PHDSTUDIES

Klasik Çalışmalar Doktora Dereceleri Karşılaştır

Kişisel ve kariyer hedeflerini elde etmek için, insanlar çoğu zaman bir Doktora kazanmaya doğru karar verirler. Bu tür bir derece, öğrencilerin alanlarında uzman olarak yükselmesine yardımcı olabilir.

Klasik Araştırmalar'da Doktora Nedir? Bu lisansüstü program klasik Yunan ve Roma uygarlıklarının disiplinlerarası çalışmasına odaklanmaktadır. Kurslar, antik döneme ait tarih, sanat ve edebiyattan, drama, hükümet ve söylem gibi geniş bir yelpazedeki konuları kapsayabilir. Kurslar uygarlıkların tarihsel ve modern etkilerini ele alabilir. Antik dillere ve kültürlere, hem Yunan hem de Romanlar üzerinde durulabilir. Diller tarihsel bir bakış açısıyla olduğu kadar modern dilsel çalışma teknikleriyle de incelenebilir.

Öğrenciler, alanlarına özgü bilgi biriktirmenin yanı sıra, iletişim ve liderlik becerilerini de geliştirmiş olabilirler. Tartışmayı ve söylemi ustalıkla kullanırken eleştirel düşünme yeteneklerini de geliştirebilirler.

Programı tamamlamak için gereken süre, dersin ve öğrencinin dersine bağlı olacaktır, ancak çoğu programda, final tezi içerebilen asgari sayıda yarıyıl saat zorunluluğu bulunmaktadır. Uzunluğa bağlı olarak, maliyetler çok çeşitlidir, bu nedenle öğrenciler öğrenim ücretleri ve ücretler hakkında belirli bilgiler edinmeye özen göstermelidir.

Klasik Araştırmalar alanında doktora derecesi elde eden öğrenciler bu alanda uzman olarak yaygın bir şekilde tanınabilirler. Öncelikle uzmanlık alanlarında profesyonel makaleler yayınlayabilecekleri bir kolej veya üniversitede bilimsel çalışmalara hazırdırlar. Profesyonel akademisyenler bir üniversitede veya kolejde profesör olabilir, bir devlet okulunda veya özel akademide öğretmenler, müfredat geliştiricileri veya yazarlar olabilir.

Çoğu programda bazı çevrimiçi sınıf seçenekleri bulunur ve kampüs içi kurslar dünyanın çeşitli yerlerinde de mevcuttur. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

1 Sonuçlar Klasik Çalışmalar Filter

Klasiklerde Doktora

The University of Edinburgh - The School of History, Classics & Archaeology
Doktora
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
<
3&nbsp;-&nbsp;6 yıl
Ingilizce
Kampüs

Classics'teki PhD, size bağımsız araştırmalar yaparak klasik bir şekilde ileri düzeyde çalışma fırsatı sunuyor. Edinburgh Üniversitesi'ndeki klasikler, geniş yelpazedeki denet ...

Devamını oku