close

Filtreler

Sonuçları Göster

Korece PhD Programları Karşılaştır

  Bir konuda uzmanlar doktora yapabilirler. Bu dereceler akademik bir konunun en üst düzeydeki yeterlilikleridir ve yayına yönelik özel sınıflar ve araştırmalar içerir. Mezunlar bir disipline önemli katkılarda bulunmaya hazır olmalıdırlar. Kore doktorası nedir? Bu derecede Kore dili ayrıntılı olarak incelenir. Bu alandaki çoğu doktora öğrencisi, Korece okumakta ve konu… Devamını oku

Bir konuda uzmanlar doktora yapabilirler. Bu dereceler akademik bir konunun en üst düzeydeki yeterlilikleridir ve yayına yönelik özel sınıflar ve araştırmalar içerir. Mezunlar bir disipline önemli katkılarda bulunmaya hazır olmalıdırlar.

Kore doktorası nedir? Bu derecede Kore dili ayrıntılı olarak incelenir. Bu alandaki çoğu doktora öğrencisi, Korece okumakta ve konuşmakta ve onların lisans veya yüksek lisanslarını sürdürürken kültürel, edebi veya dil çalışmalarına katılmış olabilir. Doktora düzeyinde yapılan çalışmalar, sosyo-dilbilimsel analizin ya da metinlerin çevirilerinin analizini içermektedir.

Korece'de yapılan ileri çalışmalar, öğrencileri kişisel ve mesleki gelişim için gerekli becerileri geliştirmeye teşvik eder. Öğrenciler, diller arasındaki tercüme ve kültürel ve jeopolitik konulardaki uluslararası konuşmalara katkıda bulunacak yöntemsel düşünme biçiminde iletişim konusunda uzmanlık kazanırlar.

Bir doktora bedeli, bir öğrencinin mezun olduğu derece ve üniversiteyi kazanmak için gerekli süreye bağlı olarak değişir. Okulların karşılaştırılmasında ortalama çalışma süresine bakıp toplam eğitim masrafını hesaplamak iyi bir fikirdir. Finansman, bu dilde ileri düzey çalışmaları destekleyen departman veya dış kaynaklar aracılığıyla sağlanabilir.

Birçok meslek dili Kore doktorasına sahip dil ​​uzmanlarına açıktır. Mezunların Kore'de, Kore'deki şirketlerle veya başka ülkelerdeki temsilcilerle birlikte çalışıp çalışmamalarına bakılmaksızın, teknik ve diğer uzmanlaşmış kelime hazinesini işleyebilen uzman çevirmenler için bir talep var. Diploma sahipleri, diplomasi veya devlet kurumlarında, Korece sözlü ve yazılı tercüme yapan tercümanlar olarak çalışabilirler. Birçok mezun, üniversitelerde veya diğer okullarda profesör olarak öğretir.

Kore doktorası programları dünya çapında ve çevrimiçi olarak mevcuttur. Öğrenciler seçeneklerini tartmalı ve ileri bir dereceye kadar hangi üniversitenin en iyi seçimi yapacaklarını belirlemelidir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler: 
format_list_bulleted Filtreler
Sıralama ölçütü:
  • Popüler En güncel Unvan
  • Popüler
  • En güncel
  • Unvan
SOAS University of London
Londra, Birleşik Krallık

Bölüm, çok çeşitli kültürel ve dilsel konularda araştırma ve tez yoluyla MPhil ve Doktora derecelerini denetleyebilir. Araştırma yapan öğrenciler, seçtikleri konu başlıklarını ... +

Bölüm, çok çeşitli kültürel ve dilsel konularda araştırma ve tez yoluyla MPhil ve Doktora derecelerini denetleyebilir. Araştırma yapan öğrenciler, seçtikleri konu başlıklarını mevcut personel üyelerinin isimlerine göre sınırlamak konusunda kendilerini kısıtlamamalıdırlar (yüksek lisans öğrencileri, yakın zamanda Japon sineması, Kabuki metinleri, modern Japon dilbilimi ve edebiyatı, Meiji gibi çeşitli konular üzerinde çalışmaktadırlar.) tarihi metinler, Kore dili ve edebiyatı, Kore sömürgeci ve on sekizinci yüzyıl tarihi). MPhil ve Doktora düzeyinde yapılan araştırmalar, SOAS mevcut olan ve ayrıca Japonya ve Kore'deki saha çalışması sırasında toplanan edebi, belgesel ve arşiv materyallerine dayanmaktadır. -
Yüksek Lisans Doktora
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 yıl
Ingilizce
Kampüs