Ekonomi ve İşletme Ekonomisinde Doktora Eğitimi

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Ekonomi ve İşletme Ekonomisinde Doktora Eğitimi

Rijeka'daki İktisat Fakültesi İktisat ve İşletme İktisadı doktora çalışma programı, iki prestijli doktora ağı / dernek üyesidir: Orta ve Güney Doğu Avrupa Doktora Programı . Ağ (CESEENET) ve Yönetim ve İşletme (EDAMBA) Avrupa Doktora Derneği. Bu, öğrencilerimizin ayrıca öğrenci değişim programına dahil edilmelerine, seçkin yaz okullarına ve atölyelere katılmalarına olanak sağlar. Profesörlerimizin yanı sıra, seçkin yabancı profesörler de programa katılıyor ve doktora adaylarımız dünyanın dört bir yanından yüksek profesörlerden amirlerini alabilirler.

Yüksek kaliteli doktora çalışma programının temeli, araştırma bulguları ve rakamları (2017/2018) ile belgelenen Fakülte'nin araştırma kapasitesidir:

 • WoS ve Scopus veritabanlarında indeksli bilimsel dergilerde yayınlanan 100'den fazla bildiri
 • Hırvatistan Bilim ve Eğitim Bakanlığı tarafından listelenen dergilerde yaklaşık 300 yayın;
 • EFRI Doktora tarafından yayınlanan 220'den fazla bildiri öğrencilerin
 • AB ekipleri tarafından finanse edilen 7 araştırma projesi
 • Hırvat Bilim Vakfı tarafından finanse edilen 5 araştırma projesi
 • Üniversite Bilim Vakfı tarafından finanse edilen 24 araştırma projesi
 • Temel ve uygulamalı araştırmaya katılan 73 öğretim üyesi ve personel;
 • EFRI fakültesinin katıldığı yaklaşık 100 konferans
 • 16 kitap yayınlandı
 • Araştırma projelerinin dış finansmanında artış: % 50
 • 100'den fazla doktora ve Postdoc öğrencileri
 • yaklaşık 40 Ph.D. öğrenciler tam zamanlı araştırmaya dahil
 • 22 Ph.D. Araştırma, finanse edilen araştırma projelerinden kaynaklandı

EFRI'nin etkinliğinin çok önemli bir bölümü yayınlamaya adanmıştır. Rijeka İktisat - İktisat ve İşletme Dergisi, 1971 yılından bu yana sürekli olarak yayınlanmakta ve Enstitünün bilimsel yayın organı olarak yayınlanmaktadır. Journal, ekonomi teorisi ve ekonomi politikaları ile ilgili makalelere odaklanır ve JEL, EconLit, IBSS, CAB Özetleri, SSCI, JCR, ProQuest, Scopus ve EBSCO gibi en popüler bibliyografik veritabanlarında endekslenir.

Fakülte, doktora çalışma programının verildiği bilimsel disiplinin gereklilikleri doğrultusunda yüksek kaliteli araştırma kaynaklarına sahiptir. Fakülte, kendi kaynaklarından edindiği bilgisayar programlarının erişilebilirliği nedeniyle, eski binada büyük bir bilgisayar sınıfına ve ana binadaki araştırma için uygun 3 bilgisayar odasına sahiptir. Aslında, Fakülte, tüm Avrupa'yı kapsayan yaklaşık 21 milyon işletme için geniş bir yelpazede iş verileri içeren Amadeus, Bureau van Dijk adlı bir veri tabanına sahip olan bölgedeki tek kurumdur . İstatistiksel paket statistica tedariki ile Fakülte sınırsız sayıda lisans almıştır ve bu nedenle doktora adaylarının kişisel bilgisayarlarına kurulum yapmak mümkündür. Fakülte ayrıca Stata, EViews, DEA Çözücü Pro, LISREL, RATS , vb. Gibi istatistik ve ekonometrik veri işleme için diğer programlara erişim sağlar. Bilgisayar Merkezi yerel ağ, bilgi işlem altyapısı ve Hırvat Akademik ve Araştırma Ağı CARNet'i yönetir .

Kütüphane işletmemizdeki veriler (1 Ocak 2017 itibariyle) aşağıdaki gibidir:

 • Monograf yayın sayısı 51,644
 • Dergi başlıklarının sayısı 23.895
 • Doktora tezi sayısı 923
 • Yüksek Lisans Tezleri 681
 • Uzman Yüksek Lisans Tez Sayısı 286

Fakülte, 57 yabancı ve 83 yerli dergiye ücretsiz olarak abone olunur veya ücretsizdir. Kitapların ve dergilerin elektronik olarak yayınlanmasıyla kütüphanedeki mevcut dergilerin sayısı önemli ölçüde artmıştır. Tüm kütüphane stokları çevrimiçi kütüphane kataloğunda erişilebilir ve görünür durumdadır. Ek olarak, kullanıcılar kütüphane varlıklarını kendi bilgisayarlarında arayabilir ve mevcut literatür hakkında veri alabilir. Kütüphaneler arası kredi ile birlikte kredi, sınıflandırma, kontrol istatistikleri ve gecikmiş fişler programında belirli modüller iyi gelişmiştir. Hırvat akademik topluluğuna ait elektronik kaynak portalı - Zagreb'deki Ulusal ve Üniversite Kütüphanesi'nin Portalı, en önemli dünya veritabanlarına ulusal lisans - bibliyografya, alıntı ve veritabanları ile tüm metinlerin yanı sıra çevrimiçi dergiler ile erişilebilirlik sağlamaktadır. Büyük bibliyografik veritabanı hizmetleri ve EBSCOhost ve Web of Knowledge gibi veritabanlarını ve Scopus gibi bireysel bibliyografik veritabanlarını ve büyük ve tanınmış yayıncıların elektronik dergileri için hizmetlerini içerir: ScienceDirect , SpringerVerlag , Wiley-Blackwell , MathSciNet ve diğerleri.

Dahası, Rijeka Üniversitesi, bölgedeki en büyük süper bilgisayarın (bilimsel araştırmalarda kullanılan süper bilgisayarlar arasında 32. sırada) yer almaktadır. Bura süper bilgisayarı, Bull DLC B720 su soğutmalı sunuculara dayanmaktadır. Her bir düğüm iki Intel Xeon E5-2690 v3 işlemcisi içeren toplam 6912 işlemci çekirdeği ve toplam 239.64 Teraflops (Rmax) çıkışı için 288 düğümden oluşuyor. Süper bilgisayar, 18 terabayt RAM ve 850 terabaytlık disk sistemi kapasitesine sahiptir. Mellanox InfiniBand FDR 56GB ağ sistemi, Bura süper bilgisayar kümesinin bileşenleri arasında hızlı iletişim sağlar.

Rijeka Üniversitesi'nin yeni veri merkezi, 40 ° C'ye kadar ılık suyla doğrudan su soğutma sistemi sunan bölgedeki türünün tek veri merkezidir. BURA, Green 500 tarafından yapılan testlere göre dünya çapında 175. sıraya yerleştirilen “yeşil” bir bilgisayardır.

Doktora öğrencimiz üç yıllık iki dönem (Ekonomik ve İş) araştırma odaklı programında sadece altı kurs (seçmeli olarak yarısı) ve uluslararası konferanslara, çalıştaylara ve kolloğyalara aktif katılımın yanı sıra yabancı üniversitelerde ve kağıt yayıncılığında da prestijli uluslararası dergilerde, bilinen bilginin sınırlarını genişleten bilimsel araştırma alanında yeni kavramların, yöntemlerin, ilkelerin ve teorilerin oluşturulması ve değerlendirilmesi ile ilgili olan en yüksek yeterlilik düzeyini elde eder. Ayrıca çalışmalarında sosyal beceri ve bağımsızlık ve sorumluluk geliştirirler. Profesörlerimiz tarafından yürütülen bilimsel projelere dahil oldukları gibi yurtdışında kalmak için ek fonlar, kaliteli konferanslar, atölyeler ve kağıt yayınları da almaktadırlar.

Onlar prestijli ulusal kurumlarda ve şirketlerde uzman, üst düzey yönetici veya danışmanların yanı sıra öğretim ve araştırma personeli olarak istihdam edilmektedir.

Güncel Doktora iş sektörlerine göre öğrenciler

Güncel Doktora öğrenciler çalışma pozisyonlarına göre

UYGULAMA SONUÇLARI

Program, her yılın ilk yarısında, kış sonunda başlayan başvuru süreçleri ile başlar.

Not: Kayıt işlemleri ile ilgili gerekli belgeler ve bilgiler için lütfen International ofisi ile irtibat kurun.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Economics and Business in Rijeka was founded in mid-1961. With first lectures starting on 1st November 1961, the Faculty has been educating economic experts especially for enhancing the ... Devamını oku

The Faculty of Economics and Business in Rijeka was founded in mid-1961. With first lectures starting on 1st November 1961, the Faculty has been educating economic experts especially for enhancing the economic development of Croatian Littoral and Istrian region. In 2001, the Faculty moved to the new address of I. Filipovi?a 4, Rijeka. Daha Az