PHDSTUDIES

Yönetim Bilimi Doktora Dereceleri Karşılaştır

Felsefe Doktoru'na (PhD) doğru çalışmak, bazı durumlarda zor iş ve yıllarca, en az üç ve yedi kadarını gerektirir. Ancak, bir sahip olmak, işverenlere bir konu hakkında yüce bilginiz olduğunu gösterebilir.

Yönetim Bilimi Doktora nedir? Bu alan insanları, makineleri, parayı ve malzemeleri en iyi şekilde nasıl kullanacaklarına bakar. Bazı alt alanlar yeşil üretim, yeşil lojistik ve tedarik, operasyonel araştırma ve sosyal bilimi içermektedir. Bu derece tamamlamak için üç veya daha fazla zaman alabilir ve büyük ölçüde araştırma tabanlı. Başlamadan önce anlamanız gereken konular ekonomi, problem çözme, istatistik, örgütsel davranış ve insan kaynaklarını içerir.

Yönetim bilimi içinde geliştirebileceğiniz bazı beceriler arasında finansal yönetim, zaman yönetimi ve iletişim bulunmaktadır. Finansmanlarınızı ve zamanınızı verimli bir şekilde yönetebilmek, uzun vadede size çaba sarf ederken, iletişim sosyal ortamlarda ve ilişkiler kurmada yardımcı olur.

Çoğu doktora programı, kitap, ders ve ücretlerin masraflarını karşılamak için burslar ve burslar sunar. Bu masraflar, katılacağınız okula ve ihtiyacınız olan kitapların kullanılmış ve elektronik kopyasını bulabileceğinize bağlıdır.

Herhangi bir doktora için, akademisyeni profesör olarak ya da araştırmaya devam etme seçeneği vardır. Alanınızdaki yönetim bilimi ile uzman lojistik bilginizi kullanacak yüksek dereceli iş pozisyonlarını da arayabilirsiniz. Arayabileceğiniz bazı iş başlıkları arasında uluslararası kentsel danışman, program direktörü, küresel güç yönetimi uzmanı ve proje yönetimi direktörü bulunmaktadır. Mevcut işyerinizde terfi arıyorsanız, bir doktora da yararlı olabilir.

Yönetim bilimi, incelemek istediğiniz alan olduğunu öğrendiğinizde, seyahat isteğinize bağlı olarak, hem yakın hem de uzaktaki okullara bakın. Çevrimiçi kurslar da bir seçenektir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

1 Sonuçlar Yönetim Bilimi Filter

School of Business and Management ITB
Doktora
<
Tam zamanlı
<
3 yıl
Ingilizce
Kampüs

Doldurulmuş bir başvuru formu ve ilgili belgeler belirlenmiş DSM-ITB öğretim üyesi ile bir röportaj. Başvuran görüşmeci onun son projesi / tez / yayınlanmış araştırmaları göst ...

Devamını oku