmek amacıyla bilimsel araştırma yapmak için kullanılan yöntemleri ve araçları geliştirmeye odaklanmaktadır. Bu programa katılan öğrenciler, bilimsel yöntem, hakemli bilimsel gazetecilik ve istatistik gibi süreçlere maruz kalmayı bekleyebilirler. Birçoğu, ileri düzeyde vesayet altındaki çalışmalarını ilerletmek için doktora programında danışmanlık yapan bir akademisyenle işbirliği yapabilir.

Bilimsel Araştırma Metodolojilerindeki bir doktora programından mezun olmak, öğrencilere hayatın sonraki dönemlerinde yararlı olabilecek istisnai muhakeme ve kesinti becerileri öğretebilir. Ayrıca laboratuvar yönetimi ve doku örnek hazırlama gibi alanlarda önemli bilgiler edinebilirler.

Okul ve programa bağlı olarak, öğrencinin maliyeti değişebilir. Maliyetler genellikle burs ve finansal yardımın kullanılabilirliğinden etkilenebilir.

Bilimsel Araştırma Metodolojilerinde doktorasını tamamladıktan sonra, mezunların kariyer yolları için bir takım seçimleri vardır. Bazıları etik danışmanlar olarak hareket edebilir, bilimsel standartlar için danışma kurullarına katılabilir ve yeni yöntemlerin geliştirilmesi ve uygulanması için uzun vadeli ve kısa vadeli planların hazırlanmasına katkıda bulunabilir. Diğerleri, araştırma ve geliştirme için tekrarlanabilir süreçlerin kurulmasında danışman olarak hareket eden, bilimsel ve tıbba yoğunlaşmış tüzel kişiliklerle çalışabilirler. Başka bir seçenek, bilimsel yöntemlerle çalışan şirketleri akredite etmek için standartlar ve sertifika kurulları ile denetçiler olarak çalışmak olabilir.

Hangi okulun seçileceğine karar vermek, konum faktörlerini temel alabilir, ancak çevrimiçi kursların kullanılabilirliğine de bağlı olabilir. Bir okul seçimi ile ilgili ek bilgi için, aşağıdaki programınızı arayın ve seçim formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuna başvurun.

3 Sonuçlar Bilimsel Araştırma Metodolojileri Filter

Doctor of Philosophy

Doktora
Ağu 2021
<
Tam zamanlı
<
4&nbsp;-&nbsp;5 yıl
01 Ara 2020
Ingilizce
Kampüs

The Pitt School of Education is a leading institution for scholarly research and training through its Doctor of Philosophy (Ph.D.) in Education degree. Our Ph.D. program will ...

Devamını oku

Felsefe Doktoru (Bilim) (Araştırma)

Taylor’s University
Doktora
Ingilizce
Kampüs

Biosciences School'da yapılan araştırmalar dört geniş tema (Enfeksiyöz Hastalıklar, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Çevre Araştırmaları, Gıda Bilimi ve Beslenme) konularını ...

Devamını oku

Uzun Ömür Çalışmalarında Doktora

Faculty of Humanities, Charles University
Doktora
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte)
Kampüs
e-Öğrenme

Doktora Uzun ömürlü çalışmalar araştırma, uzmanlık ve bilginin uygulamaya aktarılması konusunda oldukça yetenekli ve bilgili uzmanlar üretir. Bilimsel düzeyde, insan yaşamının ...

Devamını oku