PHDSTUDIES

Biobilişim 3 Doktora Programları Karşılaştır

Doktora, çoğu alanda en yüksek akademik başarıdır. Bu programlardan birine kaydolmadan önce, önce alt düzey diploma programlarını tamamlamanız gerekir; Çoğu durumda, bunlar bir lisans derecesi ve yüksek lisans derecesi içerir.

Biyoenformatikte PhD nedir? Bu alan, şeylerin bilgi tarafına odaklanarak biyolojiyi destekler. Öğrenciler, biyolojik bilgi ve verileri düzenleyen ve analiz eden bilgi sistemleri ve yazılım araçlarının nasıl oluşturulacağını öğrenirler. Bu alandaki öğrenciler, tüm bu alanların gerçek dünya uygulamalarının yanı sıra bilgisayar bilimi, bilgi teknolojisi ve biyoloji hakkında bilgi sahibi olurlar. Biyoenformatik programları için adayların program ve bilgisayar bilimlerinin sıkı bir kavrayışına sahip olması gerektiğini unutmayın.

Doktora programlarının mezunları yeni kariyer fırsatları ve artan maaşlar açan beceriler geliştirmekten yararlanır. Biyoinformatik alanı için bu beceriler, verileri yorumlamak için programlama, analiz ve eleştirel düşünme ile biyolojinin ve dünyanın doğal ortamlarının anlaşılmasını içerir.

Doktora programına kayıt olma maliyeti, birçok faktöre bağlı olarak değişir. Kayıt yaptırmadan önce, özel durumunuzun bir biyoinformatik programının ücretini ve öğrenimini nasıl etkileyeceğini araştırmak akıllıca olacaktır. Okulunuzu, programınızı, ülkenizi ve çalışma sürenizi göz önünde bulundurmalısınız.

Kendinizi biyoenformatiğe adaıyorsanız, muhtemelen biyoinformatik uzmanı olarak bir kariyer peşinde koşuyorsunuz demektir. Biyoenformatik bilgisayar sistemlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasından ve verilerin yorumlanmasından sorumlu olan konumdur. Diğer konumlar, her ikisinin de bir dengesine sahip olmaktan ziyade biyoloji veya bilgi teknolojisine daha fazla dayanan diğer pozisyonlardır. Bunlar biyolog veya BT uzmanı içerebilir.

Eğitiminizi biyoenformatikte devam ettirmek ve mümkün olan en yüksek seviyeye ulaşmak için ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir program bulmak. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

3 Sonuçlar Biobilişim Filter

Biyoinformatik ve Genetik Doktora

Kadir Has University
Doktora
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Kampüs

2000 yılından bu yana biyoloji, biyoteknoloji ve biyo-bilimler hızla gelişmektedir. Üretilen verileri işlemek için, aşırı miktarda veriye bağlı olarak bilgisayar teknolojisi g ...

Devamını oku

Nicel Biyobilimler Doktora programı

Graduate School of Biosciences Munich
Doktora
Mar 2021
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Kampüs

QBM, ev disiplinine sıkıca bağlı kaldıkları halde birçok yaklaşım ve düşünce tarzında ustalaşan bir grup genç bilim insanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Amaç, öğrencilerin gele ...

Devamını oku

Biyoinformatikte Doktora

University of Tehran, Kish International Campus
Doktora
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
Ingilizce
Kampüs

Biyoenformatik, biyolojik, bilgi ve hesaplama bilimlerinin arayüzlerinde disiplinlerarası bir bilimdir, biyolojiyi daha iyi anlamak için hesaplama kullanır. Biyoinformatik, bi ...

Devamını oku