electronic eng

Devam edin ve yüksek lisans programlarınızı Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde sayın. Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği'nin son evrimi, bilgi ekonomisinin büyümesi için kritik öneme sahip teknolojileri kapsayan geniş kapsamlı bir disipline dönüştürülmüştür.

Ağ, kablosuz iletişim, multimedya sinyal işleme, mikroelektronik, mikroişlemciler, IC tasarımı, optoelektronik, görüntüleme teknolojileri ve kontrol ve robotik hepsi bu heyecan verici disipline dahil. Bu alanlarda ileri düzey eğitim, dünya çapında imalat sanayii, iş sektörü, hükümet ve üniversitelerde zengin bir kariyer fırsatları sunmaktadır.

Bölümün amacı sürekli değişen teknoloji dünyasında önde gelen akademisyenler, en kaliteli mühendisler veya ürün yöneticileri olmak için öğrencileri hazırlamaktır.

Doktora derecesi, ileri endüstri araştırma ve geliştirme veya üniversite araştırma ve öğretimi alanında kariyer yapmak isteyenlere hitap etmektedir. Özgün düşünme ve bağımsız araştırmalarda eğitimi vurgulamaktadır. Öğrenciler dersleri ve önemli orijinal araştırma tezini başarıyla tamamlamak zorundadırlar.

Araştırma Odakları

Bölümün araştırması altı temel alan üzerinde yoğunlaşmaktadır:

Katı Hal Elektronik ve Fotonik

Mikroelektronik, Nanoelektronik, Geniş Alan Elektroniği, Güç ve Enerji Verimli Elektronik Cihazlar, Yüksek Hızlı Elektronik, Yarıiletken Malzemeler, Cihazlar ve İmalat Teknolojileri, Mikro-Elektro-Mekanik Sistemler (MEMS), Ekranlar, Optoelektronik, Organik Işık Yayılması ile ilgili konular Diyotlar (OLED), Katı Hal Aydınlatma, Sıvı Kristal Ekranlar, Sıvı Kristal Fotonikler, Silikon Fotonikler, Optik İletişim ve Bağlar, Güneş Hücreleri, MOCVD tarafından Bileşik Yarıiletkenlerin Epitaksi.

Entegre Devreler ve Sistemler

Sayısal, Analog ve Karışık Sinyalli Entegre Devreler (IC) Tasarımı, VLSI Tasarımı, Gömülü Sistemler, Ağ Üzerinden Yonga ve Çoklu İşlemcili Sistem-Chip, Devre ve Sistem Simülasyon ve Doğrulama Araçları ile ilgili konular. Gelişmiş konular arasında RF ve mm-Wave IC ve Sistemler, Veri Dönüştürücüler, Güç Yönetimi IC, Yüksek Hızlı Optik İletişim Alıcı-Verici, Görüntü ve Bio-Tıbbi Sensörler, Sinyal İşleme ve Sistem Mimarileri, Tasarım Otomasyonu, Bilgisayar Mimarisi, Yeniden Yapılandırılabilir Sistem ve Donanım / Yazılım Kodları.

Kablosuz İletişim ve Ağ

Fiziksel Katman, Sinyal İşleme, Kodlama ve Bilgi Teorisi, Ağ Oluşturmanın yanı sıra Yeni Nesil Yeni Nesil 5G Kablosuz İletişim, Masif MIMO ve Bulut Radyo Erişim Ağları, Parazit Yönetimi, Heterojen Ağlar, Yeşil İletişim, Makine Tipi için Dokunsal Kablosuz Sistemler ile ilgili konular (MTC), Cihaz-Aygıt (D2D) ve Çoklu Ortam İletişimi, Kontrol ve Kablosuz İletişim Kuramı Entegrasyonu, Ekran-Akıllı Mobil İletişim ve Etkileşimler, Ağ Kodlama Teorisi ve Uygulamaları, Çapraz Katmanlı Stokastik Optimizasyon, Dağıtılmış Algoritmalar ve Optimizasyonlar, Büyük Veri Sistemleri, Sosyal Medya ve Siber-Fiziksel ve Sosyal Bilişim Sistemleri, Kendini Organize Eden Ağlar, Bulut Bilişim ve Sanallaştırma.

Biyomedikal mühendisliği

Tıbbi Görüntüleme, Biyomedikal Optik ve Biyofotonik, Nörobilim, Tıbbi Elektronik, Biyoenformatik / Hesaplamalı Biyoloji ve Biyomedikal Mikro Cihazlar ve BioMEMS ile ilgili konular.

Kontrol ve Robotik Sistemler

Kontrol ve Optimizasyon (Sistem Teorisi, Optimizasyon Teorisi, Tespit ve Tahmini, Finansal Sistemler, Ağ Algılama ve Kontrol dahil), Robotik ve Otomasyon (UAV, Yeni Nesil Endüstri Robotları, Tıbbi / Sağlık Robotikleri ve Özerk Sistemler dahil) ile ilgili konular .

Sinyal, Bilgi ve Multimedya İşleme

Video, 3B, Görüntü, Grafik, Ses, Konuşma, Dil, Biyomedikal Veriler, Finansal Veriler ve Ağ Verilerinin Dijital Sinyal İşleme ile ilgili konular. Belirli konular arasında Sinyal Yakalama, Koşullandırma, Sıkıştırma, Dönüşüm, Oynatma ve Görselleştirme, Veri Analizi, Bilgi Teorisi, Hata Düzeltme, Kriptografi, Bilgisayarla Görme, Örüntü Tanıma, Makine Öğrenimi, Dil Anlama, Çeviri, Özetleme, Geri Alma, Çok Dilli ve Çoklu -Modal İşleme ve Gömülü Sistemler.

students

Nanoteknoloji Konsantrasyonu

Nanobilim ve teknoloji en görünür ve hızlı büyüyen multidisipliner araştırma alanlarından biri haline gelmiştir. Nanoelektronikten nanoelektronikten nanoelektronike kadar değişen nanobilim ve teknoloji araştırmaları, tıp ve sağlık, havacılık ve uzay, çevre çalışmaları ve enerji, biyoteknoloji ve tarım, ulusal güvenlik ve eğitim gibi birçok disiplinde farklı alanları kapsamaktadır. Bilim ve Mühendislik Okulları tarafından başlatılan Nanobilim ve Teknoloji'de ortak bir lisansüstü program, devam eden araştırma ve eğitimlerimizin yanı sıra teknoloji geliştirme ve ticarileştirme çabalarına uzun vadeli destek sunabilir. Nanoteknolojinin çeşitli, çok disiplinli yapısı nedeniyle, araştırma ve eğitim farklı disiplinlere en iyi şekilde entegre edilebilir. Konsantrasyonun amacı alt = "öğrenciler üzerinde odaklanmak istedikleri alanlarda gerekli bilgi birikimine sahip olmaktır."

HKUST" src="//cdn02.masterstudies.com/element_db/47/47008_W2302_02_559_Lowres.JPG" alt="HKUST" />

2020/21 için program bilgileri şu anda hazır

Kabul şartları

ben. Genel Kabul Şartları

Doktora programına kabul etmek isteyen adaylar:

  • tanınmış bir kurumdan olağanüstü performans kanıtlanmış bir sicile sahip bir lisans derecesi aldı; veya lisansüstü düzeyde en az bir yıl tam zamanlı olarak veya en az iki yıl yarı zamanlı olarak tatmin edici çalışma kanıtı sunmuşlardır.

ii. İngilizce Dil Kabul Koşulları

Aşağıdaki yeterlilik kazanımlarından biriyle İngilizce Dil gereksinimlerini yerine getirmek zorundasınız *:

  • TOEFL-IBT 80 #
  • TOEFL-pBT 550
  • TOEFL Revize Edilmiş Kağıt Teslim Sınavı 60 (Okuma, Dinleme ve Yazma bölümleri için toplam puanlar)
  • IELTS (Akademik Modül) Toplam puan: 6.5 ve Tüm alt puanlar: 5.5

* Eğer ilk diliniz İngilizce ise ve lisans eğitimi veya eşdeğer yeterlilik eği- tim dilinin İngilizce olduğu bir kurum tarafından verildi ise, yukarıdaki İngilizce Dil gereksinimlerini karşılamaktan feragat edileceksiniz.

# tek bir denemede toplam puanı ifade eder

Başvuru Tarihleri

Bakınız

Program dili:
  • Ingilizce

The Hong Kong University of Science and Technology için 44 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Ağustos 25, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Bilgi iste
Eyl 2019
Duration
3 - 6 yıl
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
42,100 HKD
yıl başına
Deadline
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
Start Date
Eyl 2019
End Date
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
End Date

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Please refer to http://pg.ust.hk/programs ("Application") for details.
End Date