Doktoraprogramlari.com

Nakliye Yönetimi PhD Programları Karşılaştır

Doktora, yoğun bir akademik çalışma programını tamamlamak için sunulan prestijli bir derstir. İşlemin tamamlanması genelde dört ila altı yıl alır; Ancak, her programın uzunluğu farklıdır. Üniversiteler genellikle doktora adaylarının araştırma yapmak, kurslar ve sınavlar almak, bir tez hazırlamak ve adayın seçtiği akademik alanda bir grup atanan teyit edilmesini gerektirir.

Ulaştırma Yönetiminde Doktora Nedir? Nakliye yönetimi alanı, insanların veya eşyaların bir lokasyondan diğerine taşınmasıyla ilgili lojistik ile ilgilenmektedir. Bir banliyö tren ağı veya büyük ölçekli mal sevkiyatı olsun, taşımacılık lojistiği güvenlik, verimlilik ve zamanlamayı göstermelidir. Nakliye yönetiminde bir doktora programı, istatistik, matematik ve niceliksel akıl yürütme konularında yoğun araştırmalar gerektirebilir.Bu programların tipik dersleri genellikle ulaştırma bilimi, trafik analizi, ulaştırma sistemleri ekonomisi, şehir planlaması, inşaat mühendisliği ve ulaştırma politikası analizlerini kapsar. Öğrenciler ayrıca TMS (ulaşım yönetim sistemi) yazılımı ile de çalışabilirler. Ek dersler, seyahat talep analizi, ulaşımda yapay zeka, coğrafi bilgi sistemleri ve sosyal bilim konularını keşfedebilir. Bazı programlarda öğrencilerin saygın bir ulaşım dergisinde yayınlanan bulguları üretmeleri gereken bir çoğaltma projesi tamamlamaları gerekir.

Ulaştırma yönetimi için bir doktora programında edinilen yetenekler bir dizi başka mesleğe faydalıdır. Öğrenciler pazarlık yapmak ve iletişim kurmak için en uygun becerileri öğrenebilirler. Ayrıca, analitik ve akıl yürütme yeteneklerini ve çözüm odaklı kalma becerilerini keskinleştirebilirler.

Tüm dünyadaki ülkelerdeki farklı üniversiteler, uzunluk ve maliyet bakımından farklı programlar sunmaktadır.Özellikler için, ilgilendiğiniz programları sunan tek tek okullarla iletişime geçin.

Ulaşım yönetiminde başarılı doktora adayları için kariyer, birden çok sektörde bulunabilir. Ulaşım Yönetiminde Doktoralı bireyler, lojistik yardım isteyen şirketler ile danışmanlık işleri yapabilirler. Lojistik danışmanlarını arayan bazı sektörler; inşaat, hükümet, gıda arzı, yolcu taşımacılığı hizmetleri ve uluslararası ticarettir.

Birçok doktora öğrencisi ulaşım yönetiminde çevrimiçi çalışmalar için seçenekler bulabilmiştir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

1 Sonuçlar Nakliye Yönetimi Filter

Taşıma ekonomi doktora

University of Johannesburg
Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 2 - 4 yıl Şubat 2020 Güney Afrika Cumhuriyeti Johannesburg + 1 daha

Öğrenci edinme, yorumlama, anlama, analiz ve ekonomik ulaşım, yönetim ve düzenleyici ilkelerinin uygulanması fikri ve uzman yetkinlikleri ve pratik becerilerini geliştirmek gerekir. Öğrenci taşıma ekonomi alanında araştırma, yazma ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmek gerekir. Öğrenci taşımacılığı sektöründe bağlamında stratejik kararlar almak, analiz etmek ve bu sektöre etkileyen herhangi bir iç ya da dış kararı değerlendirmek gerekir.