PHDSTUDIES

Uygulamalı Dilbilim 4 Doktora Programları Karşılaştır

Doktora programları, Doktora Felsefesi olarak da bilinir ve öğrencilere bir konuyu derinlemesine inceleme fırsatı sunar. Araştırmalara büyük bir kararlılıkla ihtiyaç duyarlar ve genellikle öğretim öğelerini içerirler. Bu ulaşılabilir en yüksek derecedir.

Uygulamalı Dilbilimde Doktora Nedir? Uygulamalı dilbilimde doktora programı, öğrencilerin dillerine daha önce hiç sahip olamayacakları şekilde bakmalarını sağlar. Programlar, öğrencilerin dilbilim alanında uzmanlaşmasına veya belirli bir dile odaklanmasına olanak tanır. Okuma yazması, dilbilgisi, dil planlama, dil testi, bilgisayar destekli dil öğrenimi ve dil çeşitlemeleri gibi örnekler. Öğrenciler aynı zamanda pragmatiği, psikodilbilim, sözlü söylem, dünya İngilizce, kelime dağarcığı ve dil programı değerlendirmesini içeren alanlarda uzmanlaşmayı seçebilirler. Bir program genellikle gelişmiş bir araştırma çalışması projesinin tamamlanmasını gerektirir.

Programlar genellikle öğrencilere dilbilimde dengeli bir eğitim sunmaktadır.Ayrıca gelecekteki kariyer fırsatlarıyla birlikte onlara yardımcı olabilecek öğretim, araştırma ve teknoloji becerileri kazanabilirler.

Bir programın maliyeti, öğrencilerin bir programı tamamlamak için çeşitli zaman harcaması nedeniyle oldukça farklıdır. Öğrencinin okulu maliyet bilgileri için en iyi kaynak olacaktır.

Uygulamalı Dilbilim alanında doktora yapmış mezunların kariyer seçenekleri esas olarak öğretim ve araştırma odaklıdır. Öğrenciler kolej düzeyinde dilbilimi öğretmek veya diğer eğitim bölümlerinde çalışmak isteyebilirler. Mezunlar, dil öğretmenliği yapabilir veya ana dili konuşmacı olarak öğretmenlik yapabilir. Dil analizi alanına odaklanabilir veya dil araştırmasında çalışırlar. Bazı öğrenciler, devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları veya şirketler, özellikle de dil teknolojisi ile uğraşanlar için öğretim ve araştırma faaliyetinin ötesine geçmeyi seçebilir.

Eğer derin araştırmalar yoluyla dilbilim çalışmak istiyorsanız, o zaman Uygulamalı Dilbilimde bir Doktora yapmak isteyebilirsiniz. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

 

4 Sonuçlar Uygulamalı Dilbilim Filter

Uygulamalı dilbilim doktora

Northern Arizona University
Doktora
12 Ağu 2020
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Kampüs

Doktora Kuzey Arizona Üniversitesi Uygulamalı Dilbilim program bağımsız öğrenme ve ikinci dil öğretimi, dil analizi ve dil ile ilgili araştırma tasarımı ile liderlik pozisyonl ...

Devamını oku

Uygulamalı dilbilim yapılandırılmış doktora

Mary Immaculate College
Doktora
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Kampüs

Programın temel eğitim ilkesi araştırma odaklı olacak ve Uygulamalı Dilbilim alt alanları bir dizi genelinde üstün araştırma ile ilgi çekici gerektirecektir olmasıdır. Bu dil ...

Devamını oku

Uygulamalı Dilbilimde Doktora

University of Johannesburg
Doktora
Oca 2021
<
Tam zamanlı
<
3 yıl
Ingilizce
Kampüs

Uygulamalı Dilbilim ve Edebiyat Kuramındaki yüksek lisans programı, her iki disiplinin bilgi alanlarından yararlanarak, çevirmenler, tercümanlar, metin editörleri, dil planlam ...

Devamını oku

Hesaplamalı Dilbilim Doktora

Charles University Faculty of Mathematics and Physics
Doktora
<
Tam zamanlı
<
4 yıl
Ingilizce
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte)
Kampüs
e-Öğrenme

Hesaplamalı dilbilim, matematik (kesikli matematik, istatistik ve olasılık gibi konular), bilgisayar bilimi (örneğin algoritma, makine öğrenimi, yapay zeka) ve klasik dilbilim ...

Devamını oku