PHDSTUDIES

Pazarlama Yönetimi 3 PhD Programları Karşılaştır

Bir Felsefe Doktoru (veya Doktora), alabileceği en yüksek eğitim sertifikasıdır. Gereksinimler programdan programa farklılık gösterir, ancak doktora almak sekiz yıla kadar sürebilir ve tipik olarak belirli bir alanda bir tezi araştırdıktan, sunmasından ve savunmasından sonra verilir.

Pazarlama Yönetiminde Doktora Nedir? Bu derece akademik araştırma ve pazarlama alanında profesyonel uygulama arasındaki uçurumu odaklanır. İlgili kurslar çok çeşitli konu ve kavramlara yayılacak. İş ilkeleri, ekonomi, davranış psikolojisi ve sosyoloji, tüm odak alanlarıdır. Genellikle, program ikiye ayrılır, ilk birkaç yıl sınıfta geçirilir ve ikincisi yarısı araştırma yürütür.

Pazarlama yönetiminde doktora yapmak, genellikle araştırmalardan ve istatistiksel modellerin tüketicilerin ekonomik davranışlarını anlamaya kadar geniş bir beceri ile sonuçlanmaktadır. Bu beceriler, lisans sahibinin kurumsal ve akademik dünyalarda hızla ilerlemesini sağlar.

Bu doktora programının maliyeti kurumlar arasında farklılık gösterecektir, ancak en az beş yılını tamamlanmasına yönelik çalışmayı beklemek gerekir. Bununla birlikte, uzunluk öğrencinin mali durumu da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Dahil olan çeşitli beceri nedeniyle, genellikle bir kariyer ile ilgili geniş olasılıklar vardır. Çoğu zaman, bu ileri dereceye sahip biri Baş Pazarlama Sorumlusu veya Pazarlama Direktörü gibi yüksek bir kurumsal pozisyona sahip olabilir. Ayrıca, bu derece halkla ilişkiler veya marka yöneticisi olma fırsatları yaratabilir. Doktora yapmak için gereken akademik araştırma miktarı nedeniyle, yüksek öğrenim enstitüsünde profesör olmak da ortak bir sonuçtur.

Pazarlama Yönetiminde Doktora, üniversitelerde yerel, küresel ve çevrimiçi olarak mevcuttur. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

3 Sonuçlar Pazarlama Yönetimi Filter

Pazarlama yönetiminde doktora

Unicaf University (MW)
Doktora
<
Tam zamanlı
Ingilizce
Kampüs
e-Öğrenme

Doktora programının amacı, gelecek nesil önde gelen araştırmacıları hazırlamaktır. Doktora, bağımsız, kendi kendini yöneten akademik araştırma derecesinin, yayınlanabilen bir ...

Devamını oku

Pazarlama Yönetimi Doktora

University of Johannesburg
Doktora
Oca 2021
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
<
2&nbsp;-&nbsp;4 yıl
Ingilizce
Kampüs

Öğrenci pazarlama yönetimi ilkelerinin edinimi, yorumlanması, anlaşılması ve uygulanmasında uygulamalı ve son derece uzmanlaşmış yeterlilikler ve pratik beceriler geliştirmeli ...

Devamını oku

Pazarlama yönetiminde doktora

University College of Southeast Norway
Doktora
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Kampüs

Doktora programı dolayısıyla, yönetim uygulamaları pazarlama gerçek dünya problemleri için yeni bilgi üretecektir konularda araştırma odaklanan yakın pazarlama yönetiminde aka ...

Devamını oku