Ekonomik analiz ve iş stratejisinde resmi doktora programı

Genel

Program açıklaması

strat

Tanıtım

resmi program Ekonomik Analiz ve İş Stratejisi Üniversitelerarası Doktora Kanıtlanmış kalite araştırma, tek bir program haline Coruña'da Santiago de Compostela ve Vigo Üniversitesi İktisadi ve İşletme Fakültesi Ekonomi ve İşletme değişik bölgelerden doktora araştırmacıları entegre etmek niyeti yansıtmaktadır uluslararası prestij bilimsel dergilerde yayınlar. Amaç Citation Report Dergisi (JCR) mevcut akademik dergilerde çalışmalarını yayınlamak mümkün araştırmacıları yetiştirmektir. Sonuç olarak, program, kolaylığı teorik modellerle idare edebiliyoruz ve onları bilgi test edilebilir ampirik ekonomik verileri elde etmesini sağlar ekonometrik teknikler kullanmak için gerekli becerilere sahip öğrenciler üretmeyi hedeflemektedir.

Neden derecesini incelemek

Program teorik modeller ve onları akademik veya profesyonel kariyer geliştirmek için bilgi test edilebilir ampirik ekonomik verileri elde etmesini sağlar teknikleri kullanma yeteneğine sahip edebilmek uzmanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Ne öğrenmeyi

araştırma grupları Galiçya Üniversitesi Sistemini başvuru veya başka araştırma grupları çeşitli ulusal veya Avrupa rekabet aramalar tahsisat elde içine bu doktora programına dahil araştırmacıların birçoğu entegre edilmiştir.

Program her öğrenci bu programın araştırmacılar destekleyiciler gruplandırılmış edildiği araştırma gruplarından birine entegre edilmiştir edeceğini bildirmiştir. Avrupa Programı EDEEM ile programımızın dernek öğrenci değişimi olasılığını ve iki ortağı üniversitelerde ortak derecesi elde sunmaktadır. Aynı zamanda ortak üniversiteler herhangi bir doktora gerçekleşmesi için ya konaklamalar için Avrupa fon elde etmek öğrenciler için bir fırsat sunmaktadır.

Araştırma hatları

Bunlar bu doktora programının araştırma hatları şunlardır:

 • ekonomi politikalarının Analizi
 • Ekonomik ve mali analiz
 • Dinamik makroekonomik analiz
 • Pazarlama ve pazar araştırması
 • stratejik davranış ve oyun teorisi
 • Cinsiyet eşitsizliği ve ekonomi
 • Sağlık ekonomisi ve aile
 • Uzamsal kentsel, bölgesel ve uluslararası ekonomi
 • endüstriyel ekonomi ve bilgi
 • Çevre ve doğal kaynak ekonomisi
 • iktisat tarihi
 • niceliksel yöntemler
 • Organizasyon ve şirket stratejisi

Spesifik eğitim takviyeleri

doktora öğrenci Programın gerektirdiği tam önceki eğitim yoksun Should, programına katılmasının konular veya modülleri ve yüksek lisans olabilir özel eğitim takviyeleri üstesinden bağlı olarak aktarılacak. Ins 15 ECTS kredisi geçemez aynı doktora öğrenciye atanmış ve program şeklinde akademik denetiminde öncesinde veya eşzamanlı kayıt yapılabilir.

Eş zamanlı performans öğrencilerin halinde üç dönem üst üste en fazla süre içinde aşılması gereken akademik denetim programına kayıt sırasında bu takviyeleri, kayıt yaptırmak zorundadır. Bunu yapmadığınız takdirde, programda öğrenciler KALDIRILACAK edilecektir.

Eğitim Faaliyetleri Programı

 1. planlanan seminerlerde Seyirci: Beklenen Program öğrenciler sistematik katılmak seminer kayıtlı veya video konferans edildiği Üniversitesi öğretim açıksa seminer, ya fiziksel aksi önceden okumak çalışmak ve onlar soru ve yorumlarınızı sorabilirsiniz. kontrolünü karşı karşıyadır. Akademik Komisyonu her öğrenci seminerleri sürdürme üzerine bireyselleştirilmiş raporunu teslim edecektir.
 2. Araştırmanın sınırda Özgül kursları: SAPD araştırma programı kendi kurslarının bazı hatlarında bilgisinin sınırında öğrencileri getirmeyi amaçlayan prestijli araştırmacılar tarafından öğretmek için spesifik zamanlama. kontrolünü karşı karşıyadır.
 3. diğer araştırma merkezlerinde kalır: In doktora tezi sunmak amacıyla öğrencilere gerekli olacak kadar programın araştırma grupları ile, Galicia üniversiteler dışındaki bir araştırma merkezinde en az 3 aylık bir konaklama tamamlamak bilimsel işbirliğini sürdürmek . Araştırma Merkezi raporu ve konaklama olmuştur merkezin bilimsel yöneticisi tarafından desteklenen etkinliğin özeti.
 4. Araştırmanın devletin Düzenli sunumları: En sonunda bir her programın yılı doktora öğrenci / a akademik komite üyelerinden bazılarının sunacak bir seminere araştırma projesinin durumunu ve öğretmenleri sundular zorunda kalacak akademik komitede materia.La Program uzmanlarımız iyileştirilmesi için olası önerileri dahil proje sunumunu değerlendirecektir.
 5. konferanslarda Seyirci: Akademik Komitesi, tez müdürü göre, bu ikinci yılında, öğrenciler bir kongre ya da ulusal veya uluslararası bilimsel toplantılarda her öğretim yılı en az bir katılması sağlamak. Kongrede sunum için işin kabulü. Bilimsel Komitesi tarafından kendisine değerlendirilmesi, gerekirse. kongre veya bilimsel konferans Yazma kağıtlara katılım sertifikası Sunumu: Üçüncü yıl boyunca, her öğrenci ideal katkıları destekleyecektir en azından bir çalışma kağıdı yazmalıdır konferanslarda sunulabilir ve / veya bilimsel toplantılar. çalışma kağıdı İngilizce yazılmış olmalıdır ya, illa bir İngiliz sürümüne sahip olacaktır. Öğrenci kayıt faaliyetlerine bu belgenin eklenmesi için SAPD'de için çalışan kağıt İngilizce sürümünü iletti.

mesleki ve akademik çıktılar

Program teorik modeller ve onları akademik veya profesyonel kariyer geliştirmek için bilgi test edilebilir ampirik ekonomik verileri elde etmesini sağlar teknikleri kullanma yeteneğine sahip edebilmek uzmanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Önerilen profil

 1. Genel olarak, resmi bir doktora programına erişim için İspanyolca resmi dereceye sahip veya dengi ve Usta olmak gerekir.
 2. Onlar da aşağıdaki durumlardan herhangi birinde olanlar erişebilir:
 • Ekim 29, İspanyol resmi üniversite derecesi ya da Kraliyet Kararnamesi 1393/2007 16. maddesi hükümleri uyarınca Yüksek Lisans erişimi sağlamak Avrupa Yükseköğretim Alanı'nın, başka bir üye ülkede sahip olmak ve 60 en azından Yüksek Lisans düzeyinde olacak olan tüm resmi üniversite eğitimi, 300 AKTS kredilik en az geçti.
 • , Yüksek lisans ya da kimin süresi, Topluluk hukukunun kurallarına uygun olarak mezunu bir İspanyol resmi unvanı elinde olan en az 300 ECTS kredisi olduğunu. Bu mezunlar, programın gerektirdiği zorunlu eğitim takviyeleri katılmak zorundadır müfredat ilgili lisans derecesi kredisi Usta çalışmalardan eğitim araştırma krediye değer eşdeğer araştırma eğitimi, içermedikçe.
 • Uzman tıp eğitimi yerlere ilgili test erişimi eğitimi bir yer aldıktan sonra, bir programda olumlu bir değerlendirme ile eğitim en az iki yıl geçti Mezunlar uzmanlık alanlarından birinde resmi unvanını elde etmek için Sağlık Bilimleri.
 • Onun onayı olmadan, yabancı eğitim sistemleri çerçevesinde elde edilen diploma elinde bulunan o Yüksek Lisans İspanyol resmi başlığa eğitim seviyesine denk bir akredite eder ve veren ülke hak üniversite tarafından onaya tabi olmak doktora çalışmalarına erişim için. Bu kabul her durumda başvuru sahibi veya doktora programlarına erişim dışındaki amaçlar için tanıma sahip önceki başlığın onay anlamına gelmez.
 • Bir önceki üniversite ordinations altında elde başka bir İspanyol doktoralı sahip olmak.
Önceki ordinations altında doktora programı başladı Doktora adayları Vigo Üniversitesi Yönetmeliği doktora çalışmaları hükümlerine göre başvuru üzerine, RD 99/2011 tarafından düzenlenen üniversite doktora çalışmalarını erişebilirler. Her durumda genellikle RD 99/2011 düzenlenir doktora çalışmalarına erişim için öngörülen şartları taşımaları gerekir.
 Kraliyet Kararnamesi ile düzenlenen Onlar Kararname hükümlerine 778/1998 30 Nisan Kraliyet ya alcanzasen araştırma kapasitesi doğrultusunda elde edilen Advanced Studies Diploma tutun Lisanslı doktora çalışmaları, mimar ve mühendisler erişebilir Ocak 23 185/1985. 
 doktora çalışmalar Kraliyet Kararnamesi 861/2010 ile tadil edilen, Kraliyet Kararnamesi 56/2005 veya Kraliyet Kararnamesi 1393/2007 uyarınca resmi bir yüksek lisans derecesine sahip veya geçti mezunları, mimarlar veya mühendis erişebilir 60 AKTS resmi Usta çalışmaları. 
 Onlar da doktora çalışmaları mezunları, mühendis ya da en azından 60 Yüksek Lisans düzeyinde olmak üzere resmi üniversite çalışmaları, tamamında 300 AKTS kredisini aştınız kanıtlamak teknik mimarlar erişebilirler. 

Bir seviye İspanyolca resmi üniversite master derecesi eşdeğer ve giriş eğitimi akredite için kalifikasyonu veren ülkede güçlenmiş zaman standardizasyon olmadan yabancı bir derecesi ile yabancı derece Öğrencilerle öğrenciler doktora çalışmaları kabul edilmek için geçerli olabilir doktora çalışmaları. Bu kabul Herhangi bir durumda bu öğretilerine erişimi dışındaki amaçlar için önceki başlık veya tanıma onay anlamına gelmez. Böylece, onların tescil tam geçerlilik rektörü tarafından verilen denklik çözünürlük için gerekli standardizasyon olmadan yabancı derecesi ile öğrenciler, sonrasında yayınlanan raporlar, yönetmelik çerçevesinde oluşturulan hangi yabancı başlığın adı belirtilecek ve bu çalışmaları takip amacıyla tanınması. Denklik Eğer konu ve akademik dönemleri cursados ​​belirten, doktora ve söz çalışmaların akademik sertifika erişmek istediğiniz dayalı başlığı takiben belirlenen zaman dilimleri içinde talep edilmelidir ve başlık erişim sağlar ülkesinin doktora çalışmaları. Yukarıdakilerin hepsi usulüne uygun onaylanmış (orijinal ve harmanlama veya İspanyolca büyükelçilikleri veya konsolosluk hizmetleri tarafından doğrulanmış fotokopi fotokopi) sunulacak. Kaynak dilinizi olmama durumunda Kastilya ayrıca yukarıda belirtilen belgelerin tasdikli çevirisini eşlik etmelidir. öğrencilerin girişine aynı anda denklik talebini yerine getirme yeteneği talebi, gerekli de dahil edilecektir. SAPD programa kabul öneri üzerinde bu eklemeyi sahip başvuran tarafından doldurulmuş akademik çalışmaların yeterliliğini değerlendirmek. Denklik çözünürlükleri öğrencinin dosyasına kaydedilir ve herhangi bir diğer uca olarak onaylanmıştır edilebilir. Ayrıca verilen raporlar emsal benzer durumlarda olarak hizmet etmek olduğunu görebilirsiniz. Bu durumlarda yeni raporlar gerekli olmayacaktır. Öğrencilerin denklik kararı beklemeden kayıt olabilirsiniz, ancak ruhsat geçerlilik bu ifadeye şartına olacaktır. Genellikle, bunlar ana teorik paradigmaların ve bunların uzmanlık ampirik analiz yöntemleri ile tanıştırmaktır iyi akademik master Ekonomi programı ve / veya şirket ile okumuş bu program, kabul edilecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of A Coruña is a public institution whose primary objective is the generation, management and dissemination of culture and scientific, technological and professional knowledge through t ... Devamını oku

The University of A Coruña is a public institution whose primary objective is the generation, management and dissemination of culture and scientific, technological and professional knowledge through the development of research and teaching. Daha Az
Bir Coruña , Bir Coruña , Bir Coruña , Bir Coruña , Bir Coruña , Bir Coruña , Bir Coruña , Bir Coruña , Ferrol , Ferrol + 9 Daha fazla Daha az