$close

Filtreler

Sonuçları Göster

Okul Öncesi Eğitim Doktora Dereceleri Karşılaştır

Doktora derecesi bazı öğrencilerin lisans ve yüksek lisans programlarını tamamladıktan sonra sürdürdüğü derecedir. Doktora derecesi elde edebilmek için öğrenciler orijinal araştırmalar yapmalı ve bir tez çalışmasında sunmalıdır. Bazı kurumlar, öğrencilerin tezlerini başlatmadan önce dersi almalarını isteyebilir. Erken Çocukluk Eğitiminde Doktora Nedir? Eğitimde… Devamını oku

Doktora derecesi bazı öğrencilerin lisans ve yüksek lisans programlarını tamamladıktan sonra sürdürdüğü derecedir. Doktora derecesi elde edebilmek için öğrenciler orijinal araştırmalar yapmalı ve bir tez çalışmasında sunmalıdır. Bazı kurumlar, öğrencilerin tezlerini başlatmadan önce dersi almalarını isteyebilir.

Erken Çocukluk Eğitiminde Doktora Nedir? Eğitimde bir doktora derecesi öğrencilere, sınıfın ötesinde çocukluk öğrenimine olan ilgisini çekme fırsatı verir. Araştırmalar için potansiyel alanlar arasında, gelişim psikolojisinde ilköğretimin rolü, çocuk edebiyatı ve adolesan öncesi öğrenme kabiliyetini etkileyen yol ya da beden eğitiminin giderek teknoloji bağımlı sınıflara entegre edilmesi gibi yollar bulunmaktadır. Kurs, doktora öğrencilerine araştırma ve yazma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur ve bunları ilköğretimde önemli konularda tanıtabilir.

Bu alandaki doktora derecesini alan öğrenciler, ilköğretimdeki karmaşık konular hakkındaki bilgilerini, onları okul idaresi ile ilgili pozisyonlar için daha uygun bulabilir. Tez yazarak geliştirilen araştırma ve yazma becerileri, diğer meslek alanlarına ve yaşam alanlarına taşınabilir. Doktora programının pedagojik yönü, öğrencilere sınıf eğilimlerine dair fikir verir.

Doktora programlarının tamamlanması birkaç yıl sürebilir ve fiyatlar öğrencilerin seçtiği kuruma göre değişir. Üniversite ile doğrudan iletişim kurmak, programın kaça mal olacağına dair bir fikir sunmaktadır.

Bu derece ile öğrenciler, okul ilçe veya politika yapıcıları, okulların hiyerarşilerinin en üstündeki yöneticiler veya erken çocukluk pedagojisinde araştırmacılar olarak eğitim danışmanları olarak kariyer yapabilir. Doktora tezini kazanan birçok öğrenci profesör olmayı seçer. Erken eğitim programlarını doğrudan denetleyebilir ve tez araştırmasını gerçek dünya müfredatına uygularlar. Öğretmen yetiştirmek veya yoksul gençlerin eğitimini yürüten kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla çalışabilirler.

Erken çocukluk eğitimindeki doktora programları yakınınızda, yeni ve heyecan verici bir yerde veya çevrimiçi olarak kullanılabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler: 
$format_list_bulleted Filtreler
Sıralama ölçütü:
Önerilen En güncel Unvan
University College of Southeast Norway
Rauland'daki, Norveç +6 Daha fazla

USN anaokulu ve okul pedagojik kaynaklar ve öğrenme süreçlerinde Araştırma eğitimi alanında doktora sunmaktadır. Program sonbahar 2012 akredite edilmiştir.

USN anaokulu ve okul pedagojik kaynaklar ve öğrenme süreçlerinde Araştırma eğitimi alanında doktora sunmaktadır. Program sonbahar 2012 akredite edilmiştir. -
Doktora
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
Ingilizce
Kampüs