PHDSTUDIES

Uluslararası İş Yönetimi Doktora Programları Karşılaştır

Bir felsefe doktoru (PhD), özel bir araştırma alanında ileri araştırmalara odaklanan en popüler doktoralıdır. Öğrenciler genellikle “doktora” olarak anılmadan önce bir tez tamamlarlar.

Uluslararası İşletme Yönetimi Doktora nedir? Program katılımcıları grup dinamiği, ekonomi, nicel araştırma yöntemleri ve yönetimi konularında dersler alırlar. Öğrenciler öğretim ve araştırma yöntemleri ile birlikte yönetimde uluslararası iş ve stratejileri öğrenecekler. Tipik uzmanlıklar bilgi sistemleri, finans, pazarlama, muhasebe ve yönetimi içerir. Mezunlar genellikle saha içerisinde ağ kurma ve hatta uluslararası bir bakış açısı için yurt dışında eğitim görme fırsatına sahiptir. Programda geçirilen ortalama süre üç ila dört yıldır, ancak kendi kendine hızlandırılmış ya da yarı zamanlı programlar yedi yıla kadar sürebilir.

Sınıfta öğrenilen yönetim becerileri genellikle özel sektöre, hükümet istihdamına ve uluslararası örgütlere iyi uyum göstermektedir. Ekonomik ve araştırma becerileri, kendi finansmanı dahil, kişisel finansmanı yönetmek isteyen ve üst düzey karar vermede yardımcı olan öğrencilere yarar sağlar.

Tam zamanlı, yarı zamanlı ve kendiliğinden hızlandırılmış programlar seçeneği ile, potansiyel öğrencilerin, ilgili maliyetleri ve sınıfta geçirilen sürenin uzunluğunu belirlemek için programı araştırması gerekir. Mali yardım türleri hakkında soru sormak da iyidir.

Doktora programlarının çoğu, bir orta sınıfta ders vermek için öğretmenler hazırlar veya araştırma yapar. Bazı öğrenciler kurumsal sektörde baş yöneticiler, iş geliştirme yöneticileri, ekonomik araştırmacılar ve üst düzey risk yönetimi danışmanları olarak çalışmak üzere sınıfın ötesine geçmiştir. Uluslararası işin iç ve dış taraflarını anlamak, Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Para Fonu gibi uluslararası kuruluşlarla çalışmaya kapı açabilir. Üniversite profesörlerinin büyümesinin, akademik kariyere ilgi duyanlar için 2024 yılına kadar yükselmeye devam etmesi bekleniyor.

Doktora programları, programa bağlı olarak kampüste, çevrimiçi veya hatta kendiliğinden yürütülür. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

1 Sonuçlar Uluslararası İş Yönetimi Filter

Uluslararası İşletme Yönetiminde Kendini Temelli Doktora

ISM - International School of Management
Doktora
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
<
4&nbsp;-&nbsp;7 yıl
Ingilizce
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte)
Kampüs
e-Öğrenme

Bizim doktora yeni bakış açıları teşvik ve gelecek nesil iş liderleri ilham vermek için gereken araştırma ve öğretim becerilerini geliştirir. Program, deneyimli ve son derece ...

Devamını oku