Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Doktora (Enerji Teknolojisi Konsantrasyonu)

Genel

Program açıklaması

electronic eng

Devam edin ve yüksek lisans programlarınızı Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde sayın. Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği'nin son evrimi, bilgi ekonomisinin büyümesi için kritik öneme sahip teknolojileri kapsayan geniş kapsamlı bir disipline dönüştürülmüştür.

Ağ, kablosuz iletişim, multimedya sinyal işleme, mikroelektronik, mikroişlemciler, IC tasarımı, optoelektronik, görüntüleme teknolojileri ve kontrol ve robotik hepsi bu heyecan verici disipline dahil. Bu alanlarda ileri düzey eğitim, dünya çapında imalat sanayii, iş sektörü, hükümet ve üniversitelerde zengin bir kariyer fırsatları sunmaktadır.

Bölümün amacı sürekli değişen teknoloji dünyasında önde gelen akademisyenler, en kaliteli mühendisler veya ürün yöneticileri olmak için öğrencileri hazırlamaktır.

Doktora derecesi, ileri endüstri araştırma ve geliştirme veya üniversite araştırma ve öğretimi alanında kariyer yapmak isteyenlere hitap etmektedir. Özgün düşünme ve bağımsız araştırmalarda eğitimi vurgulamaktadır. Öğrenciler dersleri ve önemli orijinal araştırma tezini başarıyla tamamlamak zorundadırlar.

Araştırma Odakları

Bölümün araştırması altı temel alan üzerinde yoğunlaşmaktadır:

Katı Hal Elektronik ve Fotonik

Mikroelektronik, Nanoelektronik, Geniş Alan Elektroniği, Güç ve Enerji Verimli Elektronik Cihazlar, Yüksek Hızlı Elektronik, Yarıiletken Malzemeler, Cihazlar ve İmalat Teknolojileri, Mikro-Elektro-Mekanik Sistemler (MEMS), Ekranlar, Optoelektronik, Organik Işık Yayılması ile ilgili konular Diyotlar (OLED), Katı Hal Aydınlatma, Sıvı Kristal Ekranlar, Sıvı Kristal Fotonikler, Silikon Fotonikler, Optik İletişim ve Bağlar, Güneş Hücreleri, MOCVD tarafından Bileşik Yarıiletkenlerin Epitaksi.

Entegre Devreler ve Sistemler

Sayısal, Analog ve Karışık Sinyalli Entegre Devreler (IC) Tasarımı, VLSI Tasarımı, Gömülü Sistemler, Ağ Üzerinden Yonga ve Çoklu İşlemcili Sistem-Chip, Devre ve Sistem Simülasyon ve Doğrulama Araçları ile ilgili konular. Gelişmiş konular arasında RF ve mm-Wave IC ve Sistemler, Veri Dönüştürücüler, Güç Yönetimi IC, Yüksek Hızlı Optik İletişim Alıcı-Verici, Görüntü ve Bio-Tıbbi Sensörler, Sinyal İşleme ve Sistem Mimarileri, Tasarım Otomasyonu, Bilgisayar Mimarisi, Yeniden Yapılandırılabilir Sistem ve Donanım / Yazılım Kodları.

Kablosuz İletişim ve Ağ

Fiziksel Katman, Sinyal İşleme, Kodlama ve Bilgi Teorisi, Ağ Oluşturmanın yanı sıra Yeni Nesil Yeni Nesil 5G Kablosuz İletişim, Masif MIMO ve Bulut Radyo Erişim Ağları, Parazit Yönetimi, Heterojen Ağlar, Yeşil İletişim, Makine Tipi için Dokunsal Kablosuz Sistemler ile ilgili konular (MTC), Cihaz-Aygıt (D2D) ve Çoklu Ortam İletişimi, Kontrol ve Kablosuz İletişim Kuramı Entegrasyonu, Ekran-Akıllı Mobil İletişim ve Etkileşimler, Ağ Kodlama Teorisi ve Uygulamaları, Çapraz Katmanlı Stokastik Optimizasyon, Dağıtılmış Algoritmalar ve Optimizasyonlar, Büyük Veri Sistemleri, Sosyal Medya ve Siber-Fiziksel ve Sosyal Bilişim Sistemleri, Kendini Organize Eden Ağlar, Bulut Bilişim ve Sanallaştırma.

Biyomedikal mühendisliği

Tıbbi Görüntüleme, Biyomedikal Optik ve Biyofotonik, Nörobilim, Tıbbi Elektronik, Biyoenformatik / Hesaplamalı Biyoloji ve Biyomedikal Mikro Cihazlar ve BioMEMS ile ilgili konular.

Kontrol ve Robotik Sistemler

Kontrol ve Optimizasyon (Sistem Teorisi, Optimizasyon Teorisi, Tespit ve Tahmini, Finansal Sistemler, Ağ Algılama ve Kontrol dahil), Robotik ve Otomasyon (UAV, Yeni Nesil Endüstri Robotları, Tıbbi / Sağlık Robotikleri ve Özerk Sistemler dahil) ile ilgili konular .

Sinyal, Bilgi ve Multimedya İşleme

Video, 3B, Görüntü, Grafik, Ses, Konuşma, Dil, Biyomedikal Veriler, Finansal Veriler ve Ağ Verilerinin Dijital Sinyal İşleme ile ilgili konular. Belirli konular arasında Sinyal Yakalama, Koşullandırma, Sıkıştırma, Dönüşüm, Oynatma ve Görselleştirme, Veri Analizi, Bilgi Teorisi, Hata Düzeltme, Kriptografi, Bilgisayarla Görme, Örüntü Tanıma, Makine Öğrenimi, Dil Anlama, Çeviri, Özetleme, Geri Alma, Çok Dilli ve Çoklu -Modal İşleme ve Gömülü Sistemler.

students

Enerji Teknolojisi Konsantrasyonu

Enerji, çevre bilimi ve teknolojisinin geniş tabanlı disiplinleri içinde temel bir araştırma alanı olarak görülmüştür. Mühendislik, bilim ve sosyal bilimler alanlarındaki en göze çarpan disiplinlerden biridir. Enerji Teknolojisi araştırması, sürdürülebilir teknoloji, geleneksel teknoloji ve enerji verimliliği ve koruma dahil olmak üzere birçok alanı kapsamaktadır. The Hong Kong University of Science and Technology Mühendislik Yüksekokulu'ndaki Enerji Teknolojisi'ndeki disiplinlerarası yüksek lisans programı, devam eden eğitim eğitimlerimize ve genel olarak teknolojideki hızlı gelişen araştırmalara uzun vadeli destek sağlar.

Enerji Teknolojisinin çok disiplinli yapısı nedeniyle, alandaki araştırma ve eğitim farklı disiplinlerle entegre edilmiştir, böylece alt = "öğrenciler gerekli bilgi ve deneyime sahip olabilirler.

HKUST" src="//cdn04.masterstudies.com/element_db/47/47009_W2302_03_610_Lowres.JPG" alt="HKUST" />

2020/21 için program bilgileri şu anda hazır

Kabul şartları

ben. Genel Kabul Şartları

Doktora programına kabul etmek isteyen adaylar:

  • tanınmış bir kurumdan olağanüstü performans kanıtlanmış bir sicile sahip bir lisans derecesi aldı; veya lisansüstü düzeyde en az bir yıl tam zamanlı olarak veya en az iki yıl yarı zamanlı olarak tatmin edici çalışma kanıtı sunmuşlardır.

ii. İngilizce Dil Kabul Koşulları

Aşağıdaki yeterlilik kazanımlarından biriyle İngilizce Dil gereksinimlerini yerine getirmek zorundasınız *:

  • TOEFL-IBT 80 #
  • TOEFL-pBT 550
  • TOEFL Revize Edilmiş Kağıt Teslim Sınavı 60 (Okuma, Dinleme ve Yazma bölümleri için toplam puanlar)
  • IELTS (Akademik Modül) Toplam puan: 6.5 ve Tüm alt puanlar: 5.5

* Eğer ilk diliniz İngilizce ise ve lisans eğitimi veya eşdeğer yeterlilik eği- tim dilinin İngilizce olduğu bir kurum tarafından verildi ise, yukarıdaki İngilizce Dil gereksinimlerini karşılamaktan feragat edileceksiniz.

# tek bir denemede toplam puanı ifade eder

Başvuru Tarihleri

Bakınız

Son Güncelleme Ağu 2019

Okul Hakkında

Situated at the heart of Asia, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a young and distinguished research university in Hong Kong. Ranked No. 30 in the World in the QS World Univ ... Devamını oku

Situated at the heart of Asia, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a young and distinguished research university in Hong Kong. Ranked No. 30 in the World in the QS World University Rankings (2018), HKUST offers a wide selection of research postgraduate studies in Science, Engineering, Business and Management, Humanities and Social Science, Environmental Studies, and Public Policy leading to the Master of Philosophy (MPhil) and the Doctor of Philosophy (PhD) degrees. All programmes are taught in English. Daha Az