Girişimcilik ve yenilikçilik açısından doktora

Genel

Program açıklaması

başlangıç uluslararası üniversiteler arası disiplinlerarası lisansüstü (doktora) çalışma GİRİŞİMCİLİK VE YENİLİKÇİLİK Değişiklikleri bakan ve değişiklikleri yönetmek bireylerin ve toplumun proaktif ve yenilikçi kapasitenin güçlendirilmesi için gerekli rekabet bilginin yaratılması için ihtiyaç tarafından uyarıldı.

Osijek Üniversitesi

Çalışma sonucu Girişimcilik Çalışmaları TEMPUS Ortak Avrupa Projesi Uluslararası Merkezi (CD_JEP-41014-2006), Osijek, Hırvatistan Josip Juraj Strossmayer Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmiştir; Turku, Finlandiya Üniversitesi; Maribor, Slovenya Üniversitesi; 2007-2009 döneminde Klagenfurt, Avusturya ve Durham Üniversitesi, Birleşik Krallık Üniversitesi. Girişimcilik için eğitim tüm eğitim seviyelerinde eğitim kapasitesini bina birincil, o disiplinler arası alanda, yani gelen eğitimciler kritik bir kitlesini yaratan farklı eğitim seviyelerinde girişimcilik eğitim programlarını uygulamak farklı disiplinlerde eğitimcilerin ekipleri oluşturarak gerektirir tersiyer.

düşünen Girişimciliğin disiplinler arası karakteri, Doktora çalışması Girişimcilik ve yenilikçilik (bilim disiplinlerarası alanı içinde bilişsel bilim olarak) (sosyal bilimler içinde) dar veya geniş anlamda tanımlanabilir hangi bilginin melezleme katkıda bulunmak istiyoruz ilgilenen herkese açıktır ve böylece teşhis ve sorunları çözmek için yenilikçi bir yaklaşım için yetkinlik geliştirmek.

Beri Beş üniversite programının kavramının gelişmesine katılanKimin aynı zamanda gerçekleştirilmesi katılacak ekipleri ders, öğrencilerin İşbirliği imzalanan Anlaşma arasındaki temelinde, karşılıklılık, kullanım öğretim ve ortak üniversitelerin araştırma kaynaklarının ilkesine, öğrenim ücretlerinin ödeme olmadan, fırsatı verilmiştir üniversiteler.

Çalışma programı program, yaşam boyu öğrenme sistemi içinde noktalarının noktalarının transferi, ya da birikim katılanların hareketliliğini sağlayacak ECTS kredileri yoluyla ifade edilir.

Program organize sınıfları, doktora tezi üzerinde doğrudan bireysel bilimsel araştırma çalışmaları ve seçmeli bilimsel ve öğretim faaliyetlerini içerir.

Çalışmaların tamamlanmasıyla verilen akademik unvan

ekonomi Sosyal Bilimler Doktor (Ph.D.), alan

Programın süresi

6 dönem, 3 yıl

kayıt koşulları

Sağ doktora programı "Girişimcilik ve Yenilikçilik" ile kayıt aittir:

 • Yeterli öncesi Bologna mezun olan öğrenciler, en az 4 yıllık üniversite çalışmaları
 • öncesi Bologna üniversite bilimsel usta çalışmalardan mezun olan öğrenciler
 • en az 60 ECTS Bologna üniversite lisansüstü uzmanlık çalışmaları mezun ve kazanılmış olan öğrenciler
 • Bir Bologna 3 + 2 ya da 4 + 1 veya 0 + 5 çalışma programından mezun olan öğrenciler

kimin daha önceki çalışmalar, sosyal bilimler olmayan öğrenciler de ilgili göz önünde olan, doktora programında Kurulu tarafından belirlenecek diferansiyel sınavları geçtikten ile, yüksek lisans doktora programı "Girişimcilik ve Yenilikçilik" ile kayıt yaptırabilir bilimsel alanlar, alanlar ve dallar .

Osijek Üniversitesi

Seçim kriterleri

katılanların seçimi önceki çalışmalarda, motivasyon deneme, mevcut araştırma ve bilimsel referanslar ve potansiyel danışmanı tarafından tavsiye ortalama notlarına göre imal edilmektedir.

Uygulama içermelidir

 • uygulamada dolu
 • motivasyon deneme
 • Özgeçmiş
 • Tavsiye
 • notların Transkript (en yüksek eğitim seviyesi)
 • diploma onaylı sureti (en yüksek eğitim seviyesi)
 • vatandaşlık ya da yabancı uyruklular için vatandaşlık diğer yeterli kanıt belgesi fotokopisi
 • İki fotoğraf (4 × 6 cm)
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Faculty of Economics in Osijek marks the fifty-second anniversary of successful work and the eight year of implementation of completely new educational programmes adapted in accordance with the Bologn ... Devamını oku

Faculty of Economics in Osijek marks the fifty-second anniversary of successful work and the eight year of implementation of completely new educational programmes adapted in accordance with the Bologna Agreement. This Faculty has played an important role in training scientists and experts in this part of Croatia. Daha Az