$close

Filtreler

Sonuçları Göster

Uluslararası İktisat Doktora Dereceleri Karşılaştır

Bir yüksek lisans derecesine ulaştıktan sonra, bir öğrenci bir Doktora yapmayı seçebilir. Bu, mevcut en yüksek akademik derecedir ve uzun yıllar yoğun bir çalışma gerektirir. Çalışma alanına ve okula bağlı olarak, bu derece dört ila altı yıl arasında kazanılabilir. Uluslararası ekonomi, farklı ülkelerin yatırım, üretim, ticaret ve göç konusunda nasıl birbirleriyl… Devamını oku

Bir yüksek lisans derecesine ulaştıktan sonra, bir öğrenci bir Doktora yapmayı seçebilir. Bu, mevcut en yüksek akademik derecedir ve uzun yıllar yoğun bir çalışma gerektirir. Çalışma alanına ve okula bağlı olarak, bu derece dört ila altı yıl arasında kazanılabilir.

Uluslararası ekonomi, farklı ülkelerin yatırım, üretim, ticaret ve göç konusunda nasıl birbirleriyle etkileşime girip etkilerini inceliyor. Peki, Uluslararası İktisat'ta Doktora nedir? Bu alandaki çalışma, uluslararası ekonomileri yöneten sistemlere derinlemesine bakmaktadır. Bazı odak noktaları bebek sanayiini, finansal istikrarı, iç ekonomileri, küreselleşmeyi ve muhalefeti içermektedir. Ekonomi sistemleri ve uluslararası politika bilgisi bu dereceye başlamadan önce iyi bir önkoşuldur.

Uluslararası ekonomi hakkında bilgi sahibi olmak, yerel ekonomi hakkında ne anladığınızı etkiler. Ayrıca, karmaşık durumları analiz etme ve tepki verme becerisi, günlük yaşamda yararlıdır.Doktora sahibi olmak promosyon veya maaş artışı gibi fayda sağlayabilir.

Bir doktora için bütçelemeye karar verirken göz önüne almanız gereken birkaç farklı faktör vardır; bunlara taşımayı planlamak da dahil. Belli bazı masraflar okul ücreti, ücretler ve kitaplar gibi seçilen okula bağlıdır. Doktora adayları için genellikle hibeler ve diğer kaynaklar mevcuttur.

Uluslararası şirketler her zaman uluslararası ekonomiyi anlayan birine ihtiyaç duyacaktır. Daha büyük şirketlerin konuya ayrılmış tüm ekipleri olabilir, bu da idari pozisyonların bu doktora tecrübesine sahip birinin yararlanabileceği anlamına gelir. Yeni ve mevcut uluslararası şirketler bu tür mezunları ve siyasi birimleri işe alabilirler. Döviz kuru bilgisi, çeşitli ticari kuruluşlarda istihdama da yol açabilir. Ayrıca, doktora genelde çeşitli araştırma yollarına kapı açar.

Uluslararası Ekonomi ve diğer ilgili alanlarda doktora tezi olan bir okul bulmak, kurşun formumuzla kolaylaşır.Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler: 
$format_list_bulleted Filtreler
Sıralama ölçütü:
  • Popüler En güncel Unvan
  • Popüler
  • En güncel
  • Unvan
DIW Berlin - German Institute for Economic Research
Berlin, Almanya

Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü'ndeki DIW Lisansüstü Merkezi (GC), Ekonomi alanındaki yapılandırılmış doktora programına kayıt olmak için dünyanın dört bir yanından yüks ... +

Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü'ndeki DIW Lisansüstü Merkezi (GC), Ekonomi alanındaki yapılandırılmış doktora programına kayıt olmak için dünyanın dört bir yanından yüksek nitelikli lisansüstü öğrencilerin başvurularını kabul etmektedir. -
Doktora
Tam zamanlı
5 yıl
Ingilizce
Eki 2021
Kampüs