$close

Filtreler

Sonuçları Göster

Müzecilik Doktora Dereceleri Karşılaştır

Doktora, Felsefe bölümünde Doktora tezidir ve en yüksek akademik seviyede okumak isteyen öğrenciler için ileri derecede bir türdür. Bu derece, tipik olarak, belirli bir konudaki bağımsız araştırmayı içerir ve bir tez ile sonuçlanır. Müzecilikte Doktora Nedir? Bu yüksek lisans konusuna bazen müze çalışmaları denir ve her yönüyle müzelerin iç işleyişini araştırır.… Devamını oku

Doktora, Felsefe bölümünde Doktora tezidir ve en yüksek akademik seviyede okumak isteyen öğrenciler için ileri derecede bir türdür. Bu derece, tipik olarak, belirli bir konudaki bağımsız araştırmayı içerir ve bir tez ile sonuçlanır.

Müzecilikte Doktora Nedir? Bu yüksek lisans konusuna bazen müze çalışmaları denir ve her yönüyle müzelerin iç işleyişini araştırır. Bu alanla ilgili öğrenciler müzelerin her öğesini ve işlevlerini anlamak için müzecilik ile ilgili yönetim, pazarlama, iletişim ve koruma becerilerini öğrenebilir. Bu doktora düzeyinde, öğrenciler müzelerin daha teorik ve araştırmaya dayalı bir araştırması yaparlar ve kültür politikası, etnik çalışmalar, antropoloji, arkeoloji ve daha fazlası gibi daha yoğun konular keşfedebilirler.

Müzecilik eğitimi almış öğrenciler genellikle yararlı mesleki ve kişisel beceriler kazanırlar. Bu öğrenciler çok örgütlü olma eğilimindedir ve etkileyici iletişim becerilerine sahiptir. Ayrıca, kültürel ve tarihi bilgi genişliği kazanabilirler.

Doktora derecesi kazanma maliyeti, programın türüne ve tamamlanması için gereken zamana bağlı olarak değişir. Öğrenciler daha spesifik öğrenim bilgileri için üniversitelere başvurmalıdır.

Bir müzenin bakımı ve işlevi karmaşıktır ve bakımı için çok sayıda nitelikli akademisyen gerektirir. Bu, öğrencinin izlemesi gereken çok çeşitli müzecilik kariyeri anlamına gelir. Birçok öğrenci, küratör veya arşivcilik yapar ve önemli tarihsel belgeleri ve materyali elde etmek ve korumak için dikkatle çalışır. Öğrenciler sahne arkasında çalışmayı seçebilir veya atölye çalışmaları ve sunumlar gerçekleştirerek halka veya diğer akademisyenlere yön verebilirler. Doktora derecesi ile öğrenciler akademik düzeyde bir kolejde veya üniversitede müzecilik profesörü olarak çalışmayı düşünebilirler.

Dünyada çeşitli konularda birçok doktora programı bulunmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler: 
$format_list_bulleted Filtreler
Sıralama ölçütü:
  • Popüler En güncel Unvan
  • Popüler
  • En güncel
  • Unvan
St. Petersburg State Institute For Culture
Saint Petersburg, Rusya

Mesleki faaliyet türleri: kültürel çalışmalar alanında araştırma faaliyetleri ve programın yönü (profili) doğrultusunda belgesel bilgiler; yüksek öğrenim eğitim programlarına ... +

Mesleki faaliyet türleri: kültürel çalışmalar alanında araştırma faaliyetleri ve programın yönü (profili) doğrultusunda belgesel bilgiler; yüksek öğrenim eğitim programlarına ilişkin öğretim faaliyeti; kültür alanında uzmanlık faaliyeti; kültür alanında eğitim ve öğretim faaliyetleri. -
Doktora
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 - 4 yıl
Rusça
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte)
Kampüs
e-Öğrenme