PHDSTUDIES

Teorik Fizik 4 Doktora Programları Karşılaştır

Doktora, öğrencinin bir çalışma alanı konusundaki ustalığını tanıyan bir derecedir. Felsefe Doktoru derecesi alanlar, üniversite profesörleri veya bilim adamları olabilir. Bağımsız araştırma gereklidir ve öğrencilerin 80.000-100.000 kelime arasında değişen bir tez çalışmasını tamamlamaları beklenir.

Teorik Fizikte Doktora Nedir? Doğal fenomenleri tahmin ederek ve bilimsel teorileri rasyonelleştirerek, bu dereceyi kazananlar, fiziği anlamak için matematiksel modellerin ve fiziksel nesnelerin soyutlama yöntemlerini kullanmayı öğrenirler. Dersler görelilik, kozmoloji ve dizgi teorisi gibi konuları kapsayabilir. Bilim adamları muhtemelen bilimsel sınırları araştıracak ve kendi teorilerini geliştirebileceklerdir.

Teorik Fizikte doktora almanın birçok yararı vardır. Program katılımcıları, laboratuar testlerini yapmak için matematiği nasıl kullanacaklarını öğrenirler ve doğal fenomenleri nasıl tanımlayacaklarını öğrenirler. Öğrenciler herhangi bir durumda problem çözücülerin nasıl olabileceğini öğrenebilirler.

Doktora derecesinin maliyeti değişebilir. Bir Felsefe Doktoru derecesi için gereken şartları tamamlaması 3-4 yıl sürdüğü için fiyat artabilir. Kolej veya üniversitenin yeri, maliyetleri de dalgalandırabilir.

Teorik fizik yüzyıllardır toplumun bir parçası olmuştur. Bazı modern meslekler teorik tasarım bilimcisi, optomekanik mühendis veya fizikçiyi içerebilir. Birçok mezun, laboratuar deneyimi veren ve daha iyi iş fırsatları bulmalarına yardımcı olabilecek doktora sonrası araştırma projelerine katılmaya karar verir. Personel veri bilimcileri, proje bilimcileri ve araştırma süpervizörleri meslek sahibi olabilir. Teorik araştırma bilim adamları, bilgilerini endüstriyel uygulamalara uygularlar ve doktora derecesine sahip olanlar için düşünülebilir bir konumdur.

Dünya çapında birçok üniversite ve yüksek okuldan dolayı sayısız akademisyen doktora programlarına nerede olursa olsun erişebilmektedir. Birçok kolej, bir Doktora Felsefesi derecesiyle ilgilenenler için çevrimiçi programlar sunmaktadır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

4 Sonuçlar Teorik Fizik Filter

Teorik Fizik, Astronomi ve Astrofizik Doktora Programı

Charles University Faculty of Mathematics and Physics
Doktora
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte)
Kampüs
e-Öğrenme

Program teorik fizik, astronomi ve astrofizik eğitimi vermektedir. Mezun, zor fiziksel problemleri çözmede geniş bir yelpazede teorik bilgi ve pratik deneyim kazanır. Astronom ...

Devamını oku

Nicel Biyobilimler Doktora programı

Graduate School of Biosciences Munich
Doktora
<
Tam zamanlı
<
3 yıl
01 Ağu 2020
Ingilizce
Kampüs

QBM, ev disiplinine sıkıca bağlı kaldıkları halde birçok yaklaşım ve düşünce tarzında ustalaşan bir grup genç bilim insanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Amaç, öğrencilerin gele ...

Devamını oku

Doktora Teorik Fizikte

Pavol Jozef Safarik University Faculty of Science
Doktora
Eyl 2020
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Kampüs

Doktora Fizik Yüksek Lisans programı, katı hal sistemlerinin fiziksel özelliklerinin araştırılmasını, çeşitli manyetik sistemlerde faz geçişlerinin ve kritik olayların araştır ...

Devamını oku

Yoğun Madde Fiziği ve Kuantum Teknolojileri Doktora Programı

National University of Science and Technology MISIS
Doktora
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Kampüs

Program, teorik ve uygulamalı fizik alanında ve diğer disiplinler arası doğa ve mühendislik bilimleri alanında eğitimlerini sürdürmek isteyen araştırmacılar için tasarlanmıştı ...

Devamını oku