PHDSTUDIES

Strateji 4 Doktora Dereceleri Karşılaştır

BS, BA veya MA tamamlandıktan sonra, bir öğrenci bir doktora programına girebilir. Doktora derecesi en yüksek derecelerden biridir ve öğrencinin sahaya yeni bilgi katkısı sağlayan orijinal araştırmaları yapmasını gerektirir. Doktora, ancak üç yılda tamamlanabilir, ancak genellikle daha uzun sürer.

Stratejide Doktora Nedir? Bu ileri derecede öğrencilere belirli hedeflere ulaşılmasına neden olan planları nasıl tasarlayacaklarını öğretir. Birçok strateji programı işletme okullarında bulunmaktadır ve iş stratejilerine odaklanmaktadır. Örneğin, pazarlama ve strateji, başarılı iş pazarlaması stratejileri üzerine odaklanmaktadır. Bir strateji programı da politik veya sosyal alanlara odaklanabilir. Uluslararası meseleler ve stratejik araştırmalar, uluslararası güvenlik, siyaset ve bölgesel meseleler için stratejilere bakmaktadır. Gerekli dersler uzmanlaşmaya bağlıdır.

Strateji Doktora, öğrencilere, hayatta veya herhangi bir işte uygulanabilir olan istenilen sonucu nasıl elde edebileceğiniz konusunda düşünmeyi öğretir. Öğrenciler ayrıca, iş hayatında yardımcı olan ekipleri yönetmeyi de öğrenebilirler. Stratejide güçlü bir teorik arka plan akademik kariyer için iyi olabilir.

Doktora programını tamamlamak için öğrencilerin harcadığı miktar, gittikleri üniversiteye ve kaç yıllık bitirmektir? Bazı okullarda hibe, burs ve ücretli öğretim pozisyonu gibi maliyetlerle öğrencilere yardımcı olmanın yolları vardır.

Strateji alanında doktorasını alan bir çok öğrenci işletme okullarında profesör olmaya devam ediyor. Başka bir olasılık, bir şirkette yönetici veya yönetici olarak çalışmaktır. Uluslararası meselelere odaklanan bir derece, hükümette veya kâr amacı gütmeyle kariyer yapabilir. Alternatif bir yol, sosyal problemleri çözmeye odaklanmış bir kar amacı gütmeyen kuruluşun başlaması için dereceden edinilen bilgileri kullanmaktır. Bu dereceyi kazanmak, işletme sahipleri olmak isteyenler için de iyi olabilir.

Yerel bir üniversitede Strateji alanında doktora eğitimi almak mümkün olabilir. Başka bir alternatif de çevrimiçi programlardır. Soruşturmaya başlamak için aşağıdaki programda arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

4 Sonuçlar Strateji Filter

Stratejik Planlamada Doktora

Atlantic International University
Doktora
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
Ingilizce
e-Öğrenme

Stratejik Yönetim Doktorası (BA) programı, öğrencileri hükümetteki örgütsel kaynakları yönetme, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve lisansüstü eğitimde kariyer için hazırlar. Yön ...

Devamını oku

Ekonomik analiz ve iş stratejisinde resmi doktora programı

Universidade da Coruña
Doktora
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
<
3&nbsp;-&nbsp;5 yıl
Ispanyolca
Kampüs

Ekonomik Analiz ve İş Stratejisi resmi program Üniversitelerarası Doktora tek bir program haline Coruña'da Santiago Üniversitesi İktisadi ve İşletme Fakültesi Ekonomi ve İşlet ...

Devamını oku

Stratejik yönetimde doktora

OUS Royal Academy of Economics and Technology in Switzerland
Doktora
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
<
3 yıl
Ingilizce
e-Öğrenme

Stratejik Yönetimi Doktora stratejik yönetim alanında öneme sahip temel teorileri ile ilgilenen ders çalışma üzerine odaklanmaktadır.

Devamını oku

Uluslararası işler doktora programı ve stratejik çalışmalar

Tamkang University
Doktora
<
Tam zamanlı
Ingilizce
Kampüs

1983'te kurulan Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (GIIASS), uluslararası politika, uluslararası güvenlik, bölgesel meseleler ve strateji araştırmaları ...

Devamını oku