PHDSTUDIES

Diğer Diller 2 PhD Programları Karşılaştır

Doktora derecesi, üniversiteler tarafından uluslararası alanda verilen en saygın unvan. Felsefe Doktora derecesi, öğrencilerin en çeşitli alanlarında ödüllendirilebileceği için bu derecelerden en yaygın olanıdır. Doktora, sayısız saatlik çalışma ve orijinal araştırmanın belirli bir parçasına uygulanmasından sonra elde edilen bir bilgelik ustalığı ile diğer derecelerden ayırdedilebilir.

Başka Dillerde Doktora Nedir? Diğer dillerin doktora öğrencileri genellikle bu dilin çok sayıda konuşmacısıyla birlikte dilin veya kültürlerin bir yönüne odaklanırlar. Bu derecelerin tamamlanması genellikle öğrencinin orijinal araştırması için onaylanmış bir konuyu değil, aynı zamanda araştırılan dilin bir ustalık kazandığını gösteren araştırma ve testleri savunan bir tez gerektirir. Bazı üniversiteler, benzer kaynaklara sahip ek bir dilde belirli bir seviyede yeterlik gerektirir.

Diğer dillerden doktora mezunları, mükemmel iletişim becerileri geliştirerek ve farklı insanlar ve kültürleri anlama ve anlama duyguları geliştirerek yaşamlarına ve kariyerlerine katkıda bulunurlar. Buna ek olarak, hem iç hem de dış dilde başka bir dile tercüme etme ihtiyacı, Doktora kazanan kişiye durumları ve insanları analiz etme konusunda benzersiz bir eğilim kazandırmaktadır.

Diğer Dillerdeki Doktora, üniversiteye bağlı olarak, tamamlanması üç yoldan yedi yıla kadar sürebilir ve aynı nedenden dolayı maliyet de değişkendir. Bu nedenle, bir öğrencinin üniversitelerdeki en iyi seçimleriyle ilgili küçük bir araştırma yapılması son derece avantajlıdır.

Başka dillerin doktora mezunları için birçok kariyer yolu vardır. İşler, dünyanın dört bir yanındaki okullardaki ve üniversitelerin dil öğretmenlerinden veya yabancı dil öğretmenlerinden, uluslararası ajanslar veya uluslararası çapta hizmet veren şirketler için çevirmenlere kadar değişir. Teknik dünyada, hesaplamalı bir dilbilimci veya teknik yazar ve çevirmen gibi kariyer seçenekleri bile vardır.

Doktora dereceleri, seçilen dile veya ülkeye bağlı olarak tüm dünyadaki diğer dillerde sunulmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

2 Sonuçlar Diğer Diller Filter

Afrika Dillerinde Doktora

University of Johannesburg
Doktora
Oca 2021
<
Tam zamanlı
<
3 yıl
Ingilizce
Afrikaans
Kampüs

Doktora sınavı en az iki çalışma alanında yapılır. Dilbilim veya literatürdeki bir konuda araştırma yapma yeteneğinin kanıtı ve bilime benzersiz bir katkı kanıtı olarak tez ve ...

Devamını oku

PhD in Afrikaans

University of Johannesburg
Doktora
Oca 2021
<
Tam zamanlı
<
3 yıl
30 Eki 2020
Afrikaans
Kampüs

In die nagraadse programme in Afrikaans (Honneurs, Meestersgraad en Doktorsgraad) word die menslike bestaan ondersoek deur te kyk na die simbole, mites, metafore en tekste wat ...

Devamını oku