PHDSTUDIES

Sosyal Tarih 4 PhD Programları Karşılaştır

Bir doktora - daha resmi olarak “Felsefe Doktoru” olarak anılır - akademik olarak elde edilebilecek en yüksek derecedir. Tipik olarak akademik, kendi resmi alanında uzman olma şartlarını yerine getirdiği ve “doktor” unvanını hak ettiği anlamına gelir.

Sosyal Tarihte Doktora Nedir? Sosyal tarih, geçmişte yaşayanların deneyimlerine odaklanan bir tarihin alt alanıdır. Bu ileri dereceye sahip araştırmacılar politika ve politika, ırk ve cinsiyet sosyolojisi ve ekonomi dahil olmak üzere geniş bir yelpazeye yayılmış tarihsel konularda kurslar alacaklardır. Bu konulardan, öğrenci yoğun bir araştırma yürütmek için belirli bir odak alanı seçer. Ayrıca, nitel ve nicel analiz herhangi bir sosyal tarih doktora programının önemli bir bileşenidir.

Sosyal Tarihte Doktora, üst düzey beceriler geliştirme fırsatı sunar. Söz konusu araştırmaya dayalı olarak araştırma yapma, çizme ve sunma becerisi ve tarihsel olayların bilgisi, bu dereceye kadar olan bir kişi ya da bu alandaki akademik konumu ve gelecekteki politika kararlarında potansiyel olarak yardımcı olacaktır.

Doktora programına sosyal tarihte katılmanın maliyeti, özellikle hangi kurumun dereceyi verdiği çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Sosyal tarihte doktora yapmak üç ila beş yıl sürebilir.

Bu alanda doktora yapmak için gerekli olan araştırma temelli beceri seti nedeniyle, öğretim üyesi, profesör veya dekan dahil olmak üzere akademik bir kariyer tipik bir sonuçtur. Bununla birlikte, mümkün olan geniş bir kariyer yelpazesi vardır. Bu derece olanlar genellikle yazar, düşünce kuruluşu analistleri veya politika planlayıcıları olabilir. Bu alanın siyasi tarihe olan göreceli yakınlığı nedeniyle, birçok hükümet yetkilisinin bu akademik alanda arka planları bulunmaktadır.

Sosyal tarihte doktora programları dünyanın dört bir yanında var, büyük olasılıkla yerel ya da çevrimiçi olarak mevcut. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

4 Sonuçlar Sosyal Tarih Filter

Ekonomik ve Sosyal Tarihte Doktora

ISEG - Lisbon School of Economics & Management
Doktora
Eyl 2020
<
Tam zamanlı
<
3 yıl
Portekizce
Kampüs

Doktora Ekonomik ve Sosyal Tarih, 1991 yılında Lizbon Teknik Üniversitesi tarafından kurulmuş ve 2009 yılında Avrupa Yüksek Öğretim Alanına uyarlanmıştır. Bu 3. dönem dersi, E ...

Devamını oku

Toplum, Kurum ve Düşünce Tarihinde Doktora. Ortaçağdan Çağdaş Tarihe

University of Trieste
Doktora
Eki 2020
<
Tam zamanlı
<
3 yıl
Ingilizce
Kampüs

“Toplumların, Kurumların ve Düşüncenin Tarihi” nin genel eğitim amacı. Orta Çağ'dan Çağdaş Tarihe ”doktora, belirli ilgi alanlarına bağlı olarak farklı temalar ve perspektifle ...

Devamını oku

Tarihsel Sosyolojide Doktora

Faculty of Humanities, Charles University
Doktora
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte)
Kampüs
e-Öğrenme

Tarihsel sosyolojinin ana başlıkları, toplumsal değişim, modernleşme, modernleşme süreçleri, medeniyet analizi, devletlerin ve ulusların oluşumu, dünya sisteminin oluşumu ve k ...

Devamını oku

Ekonomik Doktora

The University of Edinburgh - The School of History, Classics & Archaeology
Doktora
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
<
3&nbsp;-&nbsp;6 yıl
Ingilizce
Kampüs

Ekonomik ve Sosyal Tarih Doktora, bağımsız araştırmalar yoluyla ekonomik ve sosyal tarihi ileri düzeyde araştırma fırsatı sunar. Birleşik Krallık'taki en büyük ekonomik ve sos ...

Devamını oku