Hesaplamalı Bilimlerde Doktora

Genel

Program açıklaması

131624_PhDComputationalSciences.png

Son derece tam adı Hesaplamalı Bilimler Felsefe Doktor olduğunu. Program, İklim Modellemesi, Hesaplamalı Fizik, Makine Öğrenimi, Bilimsel Hesaplama, Hesaplamalı Kimya, 3D Görselleştirme ve Hesaplamalı Biyoloji gibi Yüksek Performanslı Hesaplama gerektiren önemli alanlarda uzmanlaşarak öğrencileri eğitecek ve Hesaplamalı Bilimlerde önemli araştırmalar gerçekleştirecektir. Daha doğrusu, program gelecekteki araştırmacıları karmaşık bilimsel ve mühendislik problemlerini çözmek için gerekli olan matematiksel modelleme ve hesaplama yöntemleri ve teknikleri ile karmaşık veri kümelerinin yönetimi ve görselleştirmesi konusunda eğitmektedir.

Program, küresel öneme sahip bölgesel sorunlar üzerinde disiplinlerarası işbirliği yoluyla eğitim ve araştırmada mükemmelliğin teşvik edildiği gerekli eğitim ortamını sunmaktadır.

Program Yapısı ve Gereksinimleri

The Cyprus Institute , Avrupa Kredi Transferi ve Biriktirme Sistemini (AKTS) kullanmaktadır. Her dersin 10 AKTS kredisi vardır. Ph.D. programında, bir öğrenci 50 AKTS kredisi derslerden olmak üzere toplam 180 AKTS kredisi gerektirir.

Program Kursları

 • Yüksek Performanslı Bilgi İşlem ve Bilimsel Görselleştirmede CoS 501 Sınırları
 • CoS 502 Sayısal Yöntemlerde Sınırlar
 • CoS 504 Hesaplamalı Fizik
 • CoS 508 Atomik Ölçek Simülasyonları
 • CoS 510 Veri Yapıları
 • CoS 516 Bilgisayar Grafikleri ve Veri Keşfi
 • CoS 518 Hesaplamalı ve Bütünleştirici Sistemler Biyolojisi
 • CoS 520 İklim Modellemesi
 • CoS 521 Kafes Kuantum Kromodinamiği
 • CoS 522 Türbülans ve Karmaşık Akışlarda Araştırma için Sayısal Teknikler

* Yukarıdaki tüm kurslar CaSToRC Merkezi tarafından düzenlenen ve sunulan ilgili dersler, seminerler ve atölye çalışmaları ile tamamlanmaktadır. Dersler çalıştay şeklinde verilebilir.

131890_131721_Quantum_Fluctuations.jpg

Genel Kabul Bilgileri ve Gereksinimleri

Doktora programları son derece seçicidir ve kendi çalışma alanlarında lider olmak isteyen araştırmaya yönelik öğrenciler için tasarlanmıştır. Programa kabul edilen öğrenciler, program süresince tam zamanlı bir taahhüt gerektirecek sıkı bir uluslararası araştırma ortamına daldırılır.

Doktora programına kabul edilmek üzere değerlendirilmek programı, bir öğrenci aşağıdakilere sahip olmalıdır:

1. Tanınmış akredite bir kurumdan yüksek lisans derecesi, önerilen yüksek lisans düzeyinde çalışmalarla ilgili önemli bir çalışma alanında ve geçmişinde güçlü bir akademik kayıt.

2. İngilizce dil yeterliliğinin kanıtı

İlk diliniz İngilizce değilse, İngilizce dilinin yazılı ve sözlü komutunun başvurduğunuz program için yeterli olduğuna dair son kanıtları sunmalısınız. İngilizce dil yeterliliği kanıtı aşağıdaki sertifikalardan biri (veya Kabul Komitesi tarafından kabul edilen eşdeğeri) sunularak gösterilebilir.

 • IELTS Akademik Versiyonu: en az 6.5 (son 2 yıl içinde alınmıştır)
 • TOEFL İnternet Tabanlı Sınav: en az 79 (son 2 yıl içinde alınmıştır)
 • GCSE / IGCSE: Sınıf C veya üstü (tercihen konuşma ile)

IELTS veya TOEFL tercih edilir.

İngilizce'nin eğitim ve iletişim aracı olduğu bir yüksek öğrenim kurumundan mezun olmanız / mezun olmanız veya CyI'nin düşündüğü bir ülkede en az on sekiz aylık iş deneyiminiz olması durumunda İngilizce yeterlilik sınavı koşulundan feragat edilebilir. Önerilen kayıt tarihinden en fazla iki yıl önce “çoğunluğu İngilizce konuşuluyor”.

3. Seçilen çalışma alanına uygun yetkin arama ve analize olanak tanıyan güçlü hesaplama becerileri.

131720_Dust.jpeg.jpgDoktora Programı İnceleme ve Seçim Süreci

The Cyprus Institute Kabul Komitesi, adayların lisansüstü çalışma potansiyeline ve potansiyeline dayalı başvuruların yanı sıra, başvuru sahiplerinin notlarını, öneri mektuplarını ve araştırma ilgi alanlarının CyI fakültesinin çalışma ve uzmanlığına ne derece uygun olduğunu da içeren kriterleri inceler. üyeler.

Seçilen adaylardan Kıbrıs'ta bir röportaj veya video konferans görüşmesi istenebilir. Röportajın ardından, başvuru sonuçlarının yazılı bildirimi adaylara gönderilir. Başarılı başvuru sahiplerinin kayıt işlemlerinin formalitelerine devam etmeleri istenir.

Nasıl Başvurulur?

The Cyprus Institute doktora başvurusu yapma fırsatı sunar. Online Başvuru Sistemimiz aracılığıyla

Online başvuru ile teslim edilecek belgeler

1. Özgeçmiş

2. Akademik Derece Sertifikaları ve Transkriptleri

Yüksek lisans derecesi ve geçmiş akademik çalışma ve çalışmaların resmi transkriptlerinin resmi bir kopyası gereklidir. Transkript (ler), her derste alınan notlar ve genel not ortalaması ile birlikte alınan derslerin / seminerlerin ayrıntılı bir listesini içermelidir. Enstitü, genel not ortalaması en az 3.5 (4.0 ölçeğinde) veya eşdeğeri olan tanınmış bir akredite kurumdan alınan yüksek lisans derecelerini kabul eder. Başvuru sahibi henüz bir Yüksek Lisans derecesini tamamlamamışsa, şimdiye kadar dersleri ve notları ve yüksek lisans derecesinin beklenen tarihini listeleyen bir transkript (ler) sağlanmalıdır.

Transkriptler İngilizce olmalıdır: ya Yüksek Öğretim Kurumu tarafından İngilizce olarak yayınlanır ya da Yüksek Öğretim Kurumu İngilizce bir transkript yayınlayamazsa, İngilizce olarak onaylı bir resmi çeviri sağlamalısınız.

3. İngilizce dil sertifikaları

İlk diliniz İngilizce değilse, İngilizce dilinin yazılı ve sözlü komutunun başvurduğunuz program için yeterli olduğuna dair son kanıtları sunmalısınız. İngilizce dil yeterliliği kanıtı aşağıdaki sertifikalardan biri (veya Kabul Komitesi tarafından kabul edilen eşdeğeri) sunularak gösterilebilir.

4. Genel GRE testi için GRE Puan Raporu (isteğe bağlı)

5. Niyet Beyanı

The Cyprus Institute Araştırma Merkezleri ve öğrencinin başvurduğu doktora programı ile ilgili mevcut akademik çalışmaları ve gelecekteki mesleki planları açıklayan bir ifade. Öğrencinin önerilen çalışma alanına ilgisini şekillendiren eğitim, araştırma ve kişisel deneyimlere işaret etmelidir. Başvuranın ilgilendiği araştırma alanını ve CyI'de ikamet ederken araştırılması amaçlanan araştırma konularını ana hatlarıyla belirtmelidir. Başvuru sahibinin, akademik olgunluğu ve The Cyprus Institute yoğun lisansüstü eğitim programının beklentilerini karşılama potansiyelini açıklayan çalışmalarından örnekler vermelidir. Ayrıca, çalışmanın alandaki diğer araştırmacılar için nasıl yenilikçi ve yararlı olacağını kısaca açıklamalıdır. İfade 1500 kelimeyi geçmemeli ve İngilizce yazılmalıdır.

6. Kaynaklar

Adaylardan, başvuru sahiplerinin akademik, araştırma ve profesyonel çalışmalarını iyi bilen ve referans vermek isteyen en az iki öğretim üyesinin veya diğer profesyonellerin iletişim bilgilerini vermeleri istenir.

Doktora Programına Kabul Zaman Çizelgesi

Öğrenciler yılda iki kez Güz (Ekim) ve İlkbahar (Şubat) aylarında kabul edilebilirler. Dönemlerin kesin tarihine Akademik Kurul tarafından karar verilir ve web sitesinde ve izahnamede gösterilir.

Son başvuru tarihi

Güz Dönemi

erken
Kabul

Düzenli
Kabul

Geç
Kabul

AB ve Uluslararası Öğrencilere Açıktır.


AB ve Uluslararası Öğrencilere Açıktır.


Vize istemeyen AB ve Uluslararası öğrencilere açık

3 Dekanın Seçkin Bursları ve sınırlı sayıda Araştırma Öğrencileri için adaylara öncelik verilecektir.

Adaylar sınırlı sayıda Araştırma Öğrencisine kabul edilecektir (müsaitlik durumuna bağlıdır).


Adaylar sınırlı sayıda Araştırma Öğrencisine kabul edilecektir (müsaitlik durumuna bağlıdır).


Uygulama
Son tarih

31 Ocak

15 Nisan

15 Temmuz

Bahar Dönemi

Düzenli
Kabul

Geç
Kabul

AB ve Uluslararası Öğrencilere Açıktır.

Vize istemeyen AB ve Uluslararası öğrencilere açık

3 Dekanın Seçkin Bursları ve sınırlı sayıda Araştırma Öğrencileri için adaylara öncelik verilecektir.

Adaylar sınırlı sayıda Araştırma Öğrencisine kabul edilecektir (müsaitlik durumuna bağlıdır).

Uygulama
Son tarih

15 EYLÜL

1 Aralık

 • Uluslararası öğrenciler, göç süreleri nedeniyle hayal kırıklığını önlemek için erken başvurmalıdır.
 • Başvuru sahipleri, son başvuru tarihinden yaklaşık altı hafta sonra bilgilendirilir.
 • Yukarıdaki bölümlerde listelenen tarihler gösterge niteliğindedir ve değişebilir.

131722_Yuri1.jpeg.jpg

image The Cyprus Institute izniyle

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Cyprus Institute is an international research organization located in Nicosia, the capital of Cyprus. It operates under the umbrella of the Cyprus Research and Educational Foundation, governed by ... Devamını oku

The Cyprus Institute is an international research organization located in Nicosia, the capital of Cyprus. It operates under the umbrella of the Cyprus Research and Educational Foundation, governed by an internationally acclaimed Board of Trustees. Its mission is to serve as a science, technology and innovation hub for the Eastern Mediterranean and Middle East region addressing issues of regional relevance and global significance. Daha Az