Devam edin ve yüksek lisans programlarınızı Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde sayın. Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği'nin son evrimi, bilgi ekonomisinin büyümesi için kritik öneme sahip teknolojileri kapsayan geniş kapsamlı bir disipline dönüştürülmüştür.

Ağ, kablosuz iletişim, multimedya sinyal işleme, mikroelektronik, mikroişlemciler, IC tasarımı, optoelektronik, görüntüleme teknolojileri ve kontrol ve robotik hepsi bu heyecan verici disipline dahil. Bu alanlarda ileri düzey eğitim, dünya çapında imalat sanayii, iş sektörü, hükümet ve üniversitelerde zengin bir kariyer fırsatları sunmaktadır.

Bölümün amacı sürekli değişen teknoloji dünyasında önde gelen akademisyenler, en kaliteli mühendisler veya ürün yöneticileri olmak için öğrencileri hazırlamaktır.

Doktora derecesi, ileri endüstri araştırma ve geliştirme veya üniversite araştırma ve öğretimi alanında kariyer yapmak isteyenlere hitap etmektedir. Özgün düşünme ve bağımsız araştırmalarda eğitimi vurgulamaktadır. Öğrenciler dersleri ve önemli orijinal araştırma tezini başarıyla tamamlamak zorundadırlar.

Araştırma Odakları

Bölümün araştırması altı temel alan üzerinde yoğunlaşmaktadır:

Katı Hal Elektronik ve Fotonik

Mikroelektronik, Nanoelektronik, Geniş Alan Elektroniği, Güç ve Enerji Verimli Elektronik Cihazlar, Yüksek Hızlı Elektronik, Yarıiletken Malzemeler, Cihazlar ve İmalat Teknolojileri, Mikro-Elektro-Mekanik Sistemler (MEMS), Ekranlar, Optoelektronik, Organik Işık Yayılması ile ilgili konular Diyotlar (OLED), Katı Hal Aydınlatma, Sıvı Kristal Ekranlar, Sıvı Kristal Fotonikler, Silikon Fotonikler, Optik İletişim ve Bağlar, Güneş Hücreleri, MOCVD tarafından Bileşik Yarıiletkenlerin Epitaksi.

Entegre Devreler ve Sistemler

Sayısal, Analog ve Karışık Sinyalli Entegre Devreler (IC) Tasarımı, VLSI Tasarımı, Gömülü Sistemler, Ağ Üzerinden Yonga ve Çoklu İşlemcili Sistem-Chip, Devre ve Sistem Simülasyon ve Doğrulama Araçları ile ilgili konular. Gelişmiş konular arasında RF ve mm-Wave IC ve Sistemler, Veri Dönüştürücüler, Güç Yönetimi IC, Yüksek Hızlı Optik İletişim Alıcı-Verici, Görüntü ve Bio-Tıbbi Sensörler, Sinyal İşleme ve Sistem Mimarileri, Tasarım Otomasyonu, Bilgisayar Mimarisi, Yeniden Yapılandırılabilir Sistem ve Donanım / Yazılım Kodları.

Kablosuz İletişim ve Ağ

Fiziksel Katman, Sinyal İşleme, Kodlama ve Bilgi Teorisi, Ağ Oluşturmanın yanı sıra Yeni Nesil Yeni Nesil 5G Kablosuz İletişim, Masif MIMO ve Bulut Radyo Erişim Ağları, Parazit Yönetimi, Heterojen Ağlar, Yeşil İletişim, Makine Tipi için Dokunsal Kablosuz Sistemler ile ilgili konular (MTC), Cihaz-Aygıt (D2D) ve Çoklu Ortam İletişimi, Kontrol ve Kablosuz İletişim Kuramı Entegrasyonu, Ekran-Akıllı Mobil İletişim ve Etkileşimler, Ağ Kodlama Teorisi ve Uygulamaları, Çapraz Katmanlı Stokastik Optimizasyon, Dağıtılmış Algoritmalar ve Optimizasyonlar, Büyük Veri Sistemleri, Sosyal Medya ve Siber-Fiziksel ve Sosyal Bilişim Sistemleri, Kendini Organize Eden Ağlar, Bulut Bilişim ve Sanallaştırma.

Biyomedikal mühendisliği

Tıbbi Görüntüleme, Biyomedikal Optik ve Biyofotonik, Nörobilim, Tıbbi Elektronik, Biyoenformatik / Hesaplamalı Biyoloji ve Biyomedikal Mikro Cihazlar ve BioMEMS ile ilgili konular.

Kontrol ve Robotik Sistemler

Kontrol ve Optimizasyon (Sistem Teorisi, Optimizasyon Teorisi, Tespit ve Tahmini, Finansal Sistemler, Ağ Algılama ve Kontrol dahil), Robotik ve Otomasyon (UAV, Yeni Nesil Endüstri Robotları, Tıbbi / Sağlık Robotikleri ve Özerk Sistemler dahil) ile ilgili konular .

Sinyal, Bilgi ve Multimedya İşleme

Video, 3B, Görüntü, Grafik, Ses, Konuşma, Dil, Biyomedikal Veriler, Finansal Veriler ve Ağ Verilerinin Dijital Sinyal İşleme ile ilgili konular. Belirli konular arasında Sinyal Yakalama, Koşullandırma, Sıkıştırma, Dönüşüm, Oynatma ve Görselleştirme, Veri Analizi, Bilgi Teorisi, Hata Düzeltme, Kriptografi, Bilgisayarla Görme, Örüntü Tanıma, Makine Öğrenimi, Dil Anlama, Çeviri, Özetleme, Geri Alma, Çok Dilli ve Çoklu -Modal İşleme ve Gömülü Sistemler.

Enerji Teknolojisi Konsantrasyonu

Enerji, çevre bilimi ve teknolojisinin geniş tabanlı disiplinleri içinde temel bir araştırma alanı olarak görülmüştür. Mühendislik, bilim ve sosyal bilimler alanlarındaki en göze çarpan disiplinlerden biridir. Enerji Teknolojisi araştırması, sürdürülebilir teknoloji, geleneksel teknoloji ve enerji verimliliği ve koruma dahil olmak üzere birçok alanı kapsamaktadır. The Hong Kong University of Science and Technology Mühendislik Yüksekokulu'ndaki Enerji Teknolojisi'ndeki disiplinlerarası yüksek lisans programı, devam eden eğitim eğitimlerimize ve genel olarak teknolojideki hızlı gelişen araştırmalara uzun vadeli destek sağlar.

Enerji Teknolojisinin çok disiplinli yapısı nedeniyle, alandaki araştırma ve eğitim farklı disiplinlerle entegre edilmiştir, böylece alt = "öğrenciler gerekli bilgi ve deneyime sahip olabilirler.

HKUST" src="//cdn04.masterstudies.com/element_db/47/47009_W2302_03_610_Lowres.JPG" alt="HKUST" />

Kabul şartları

ben. Genel Kabul Şartları

Yüksek lisansa kabul isteyen adayların şurası olmalıdır:

  • tanınmış bir kurumdan lisans derecesi veya onaylanmış eşdeğer bir nitelik kazanmış olmak;

ii. İngilizce Dil Kabul Koşulları

Aşağıdaki dil yeterliliklerinden biri ile İngilizce Dil şartlarını yerine getirmelisiniz *:

  • TOEFL-iBT 80
  • TOEFL-PBT 550
  • TOEFL-Gözden Geçirilmiş Kağıt Teslim Testi 60 (Okuma, Dinleme ve Yazma bölümleri için toplam puanlar)
  • IELTS (Akademik Modül) Toplam puan: 6.5

* Eğer ilk diliniz İngilizce ise ve lisans eğitimi veya eşdeğer yeterlilik eği- tim dilinin İngilizce olduğu bir kurum tarafından verildi ise, yukarıdaki İngilizce Dil gereksinimlerini karşılamaktan feragat edileceksiniz.


Son başvuru tarihi

Detaylar için lütfen http://pg.ust.hk/programs (“Uygulama”) bölümüne bakınız.

Program dili:
  • Ingilizce

The Hong Kong University of Science and Technology için 36 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Şubat 5, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Bilgi iste
Eyl 2019
Duration
3 - 6 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
42,100 HKD
yıl başına
Deadline
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
End Date

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
End Date