Filter
Doktora
Eğitim türü: Tümü Hız: Tümü

Deniz Yönetimi Doktora Dereceleri Karşılaştır

Doktora veya Felsefe Doktoru, belirli bir akademik alanda kapsamlı çalışmalar için verilen en yüksek üniversite derecesidir. Doktora için şartlar üniversiteye ve ülkeye göre değişiklik gösterir ve akademik alanlar zamanla geliştikçe şartlar da değişebilir. Doktora programının uzunluğu da odak alanına bağlı olarak değişir; Buna göre, bazı programların tamamlanması dört ila altı yıl sürüyor.

Denizcilik İşletmesinde Doktora Nedir? Bu derece, tipik olarak kıyı ve deniz alanlarının politikası, mevzuatı ve yönetişimi üzerine odaklanmaktadır. Bu, deniz limanları ve ulaşım, çokuluslu okyanus politikası, balıkçılık alanları, kıyı yönetimi, ekosistemlerin bakımı ve deniz çevreleri ile insanlar arasındaki ekolojik ilişki konularını içerebilir. Öğrenciler, araştırma yöntemleri, uluslararası hukuk, ekonomi veya siyaset bilimleri ile ilgili ders alabilirler.Ayrıca oşinografi, antropoloji, deniz biyolojisi, coğrafya veya doğal kaynak yönetimi alanlarında akademisyenlerle işbirliği yapabilirler. Doktora programları, yüksek lisans (doktora programına ön koşul), araştırma, kurslar ve nihayet benzersiz bir tez veya tez başvurusu gerektirebilir. Tez, daha sonra, üniversitenin atadığı bir uzmanlar paneli tarafından onaylanıp onaylanmaya tabidir.

Doktora derecesi hem akademik hem de mesleki alanlarda büyük bir avantaj sağlayabilir. Denizcilik yönetiminde odaklanan doktora çalışmaları, araştırma metodolojisi, istatistik veya bilgisayar tabanlı analitik modeller gibi alanlarda geniş kapsamlı, kritik beceriler geliştirebilir.

Doktora programlarının maliyeti büyük ölçüde değişebilir. Potansiyel giderler konusunda birçok farklı okulla görüşmek idealdir.

Doktora almak bilim, araştırma ve üniversite düzeyinde öğretimde istihdam için kapıları açabilir.Denizcilik idaresindeki doktora programlarının onaylanmış adayları alternatif olarak üniversitelerde veya deniz organizasyonlarında araştırma yapabilir. Ayrıca, hükümette, belki de deniz politikasını ve mevzuatını etkileyen çalışmalar da bulabilirler. Topluluk planlaması veya çevre planlama organizasyonları gibi diğer fırsatlar danışmanlıkta kullanılabilir.

Geleneksel olarak, doktora adayı öğrencilerin kampüste çalışmaları üzerinde çalışması gerekir. Bununla birlikte, bazı üniversiteler giderek doktora adayları için çevrimiçi seçenekler önermektedir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Devamını oku Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler:

1 Sonuçlar Deniz Yönetimi

World Maritime University

Dünya Denizcilik Üniversitesi (WMU), BM'nin Uluslararası Denizcilik Örgütü tarafından 1983 yılında kurulmuş olup, denizcilik alanındaki lisansüstü eğitim ve araştırma içi ... [+]

Denizcilikte Doktora

Dünya Denizcilik Üniversitesi (WMU), BM'nin Uluslararası Denizcilik Örgütü tarafından 1983 yılında kurulmuş olup, denizcilik alanındaki lisansüstü eğitim ve araştırma için IMO'nun en üst düzey kurumudur. Bu, WMU'nun IMO'nun sözleşmelerini, operasyonlarını ve politikalarını anlaması ve anlayabilmesi için benzersiz bir şekilde yerleştirildiği anlamına gelir. Program, denizcilik alanıyla ilgili araştırma yapmak için fırsat sunarken, IMO'nun deniz güvenliği, güvenlik ve çevre koruma misyonuyla ilgili konularda da bir vurgu yapıyor. Doktora programımız, hem uluslararası hem de uluslararası akademik çevredeki denizcilik uzmanlarına ve araştırma ve geliştirme alanlarında çalışan kuruluşlara rakipsiz bir erişim imkanı sunmaktadır. Doktora öğrencileri, sanayi, akademi ve devlet sektöründen WMU'ya gelerek, petrol sızıntısını hafifletmeyi araştırmaktan gemicilik şirketlerinde organizasyonel öğrenmenin analizine kadar çok geniş bir yelpazede alanlarında tezlerini tamamladı. Doktora programı genellikle üç ila altı yıllık bir kayıt dönemi boyunca tamamlanan 240 AKTS krediden oluşur. Adaylar, üniversitede veya başka yerlerde, genellikle istihdam alanlarında bulunabilir. Süre içinde, adaylar kendi dönemlerine göre çalışabilir ve bu da kayıt süresi boyunca değişebilir. Doktora derecesinin bir bölümünü başka bir yerden tamamlayan bir aday, gelişmiş ayakta durarak WMU programına geçebilir. WMU'ya kayıt oldukları süre, halihazırda tamamladıkları araştırma miktarına göre değişiklik gösterecek ancak kayıt işlemlerinin asgari izin süresi en az kayıt, bir ilerleme semineri ve tezi içermelidir (120 EC).... [-]

İsveç Malmö
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
3 - 6 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku