Eğitim Psikolojisinde Doktora

Genel

Program açıklaması

Çalışmaların Özellikleri

Doktora Eğitim Psikolojisi alanındaki çalışmalar, öğrenciyi eğitim psikolojisinde, yani eğitim konularına uygulanan psikolojide bilimsel araştırma çalışmalarında eğitmektedir. Çalışmalar, psikoloji pratiğinin veya psikoloji pratisyenlerinin birliği ya da psikoloji pratiğinin bir koşulu olarak talep edilmesi durumunda (özellikle tıpta), Psikolojideki kademeli öncesi (Yüksek Lisans) eğitimi telafi etmeyecektir. Araştırmacıların eğitim alanındaki yetkinliğini psikoloji yoluyla ve diğer eğitim bilimlerinin içeriğini kavrayarak eklerler.


Doğrulama ve değerlendirme kriterlerinin açıklaması

Giriş Sınavı

Başvuranın araştırma projesi önerisinin, doktora çalışmalarında ele almak istedikleri araştırma temasına odaklandıklarını gösteren kaynakça da dahil olmak üzere 10 sayfaya kadar tartışılması. Araştırma projesi, Charles Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü'ne başvuru ile birlikte gönderilmelidir. Proje, araştırma probleminin özelliklerini, konunun amaçları ve yapısının temel fikrini ve teorik, araştırma ve profesyonel literatürden ele alınan yöntemleri içermelidir. Tercihen, proje, mentor tarafından konuyla ilgili bir uzman olan eş tarafından imzalanacaktır.

Değerlendirme Kriterleri: Başvuru sahibi en fazla on puan alabilir, çalışmaya kabul edilen puanların sayısı en az yedi puan alır.


Kabul Koşulları

Doktora çalışmalarına kabul yüksek lisans çalışma programının başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla şartlandırılır.

Doğrulama metodu:


Kariyer beklentisi

Mezun, iki meslekte bilimsel araştırma çalışmaları için eğitilmiştir: 1) bir psikolog-üniversite öğretmeni ve 2) psikolog-uygulayıcı (danışman psikolog, okul psikoloğu, diğer kurumlarda herhangi bir eğitim kaygısı olan bir psikolog). İlgi alanıyla ilgili deneysel araştırmalar yapabilir; bilimsel akranlarıyla tartışmak; öğrencilere anlatmak; Bilimsel bir hibe başvurusunda bulunmak.

Çalışmalar, Psikoloji Yüksek Lisans çalışmalarını, Psikologlar Odaları veya Dernekleri tarafından, psikoloji pratiğinin veya daha ileri çalışmaların (özellikle tıpta) şartı olarak talep edilmesi durumunda telafi etmeyecektir. Bir önceki talimata, eğitimdeki psikolojik araştırma yetkinliğini de ekliyor.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Education is one of seventeen faculties associated under the umbrella of the Charles University in Prague. Its primary goal is to train teachers and other pedagogical personnel for all ... Devamını oku

The Faculty of Education is one of seventeen faculties associated under the umbrella of the Charles University in Prague. Its primary goal is to train teachers and other pedagogical personnel for all types of schools and school systems, at various levels of study (Bachelors and Masters) and forms. Daha Az