Ibero-Amerikan Çalışmaları Doktora

Genel

Program açıklaması

Mezunlar, Latin Amerika’nın 16. yüzyıl sonlarından beri gelişen, Kolombiya öncesi topluluklar ve sömürge metropolleri ve Afrika’dan göçler temelinde gelişen tarihi gelişimi ve karakteristik kültürü ile ilgili genel bir bilgiye sahiptir. Mezunlar, Latin Amerika tarihinin temel gerçekleri hakkında bilgi sahibi olur ve disiplinin teorisi ve metodolojisi bilgisi ile yardım edilen yeni gerçekleri öğrenir. Mezunlar, bölge tarihinin temel sorunları ve disiplinin kurumları, kişilikleri, süreli yayınları ve kilit eserleri hakkındaki görüşlerin geliştirilmesine aşinadır. İspanyolca ve İngilizce dillerinde, uzmanlık literatürünü inceleme ve uluslararası bilimsel topluluk içindeki tartışmalara katılmalarını sağlayan dil becerileri geliştirdiler.


Eğitim süresi: 4 yıl

Öğretim dili İngilizcedir. Ibero-American çalışmaları ücretli bir programdır.


Doğrulama ve değerlendirme kriterlerinin açıklaması

Giriş sınavı: bir tur sınav, röportaj

  1. Doktora projesinin tartışılması. tez: 0–30 puan;
  2. Başvuranın önceki çalışmalarının, araştırmalarının ve diğer akademik faaliyetlerinin değerlendirilmesi: 0-15 puan;
  3. Başvuranın ikincil literatür bilgisinin değerlendirilmesi (Başvuru Sahibinin sunduğu listeye dayanarak): 0-15 puan.

Önerilen Doktora Konulara önceden Konu Alanı Kurulu Başkanı ile danışılmalıdır. Konu Alanı Kurulu Başkanı (Program Yöneticisi): Prof. Dr. Josef Opatrni CSc., İletişim: josef.opatrny@ff.cuni.cz.


Başvuru sahibi, giriş sınavında en az 30 puan almış olması ve aynı zamanda ilgili programa veya çalışma dalına kabul edilen beklenen öğrenci arasına yerleştirmek için yeterli puan alması halinde kabul edilebilir (bkz. Bireysel programlar ve çalışma dallarına uygulanan Kabul Prosedürü Spesifikasyonları); kabul sıralamasında son gelen başvuru ile aynı sayıda puan alan tüm başvuru sahiplerine kabul edilecektir. Unutmayın ki, farklı sayıda kabul edilmiş başvuru tam zamanlı ve birleştirilmiş çalışma şekilleri için geçerlidir. Adaylar, kayıt gününden en geç bir önceki eğitimlerinin kanıtlarını vermeden kabul edilemezler (bakınız 5.4).


Kabul Koşulları

Doktora çalışmalarına kabul yüksek lisans çalışma programının başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla şartlandırılır.

Doğrulama metodu:
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe.

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe. Daha Az