Kültürel, Edebiyat ve Postkolonyal Araştırmalarda Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Katılım Modu: Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı


SOAS Kültürel, Edebiyat ve Sömürge Sonrası Çalışmalar Merkezi (CCLPS), Karşılaştırmalı Edebiyat, Kültürel Çalışmalar ve Sömürge Sonrası Çalışmalar disiplinlerinde araştırma yapmak isteyen MPhil / Doktora öğrencilerinden başvuruları memnuniyetle karşılayacaktır. Merkez, araştırma öğrencilerinin belirli bölgesel Bölümlerde veya diğer disiplinlerin programlarında değil, Merkezde kayıtlı olmalarını sağlayacak olan kendi MPhil eğitim programını geliştirmiştir. Merkez, kritik teorik becerilerin ve derinlemesine bölgesel, dilsel ve kültürel bilgilerin edinilmesine, ayrıca Asya, Afrika ve Orta Doğu'ya ve ayrıca Avrupa dilinde yazılmış literatüre atıfta bulunulmasına önem vermektedir. Prospektif araştırma öğrencileri, Fakülte ve SOAS çok çeşitli akademik personelin uzmanlığına göre denetlenen, teorik ve kritik, son derece geniş bir konu yelpazesinde çalışma konusunda eşsiz bir fırsata sahip olacaktır.

Karşılaştırmalı Edebiyat (Asya / Afrika / Yakın ve Orta Doğu), Kültürel Çalışmalar (Asya / Afrika / Orta Doğu) veya Sömürge Sonrası Çalışmalar (Asya / Afrika / Yakın ve Orta Doğu) araştırma derecesi normalde üç yıl sürer veya en fazla dört yıla kadar saha çalışması / araştırma ve malzeme toplama dönemleri gerekli olmalıdır. Yarı zamanlı kayıt da mümkündür.

yapı

Araştırma, bir asıl amir (çekirdek CCLPS Dil ve Kültürler Fakültesi üyesi) ve bir danışma kapasitesindeki iki destek amirinden (CCLPS çekirdek veya SOAS üyeleri) oluşan üç temel CCLPS üyesi araştırma komitesi tarafından yönlendirilecektir. Araştırmanın niteliğine bağlı olarak, iki denetim otoritesinin emrinde ortak denetim bazen önerilir.

İlk yıl, öğrenciler Kültür, Edebiyat ve Sömürge Sonrası Çalışmalar Merkezi Başkanı tarafından toplanan bir MPhil eğitim programını izleyerek araştırmaya hazırlanırlar. Öğrenciler ayrıca, üç disiplindeki temel teori derslerine, öğrenci, Araştırma Öğretmeni (CCLPS Yönlendirme Komitesi'nin bir üyesi) ve süpervizör (ler) arasında kararlaştırılan diğer unsurlara katılmaları için teşvik edilecektir. İsteğe bağlı öğeler, katılımla öğrenci ve denetim komitesi arasında kararlaştırılabilen uzman disiplin, dil veya bölgesel kültür kurslarından oluşabilir.

MPhil öğrencilerinden CCLPS Haftalık Araştırma Eğitim Semineri'ne katılmaları ve Araştırma ve Dekan Yardımcısı tarafından toplanan Diller ve Kültürler Fakültesi'nde sunulan genel bir araştırma yöntemleri kursuna katılmaları gerekir. Genel araştırma yöntemleri eğitimi, Akademik Geliştirme Müdürlüğü (ADD) ve SOAS Kütüphanesi tarafından sunulan kursları içermektedir.

Doktora Okulu web sitesi ayrıca Londra yükseköğretim kurumları arasında araştırma eğitimi hakkında bilgi sunmaktadır.

Ayrıca, MPhil / Doktora öğrencilerinden, Merkez'in Haziran 2012'de başlayan ve yıllık olarak CCLPS Doktora topluluğu tarafından düzenlenen seminer dizisine, konferanslara, konferanslara ve CCLPS Yüksek Lisans Yıllık Konferansına düzenli olarak katılmaları beklenmektedir. CCLPS etkinliklerinin tüm detayları SOAS CCLPS web sitesinde yayınlanacaktır. Üçüncü ve Son Yıl CCLPS Doktora öğrencilerinden, araştırma projelerini CCLPS seminerlerinde ve ders programlarında, mesleki eğitimlerinin önemli bir unsurunu oluşturmaları istenmelidir.

CCLPS Haftalık Araştırma Eğitim Semineri

Genel yöntemler eğitimine ek olarak, CCLPS'deki MPhil / Doktora öğrencilerinden, Karşılaştırmalı Edebiyat, Kültürel Çalışmalar ve Sömürge Sonrası Çalışmalar disiplinlerinde ve Bir ve İki terimlerinde disiplinlerarası yöntem ve metodolojilerde haftalık bir Araştırma Eğitim Semineri'ne katılmaları gerekir. Eğitim programının amacı, teoriye, metotlara, bölgesel, kültürel, dilbilimsel ve araştırma için gerekli olabilecek herhangi bir özel disiplin uzmanlığına kapsamlı bir temel sağlamaktır.

CCLPS MPhil / Doktora Araştırma Eğitim Seminerinin odak noktası, Karşılaştırmalı Edebiyat, Kültürel Çalışmalar ve Postkolonyal Çalışmalar disiplinleri ve Asya ve Afrika geleneklerinin edebi, eleştirel ve kültürel uygulamaları ile ilgili olacaktır. Eğitim programı ayrıca düzenli CCLPS Konferansı ve seminer dizileri, konferanslar ve çalıştaylar ve CCLPS Yıllık Lisansüstü Konferansı tarafından desteklenecektir.

CCLPS eğitim oturumları şunları sunmak için tasarlanmıştır:

 • Üç disiplinin ve bunların iç içe geçmiş yörüngelerinin ve disiplinlerarasının altında yatan kuramsal önermelerin ve eleştirel paradigmaların analizi ve temelleri.
 • Avrupalı ​​ve Avrupalı ​​olmayan eleştirel geleneklerin eleştirel bir araştırması.
 • Beşeri ve Sosyal Bilimlerin kesişiminde kritik yöntemler ve yöntemler.
 • Özellikle Kültürel Çalışmalar alanı ile ilgili olarak, belirli metinlerin yanı sıra kültürel olgular ve kurumların pratik analitik egzersizleri ve seçmeli derinlemesine analizi.
 • Kritik bursla etkileşimin modları ve kuramsal çerçeveler oluşturma yolları.
 • 'Dünya Edebiyatı' üzerine yeni teorilerde kritik bir temel.
 • Öğrencilerin işleriyle ilgili gördükleri rakamları, okulları ve teorileri belirleyebildikleri ve izleyebildikleri eleştirel bağlamlar - eğitim oturumları genel anketler sunmak için tasarlanmamıştır.
 • Bazı analitik araçların ve eleştirel yöntemlerin uygulanmasında, özellikle karşılaştırmalı bir çalışma yönteminin benimsenmesiyle ilgili araştırmalar, araştırma ve kültürel araştırmalara post-kolonyal bir yaklaşım, stratejik disiplinlerarasılık.
 • Alan çalışması ve verilerin toplanması ve analizi.
 • Medya ve film çalışmaları için kullanılan yöntemlerin eğitimi.
 • Tez ya da birincil materyali korpus okuma pratikleri eğitimi.
 • Sunum eğitimi, yayılması, araştırmanın iletilmesi ve bir projeye öğrencilerden proje olarak geri bildirimlerin kullanılmasının, 1. dönemdeki “literatür taraması” ve 2. dönemdeki “korpuslarını okuma yolları” hakkında sunum yapmaları istenmektedir.
 • CCLPS Araştırma Eğitim Semineri, birinci sınıf öğrencilerine, üst düzey CCLPS Doktora öğrencilerini tanışma ve selamlama ve CCLPS lisansüstü topluluğunun görüş ve deneyimlerini paylaşma fırsatı sunar.

CCLPS haftalık Araştırma Eğitim Semineri, yeni MPhil / Doktora öğrencilerimizi çeşitli teori ve pratiğe dayalı bir metodoloji üzerine kurgulamayı amaçlamaktadır; SOAS . Bu aynı zamanda, öğrencilerin çalışmalarını sadece bir disipline yerleştirmekle kalmayıp, aynı zamanda kendi alanlarını genişleterek bu disipline gelecekteki katkılarını da planlayabilecekleri öngörülen yoldur.

Önemli haber

Program sayfasındaki bilgiler, verilen akademik oturuma karşı amaçlanan program yapısını yansıtır.

Araştırma Kabulleri ve Uygulamaları

SOAS araştırma dereceleri için ilgili bir konuda iyi bir Yüksek Lisans derecesi (veya denizaşırı eşdeğeri) bulunan nitelikli öğrencilerden başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz. Başvurular çevrimiçi gönderilmelidir.

Başvurunuzu işleme koymamız için bize zaman tanıyabilmek için kayıt olmak istediğiniz akademik yılın başlamasından önce başvurmanız önemlidir. Burs almak için başvuruyorsanız, son tarihler geçerli olabilir.

SOAS Doktora programı rekabetçidir ve başvuru sahiplerinin yüksek akademik başarıya sahip olmaları ve Bölümün araştırma çıkarlarına katkıda bulunacak uygun bir teklifi almaları gerekir. Lütfen dikkat: Tamamen spekülatif uygulamaları önemsiyoruz. Disiplinlerarası araştırma başvuruları açıktır, ancak bir bölüme sadece bir başvuru yapılabilir.

Koşulsuz İngilizce Dil Giriş Koşulları

İngiltere’de okumak için 4. Kademe vize gerektiren adaylar, UKVI onaylı bir test merkezinden bir UKVI IELTS Akademik sertifikası sağlamalıdır.

İngiltere'de okumak için 4. Sınıf Vize gerektiren uluslararası başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) 7,0 genel puan veya daha yüksek, alt puanlarda 7.0 ile. 7,0 genel veya üstü, alt puanlarda en az 6.5 ile

AÇA ve AB başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) Her alt skorda 7.0 olan genel veya 7.0, 7.0. 7.0 veya daha yüksek, alt puanlarda en az 6.5 ile.
TOEFL IBT 105 toplamda veya daha yüksek, alt puanlarda en az 25 puan. 105 genel puan ile alt puanlarda en az 22.
VEYA
Genel olarak 100, yazılı olarak en az 25, diğer alt puanlarda ise 22.
Pearson İngilizce Testi (Akademik) 75 genel veya üstü, en az 70 alt puanda. 70 genel veya üstü, en az 65 alt puanda.
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues.

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues. Daha Az
Londra , Singapur + 1 Daha fazla Daha az