Filter
Doktora
Eğitim türü: Tümü Hız: Tümü

Kamu Yönetimi Doktoralar Karşılaştır

Bir doktora derecesi veya doktora derecesi elde etmek, lisansüstü düzeyde uzun yıllarca zorlanır. Doktora programına kabul edilmek için, başvuranların yüksek lisans derecesine sahip olmaları ve titiz bir başvuru sürecinden geçmeleri gerekir. Kabul edildikten sonra, akademik alanda genellikle araştırma, akademik dersler ve bir tez çalışması yaparlar.

Kamu Yönetiminde Doktora Nedir? Bu üst düzey derecesi, yönetimin kamu politikasıyla kesişen yolları konusunda genellikle bir uzmanlığa denktir. Öğrenciler, kamusal alanda farklı stillerin ve yönetim biçimlerinin evrimini ve istihdamını inceler. Kamu yönetiminde yoğunlaşılan yoğun alanlar Doktora programlarında ceza adaleti, insan kaynakları, bilgi teknolojisi sistemleri, istatistik ve psikoloji vardır (bunlar kamu yönetimi ile ilgilidirler).Öğrencilerin alabilecekleri genel derslerden bazıları niteliksel ve niceliksel araştırma yöntemleri, kentsel yönetim, örgütsel gelişme, kâr amacı gütmeyen organizasyon yönetimi, politika ve yönetim ile ilgilenmektedir. Kamu yönetiminde pek çok doktora programı, beş ila yedi yıl arasında sürmekte ve tezini bir üniversite uzmanlar paneline sunmayı gerektirmektedir. Panel, daha sonra adayın doktora statüsünü teyit eder veya reddeder.

Kamu Yönetiminde Doktora, öğrencilere mükemmel iletişimsel ve idari becerilere sahip olabilir. Derecesi, kişinin herhangi bir çalışma alanına avantaj sağlayabilen, insan etkileşimi ve organizasyonunun temelleri üzerine kuruludur.

Kamu yönetiminde belirli bir doktora programının maliyetini öğrenmek için doğrudan ilgi okulunuzla bağlantı kurun. Her program ücreti okuldan okula değişir.

Bir doktora derecesi birçok kariyelik için fırsatlar yaratabilir.Kamu Yönetiminde Doktorası olan kişiler, üniversite düzeyinde insan kaynakları yönetimi, kamu politikası, yönetim veya yönetim konularında öğretim yapan akademik pozisyonlar bulabilirler. Üniversitelerde araştırma görevleri de potansiyel olarak bir seçenektir. Bazı mezunlar kamu planlama direktörleri, iletişim direktörleri, kamu yönetimi analistleri veya kamu politika analistleri olarak devlet, kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya şirketler gibi şirketlerde iş bulabilirler.

Kamu yönetiminde bir doktora programı için çevrimiçi öğrenme olanaklarıyla ilgileniyorsanız, bazı üniversitelerde mevcut seçenekler olabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Devamını oku Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler:

1 Sonuçlar Kamu Yönetimi

University of Johannesburg

Doktora çalışma programı, Kamu Yönetimi ve İdare Başkanlığı ile istişare ile seçilen bir konuda Kamu Yönetimi ve Yönetişim alanına özgün bir katkı yapan, gözetim altında ... [+]

Doktora çalışma programı, Kamu Yönetimi ve İdare Başkanlığı ile istişare ile seçilen bir konuda Kamu Yönetimi ve Yönetişim alanına özgün bir katkı yapan, gözetim altında yazılmış bir tez içerir. Beşeri Bilimler Fakültesi düzenlemelerine uygun olarak Doktora savunması (öneri veya tez). Tez içeriği veya ilgili alanda yayına hazır bir makale gereklidir.

Kabul şartları

NQF Seviye 8'de Kamu Yönetimi ve Yönetişim Alanında Yüksek Lisans Derecesi 8. Kamu Yönetimi / Kamu Yönetimi / Kamu Yönetimi (veya eşdeğeri RPL uygunluğu) alanında bir önceki Yüksek Lisans programı için ortalama% 65'lik bir final notu ve en az 65 Bu yüksek lisans programı için gerekli% 50 veya daha fazla tez için%. Bu program için bir başvuruya, teklifin nasıl hazırlanacağına ilişkin kılavuzun yanı sıra, Bölüm'den talep üzerine temin edilebilecek şekilde, öngörülen formatta yaklaşık 10 sayfalık bir araştırma önerisi eşlik etmelidir.... [-]

Güney Afrika Cumhuriyeti Johannesburg
Ocak 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 - 4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku