PHDSTUDIES

Biyolojik Bilim 4 Doktora Eğitimleri Karşılaştır

Felsefe Doktoru (PhD) elde etmek, öğrencilere en yüksek eğitim düzeyini ve belirli bir alanda uzmanlaşmayı sağlar. Bu derece, belirli bir konuda kapsamlı bir araştırma ve yeni bulguların sunulmasını gerektirir ve bir öğrencinin kendi alanında uzman olarak tanınmasını sağlar.

Biyobilimde doktora nedir? Bioscience'da doktora öğrencilerine laboratuar araştırmalarında ve metodolojilerin pratik uygulama becerilerini kazandırır. Bu derece sayesinde, öğrenciler hücresel ve moleküler biyoloji, agrobiosciences ve fizik tam olarak anlamak için konferans, seminer ve laboratuvar oturumlarına katılabilirler. Öğrenciler biyomühendislik, hücre ve moleküler biyoloji, bitki üretimi ve bahçecilik gibi alanlarda uzmanlaşmayı tercih edebilirler. Çok çeşitli ilgi alanları ile, öğrenciler uygun rehberlik için bir danışman ile eşleştirilebilir.

Bioscience'da doktora, işgücünde eşsiz bir fırsat sunuyor. Bireyler, dereceleri sonuna kadar profesyonel araştırmacılardır, güçlü analitik beceriler ve detaylara dikkat ederek açık ve etkili bir şekilde iletişim kurabilirler.

Biyoloji bilimlerinde doktora yapmak genellikle üç yıl sürer ve maliyeti okuldan okula değişir. Hem okulu hem de sunulan programı araştırarak doğru program olduğundan emin olmak önemlidir.

Biyoloji bilimlerinde doktora yapan bireye birçok fırsat var. Tabii ki, akademi rotası var ve profesör oluyor. Ya da bir biyobilim, gıda veya teknoloji şirketi ile araştırmacı olmak için seçenekler var. Bilim endüstrisinde veri uzmanları ve teknik uzmanlar için fırsatlar da vardır. Programdan edindiği iletişim becerileri ile gazeteciliğe ya da yayıncılığa, özellikle de bilimsel veya medikal şirketlere gitmek de mümkündür. Bu derece potansiyel kariyer için birçok yol açar.

Dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler Biyoloji Bilimi alanında doktora yapıyor, ancak daha esnek bir program tercih ediyorsanız, kurumu çeşitli kurumlardan çevrimiçi olarak almayı düşünün. Eğitim arayışınızı arttırmak için, aşağıdaki programınızı arayınız ve seçim formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuna başvurunuz.

 

 

 

 

 

4 Sonuçlar Biyolojik Bilim Filter

Biyolojik Bilimler ve Biyomedikal Mühendisliğinde Doktora

The Hong Kong University of Science and Technology
Doktora
Eyl 2021
<
Tam zamanlı
<
3&nbsp;-&nbsp;4 yıl
Ingilizce
Kampüs

Biyobilim, insanlar, bitkiler ve hayvanlar için yaşam kalitesini sürdürmek, eski haline getirmek ve iyileştirmek için biyolojik çözümler geliştirmek için bilgiyi uygulayan, ço ...

Devamını oku

Biyoloji Biliminde Doktora

Universidad de Sonora
Doktora
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ispanyolca
Kampüs

Genel Amaç: Bilimsel ve teknolojik araştırmaları bağımsız olarak yürütmek için yüksek düzeyli araştırmacıları yetiştirmek, biyoloji ve doğal kaynaklar alanlarında sınır bilgis ...

Devamını oku

Biyosistemler ve Biyoçeşitlilik Felsefesi Doktoru

University of Lethbridge
Doktora
<
48 aylar
Ingilizce
Kampüs

Doktora Biosystems ve Biyoçeşitlilik Sanat ve Bilim Fakültesi tarafından teslim edilir. Bu programdaki öğrenciler normal olarak fakülte üyeleri tarafından aşağıdaki bölümlerde ...

Devamını oku

Doktora Biyosistemde

King Abdullah University of Science and Technology
Doktora
<
Tam zamanlı
<
30&nbsp;-&nbsp;42 aylar
Ingilizce
Kampüs

Bioscience programı, KAUST tarafından ele alınan birçok küresel zorluğun üstesinden gelmek için önemli bir rol oynamaktadır ve Adaptif Biyoloji olarak adlandırdığımız ya da or ...

Devamını oku