Fizikte Doktora Programı

Genel

Program açıklaması

  • Yer: National Chung Hsing University (Adres: 145 Xingda Rd., South Dist., Taichung City 402.)
  • Çalışma süresi: 4-5 yıl
  • Dönem başlama tarihi: Eylül
  • Son başvuru tarihi: Bilgi talep edin
  • Dil ingilizce
  • Öğrenim (dönem başına): 53,946 TWD

1987'de kurulan National Chung Hsing University Fizik Bölümü, Tayvan'daki diğer fizik bölümlerine kıyasla çok genç olmasına rağmen, hem öğretimde hem de araştırmada mükemmelliği sürdürme konusunda uzun süredir devam eden bir geleneğe sahiptir. Uygulamalı Matematik Bölümü Fizik Bölümü. Bugün, Bölüm kendini Tayvan'ın merkezinde en iyi ve en önemli fizik bölümü olarak kurmuştur.

Yirmi beş tam zamanlı profesör ve iki öğretim asistanı kendilerini ileri düzeyden temelden son derece disiplinlerarasıya kadar geniş bir yelpazede fizik öğretmeye adayan bölüm, NCHU öğrencilerinin yanı sıra yakındaki üniversitelerden ve okullardan gelen öğrencilere paha biçilmez öğrenme fırsatları sunmaktadır.

Bölümümüze 90'dan fazla yüksek lisans öğrencisi ve 240 lisans öğrencisi kayıtlıdır. Fakülte vesayeti altında, çağdaş fiziğin ön saflarına götürülürler. Fizik Bölümü'ndeki araştırma, nano ölçekli yapılar ve cihazlar, yeni manyetik ve süper iletken malzemeler, kuantum hesaplama, ince film cihazları, taramalı prob mikroskobu, biyomoleküllerin ve biyomembranların istatistiksel mekaniği, yeni amorf malzemeler, tek elektronik, biyofizik ve bakteriyel sirkadiyen ritimlerin evrimi ve atom fiziği. En son teknolojiye sahip tesisler, mükemmel bir fizik kütüphanesi ve Mühendislik ve Yaşam Bilimleri Okullarındaki seçkin öğretim üyeleriyle yakın işbirliği, bölümün fakültesi ve öğrenciler, sık sık heyecan verici ilerlemeler kaydetmeye devam ediyor.

Derece Gereksinimi

Fizik Bölümü lisans, yüksek lisans ve doktora sunmaktadır. derece. Doktora lisans programı İngilizce olarak verilmektedir. Uluslararası öğrencilerin Ph.D.'ye katılmak için iyi derecede İngilizce bilmeleri beklenir. derece programları. Doktora Öğrencilerin tez savunmasına başvurmadan önce 30 ders kredisine ve uluslararası dergilerde (SCI kağıtları) yayınlanmış iki makaleye sahip olmaları gerekir. Doktora derecesi almak ortalama 4 ila 5 yıl sürer. Bölümümüzde derece.

Çoğu Doktora öğrenciler NCHU'dan burs ve danışmanlarının araştırma fonundan araştırma asistanlığı alırlar. İlk iki yıllık süre içinde öğrenci doktora derecesini geçmelidir. Doktora olmak için yeterlilik sınavı aday. Doktora derecesini tamamlayan öğrenciler programı, Tayvan'daki departmanımızda veya diğer kurumlarda bir veya iki yıl boyunca doktora sonrası olarak çalışma şansı yüksektir. Yüksek lisans programı için, öğrencilerin ayrıca 30 ders kredisi kazanmaları gerekir (yüksek lisans tezi için 6 kredi dahil). Yüksek lisans tezi için sözlü sınav vardır.

burs

Yetenekli, motivasyonu yüksek ve çalışkan bir doktora arıyoruz. ailemize katılacak öğrenciler (Fizik Enstitüsü veya NanoScience Enstitüsü, National Chung Hsing University ).

Tipik olarak, doktora derecemiz. öğrenciler her ay 10.000-14.000 NT tutarında burs almaktadır. Ayrıca, başarılı başvuru sahipleri, NCHU tarafından sağlanan cazip tazminat ve yardım paketleri alacaklar.

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

Entering its centennial year, NCHU is the oldest and the third biggest comprehensive research-based national university in Taiwan. Consisting of nine colleges with complete departments, NCHU cultivate ... Devamını oku

Entering its centennial year, NCHU is the oldest and the third biggest comprehensive research-based national university in Taiwan. Consisting of nine colleges with complete departments, NCHU cultivates its students' basic skills and core competencies such as professional knowledge and skills, reflection and innovation, teamwork, local concern, and global thinking. Using top research centers as the platform, NCHU integrates external and internal research resources to plan the cultivation of talented individuals in cross-disciplinary fields, promote international exchanges, enhance global reputation, promote university-industry collaboration, and establish a cooperative relationship between global top universities by forming a multinational research team, driving the entire school's overall improvement. Daha Az