close

Filtreler

Sonuçları Göster

Deniz Yönetimi Doktora Dereceleri Karşılaştır

Doktora veya Felsefe Doktoru, belirli bir akademik alanda kapsamlı çalışmalar için verilen en yüksek üniversite derecesidir. Doktora için şartlar üniversiteye ve ülkeye göre değişiklik gösterir ve akademik alanlar zamanla geliştikçe şartlar da değişebilir. Doktora programının uzunluğu da odak alanına bağlı olarak değişir; Buna göre, bazı programların tamamlanması d… Devamını oku

Doktora veya Felsefe Doktoru, belirli bir akademik alanda kapsamlı çalışmalar için verilen en yüksek üniversite derecesidir. Doktora için şartlar üniversiteye ve ülkeye göre değişiklik gösterir ve akademik alanlar zamanla geliştikçe şartlar da değişebilir. Doktora programının uzunluğu da odak alanına bağlı olarak değişir; Buna göre, bazı programların tamamlanması dört ila altı yıl sürüyor.

Denizcilik İşletmesinde Doktora Nedir? Bu derece, tipik olarak kıyı ve deniz alanlarının politikası, mevzuatı ve yönetişimi üzerine odaklanmaktadır. Bu, deniz limanları ve ulaşım, çokuluslu okyanus politikası, balıkçılık alanları, kıyı yönetimi, ekosistemlerin bakımı ve deniz çevreleri ile insanlar arasındaki ekolojik ilişki konularını içerebilir. Öğrenciler, araştırma yöntemleri, uluslararası hukuk, ekonomi veya siyaset bilimleri ile ilgili ders alabilirler.Ayrıca oşinografi, antropoloji, deniz biyolojisi, coğrafya veya doğal kaynak yönetimi alanlarında akademisyenlerle işbirliği yapabilirler. Doktora programları, yüksek lisans (doktora programına ön koşul), araştırma, kurslar ve nihayet benzersiz bir tez veya tez başvurusu gerektirebilir. Tez, daha sonra, üniversitenin atadığı bir uzmanlar paneli tarafından onaylanıp onaylanmaya tabidir.

Doktora derecesi hem akademik hem de mesleki alanlarda büyük bir avantaj sağlayabilir. Denizcilik yönetiminde odaklanan doktora çalışmaları, araştırma metodolojisi, istatistik veya bilgisayar tabanlı analitik modeller gibi alanlarda geniş kapsamlı, kritik beceriler geliştirebilir.

Doktora programlarının maliyeti büyük ölçüde değişebilir. Potansiyel giderler konusunda birçok farklı okulla görüşmek idealdir.

Doktora almak bilim, araştırma ve üniversite düzeyinde öğretimde istihdam için kapıları açabilir.Denizcilik idaresindeki doktora programlarının onaylanmış adayları alternatif olarak üniversitelerde veya deniz organizasyonlarında araştırma yapabilir. Ayrıca, hükümette, belki de deniz politikasını ve mevzuatını etkileyen çalışmalar da bulabilirler. Topluluk planlaması veya çevre planlama organizasyonları gibi diğer fırsatlar danışmanlıkta kullanılabilir.

Geleneksel olarak, doktora adayı öğrencilerin kampüste çalışmaları üzerinde çalışması gerekir. Bununla birlikte, bazı üniversiteler giderek doktora adayları için çevrimiçi seçenekler önermektedir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler: 
format_list_bulleted Filtreler
Sıralama ölçütü:
  • Popüler En güncel Unvan
  • Popüler
  • En güncel
  • Unvan
World Maritime University
Malmö, İsveç

World Maritime University ( WMU ), 1983 yılında BM Uluslararası Denizcilik Örgütü tarafından kurulmuştur ve IMO'nun denizcilik alanında lisansüstü eğitim ve araştırma için ape ... +

World Maritime University ( WMU ), 1983 yılında BM Uluslararası Denizcilik Örgütü tarafından kurulmuştur ve IMO'nun denizcilik alanında lisansüstü eğitim ve araştırma için apeks kurumudur. -
Doktora
Tam zamanlı
3 - 6 yıl
Ingilizce
Eyl 2021
Kampüs