Doktoraprogramlari.com

Tasarım 5 PhD Programları Karşılaştır

Akademik alanda kariyer yapmak isteyen öğrenciler doktora derecesini almayı düşünmelidirler. Bu, mümkün olan en yüksek eğitim seviyesini temsil ettiği için bu alana girmenin tipik yoludur. Doktora derecesi kazanma süreci, yoğun bir araştırmayı, bu alandaki bir uzmanla etkileşim kurmayı ve kapsamlı bir tezin geliştirilmesini içerir.

Tasarımda Doktora Nedir? Bu çalışma alanı yaratıcılık ile pratik becerileri birleştirerek çok yönlü bir lisans programı oluşturur. Çalıştığınız alanlar, hangi alanların ve disiplinlerin kişisel hedeflerinizle ilişkili olduğuna bağlı olacaktır. Boyama veya aydınlatmadan animasyona veya grafik tasarıma kadar her şeyi incelemek mümkündür. Tasarım programları genellikle yaratıcı ve pazarlama kategorilerine ayrılır. Ne çalışmayı seçerseniz seçin, büyük olasılıkla sanat tarihi ve estetiği inceleyeceksiniz.

Tasarım alanı neredeyse her disiplin için geçerlidir ve bu da bir çok yararı inceleyen öğrencilere sağlar. Çalışmaları sırasında, genellikle güçlü organizasyon becerileri, belirli tasarım ilkeleri üzerinde ustalık ve yönetim yetenekleri geliştirirler.

Bir doktora programına kaydolmadan önce, bunun maliyetinin ne kadar olacağını araştırmak en iyisidir. Seçtiğiniz okula gittiğiniz ülkedeki her değişken öğrenim ücretini belirleyecektir. Doktora programlarının en az iki yıl gerektirdiğini ve üç veya dörtünün daha sık görüldüğünü unutmayın.

Tasarımda Doktora, mezunların akademik alanda kariyer yapmalarını sağlar. Bu, en yaygın kariyerlerden bazılarının üniversite profesörü ve araştırmacı olduğu anlamına gelir. Bir doktora tezi kazanan çoğu öğrencinin bu tür uzmanlardan biri olmak için özel olarak yaptıkları doğru olmakla birlikte, tasarım yöneticisi, pazarlama danışmanı, iç mimar veya diğerleri gibi daha geleneksel pozisyonlarda bulunmak da mümkündür. Hangisini tercih ederseniz seçin, bağımsız olarak çalışmak da mümkündür. Buna ek olarak, pek çok uzman öğretmenlik ve tasarım kariyerine eş zamanlı olarak devam etmektedir.

Başlamak için, hangi programın ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu araştırmaya başlayın. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

5 Sonuçlar Tasarım Filter

Tasarım çalışmalarında doktora

Izmir University of Economics
Kampüs Tam zamanlı 4 yıl Eylül 2019 Türkiye Izmir

Tasarım Çalışmaları yüksek lisans programı etkileşime girerek bu daha yaratıcı hale getirmek için tüm tasarım disiplinlerini birleştiren amacı ile kurulmuştur. Tasarım Çalışmaları alanında ileri düzeyde araştırma yapılması gerekiyor olsa program 2006-2007 öğretim yılında tesislerini başlamıştır. Bu Tasarım Çalışmaları doktora programı ilk kez 2013-2014 öğretim yılında öğrenci kabul edecek yüzden.

Tasarım doktora

IADE
Kampüs 3 yıl Bilgi iste Portekiz Lisbon

Tasarım Doktora Temel olarak öğrencilerin birinci günden itibaren çalışmaya başladıkları Teze yöneliktir. Aynı zamanda bir Tasarımcı olmak ve Tasarımın ne anlama geldiğinin anlaşılmasına dayanan bir Doktora'dır.

Doktor insan faktörleri

The University of Nottingham - Faculty of Engineering
Kampüs Tam zamanlı 3 yıl Ekim 2019 Birleşik Krallık Nottingham

İnsan faktörleri araştırması, her gün kullandığımız ürünleri ve sistemleri geliştirmek için insanlar, makineler ve teknoloji arasındaki etkileşime yönelik çalışmaları kapsayan çok disiplinli araştırmaya odaklanmaktadır.

Doktora Tasarım, Teknoloji

Koc University - Istanbul Turkey
Kampüs Tam zamanlı 4 yıl Eylül 2020 Türkiye Istanbul

KOC UNIVERSITY Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Enstitüsü, Tasarım, Teknoloji ve Toplum Alanında Yüksek Lisans ve Doktora için başvuruları memnuniyetle karşılamaktadır.

Doktora Mimarlık, Tasarım, Planlama

University of Camerino the international School of Advanced Studies
Kampüs Tam zamanlı 3 yıl Kasım 2019 İtalya Camerino

Alan: Mimari, Tasarım, Planlama