PHDSTUDIES

Dini Çalışmalar 7 Doktora Eğitimleri Karşılaştır

Bir lisans ya da yüksek lisans derecesi aldıktan sonra, birçok öğrenci bir doktora peşinde eğitimini daha da geliştirmeye karar verir. Bu dereceler, belirli bir çalışma alanına odaklanır ve öğrencileri ilgili bir profesyonel alanda araştırmaya veya çalışmaya hazırlar.

Dini Araştırmalarda Doktora Nedir? Din çalışması, beşeri bilimlerin temel bir bileşenidir ve bu tür doktora programı, öğrencilerin giderek daha küreselleşen bir dünyada siyaseti ve toplumu anlamaya çalışırken dinin nasıl kritik bir araç olarak kaldığını anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu derece devam edenler, Amerika'da dinleri, Asya, İslam ve Hristiyanlık dinlerini küresel bir bağlamda ve din antropolojisini kapsayan sınıfları alabilir.

Dini Çalışmalar alanında doktorasını sürdürürken, öğrenciler profesyonel bir alanda promosyon kazanmalarına yardımcı olabilecek araştırma becerilerini daha da geliştirebilirler. Mezunlar ayrıca mesleki ilişkilerini geliştirebilir ve iletişim becerilerini geliştirebilir; bu da mezuniyet sonrası iş fırsatlarını güvence altına almalarına yardımcı olabilir.

Dini Çalışmalar alanında doktora yapmak için ne kadar süreyi etkileyebilecek birçok faktör vardır. Bunlar, üniversite harçlarının harç oranını, dereceyi kazanmanın ne kadar sürdüğünü ve derecenin çevrimiçi veya şahsen kazanılıp kazanılmadığını içerebilir.

Dinsel Çalışmalar alanında doktora yapan birçok öğrenci, akademik alanda kalmayı ve araştırmalarını profesör ve öğretim görevlisi olarak araştırmayı veya öğretmeyi seçer. Diğerleri, akademinin yanı sıra başka yerler de çalışmaya karar verirler ve bilgilerini özel ve kamu sektöründe öğretmen pozisyonlarına uygularlar. Ek olarak, bu dereceye sahip bazı kişiler, öğrenim gören profesyonellere ihtiyaç duyan kuruluşlar için araştırmacılar, danışmanlar ve dini liderler olarak güvenli pozisyonlardadır.

Dini Çalışmalar alanında doktora yapmaya karar veren öğrenciler, yerel veya çevrimiçi olarak sınıfları arayabilirler. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıdaki programınızı arayın ve seçtiğiniz formu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

7 Sonuçlar Dini Çalışmalar Filter

Doktora Ekoloji, Maneviyat ve Din

California Institute of Integral Studies
Doktora
<
Tam zamanlı
Ingilizce
Kampüs

Programımız öğrencilerin çağdaş ekolojik krize entegre ve disiplinler arası perspektiflerden cevap verebilecek bilgi ve bilgeliği geliştirmelerinde yardımcı olmayı amaçlıyor. ...

Devamını oku

Teoloji Araştırmaları Felsefe Doktoru

Africa International University
Doktora
Eyl 2020
<
Tam zamanlı
<
3 yıl
Ingilizce
Kampüs

Doktora Teolojik çalışmalarda Afrika'daki ve ötesindeki kilisenin karşılaştığı zorlukların çoğunun teolojik olduğu kabul edilmektedir.

Devamını oku

İncil Çalışmaları Doktoru (Online)

Christian Leadership University
Doktora
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
Ingilizce
e-Öğrenme

Bazı Hristiyan kolejleri ve hatta İncil okulları, alıntılardan ve Kutsal Yazıların seçilmiş bölümlerinden öğretmenlikten memnun olabilir. Her bir Kitabın üzerinde meditasyon y ...

Devamını oku

Dinlerarası diyalogda ve diplomaside / dinler arası çalışmalarında doktora

EUCLID (Euclid University)
Doktora
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
Ingilizce
e-Öğrenme

Hükümetler arası bir üniversite tarafından, dinler arası çalışmalar konusunda tanınmış bir uzmanlığa sahip olan, uzmanlaşmış bir çevrimiçi doktora.

Devamını oku

Dinler ve Felsefelerde Araştırma Dereceleri (MPhil / Doktora)

SOAS University of London
Yüksek Lisans
Doktora
28 Eyl 2020
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Kampüs

SOAS Dinleri ve Felsefeleri Bölümü, canlı, teşvik edici ve disiplinlerarası bir araştırma ortamı sunmaktadır. Çok çeşitli dini geleneklerde ve karşılaştırmalı ve disiplinler a ...

Devamını oku

Din Felsefesinde Doktora

Charles University Protestant Theological Faculty
Doktora
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Almanca
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte)
Kampüs
e-Öğrenme

Din Felsefesi alanındaki doktora çalışmalarının amacı, öğrencilerin gelişmiş çalışmalar için olağan şekilde, felsefi araç ve yaklaşımları, dini fenomenleri ve insan kültürünün ...

Devamını oku

Yahudi Çalışmalarında Doktora

Charles University Hussite Theological Faculty
Doktora
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte)
Kampüs
e-Öğrenme

Doktora çalışma programı “Teoloji”, çalışma alanı olan “Yahudi çalışmaları” çalışmasının dört yıllık standart bir çalışma süresi ile öğrencileri bağımsız bilimsel araştırmalar ...

Devamını oku