Kalkınma Ekonomisinde Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Katılım Modu: Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı


Gelişim Ekonomisi Doktora Programı, Ekonomi Bölümü tarafından sunulan bir araştırma derecesidir ve aynı zamanda Bloomsbury Doktora Eğitim Ortaklığı dahilindeki 'Uluslararası Gelişim' doktora Pathway parçasıdır. İkincisi, İngiltere'nin Ekonomik ve Sosyal Araştırma Konseyi (ESRC) tarafından tanınan birkaç Merkezden birini oluşturur, böylece yüksek lisans ve doktora öğrencileri için finansal destek ve özellikle bireysel hibeler alır. Bu doktora Pathway , genel olarak küçük bir azınlık oluşturması beklenen ESRC tarafından finanse edilen öğrencilerle birlikte, ESRC fonu için uygun olup olmadıklarına başvuranlara açıktır. Kalkınma Ekonomisinde MPhil / Doktora için başarılı olan adaylar normal olarak, her adayın iş ve diğer deneyimler de dahil olmak üzere esasa göre değerlendirilmesine rağmen, doğrudan MPhil / Doktora Pathway girmeleri halinde, ilgili bir konuda iyi bir Yüksek Lisans derecesine sahip olacaktır.

Eğitimin ilk yılı kurslara ve / veya seminerlere devam etmeyi içerir, ancak genellikle resmi yazılı sınavlara girmez. Öğrenciler, ilk (tam zamanlı eşdeğer) yılda bir MPhil için kayıt yaptırırlar ancak genellikle MPhil yeterliliğine devam etmek yerine, yükseltme vivalarından sonra doktora yaparlar.

MPhil ve PhD sürecinin önemli bir özelliği araştırma öğrencileri ve denetçiler arasındaki yakın çalışma ilişkisidir. Denetçiler ve öğrenciler düzenli olarak toplanır ve yakından danışırlar. Tüm araştırma öğrencileri, uygun olduğu şekilde, teorik, ampirik ve bölgesel olarak özel denetimleri kapsayacak bir Denetim Komitesine sahiptir. Genel sorunların tartışıldığı araştırma öğrencileri için genel sorumluluğu olan Araştırma Öğrenci Eğitmenleri bulunmaktadır. Ve Bölüm Ampirik Destek Komitesi (DESC), öğrencilere saha çalışması ve ampirik analiz hakkında ayrıntılı ve bireysel öneriler sunar. Gerektiğinde, talep üzerine, DESC bireysel öğrenci ihtiyaçlarını göz önünde bulunduracak ve bir veya daha fazla personeli (danışman olarak değil) tavsiyede bulunacaktır.

Öğrencilerin araştırma konuları ve sonuçlarının personel ve öğrenciler tarafından sunulduğu ve tartışıldığı bir atölye / seminere katılmaları gerekmektedir. Ayrıca, Bölüm üyelerinin ve ziyaret edenlerin bildiri sunmalarını sağlayan düzenli bir Bölüm semineri vardır. Politik ekonomi, kalkınma ekonomisi ve alan ya da belirli ülke çalışmalarında araştırma ve öğretme için güçlü bir disiplinlerarası temel vardır. Dahası Londra, öğrencilerin Afrika ve Asya'daki çalışmalarda, ayrıca ekonomi ve kalkınmada önde gelen otoriteler tarafından okunan makaleleri duymaları için rakipsiz bir fırsat sunmaktadır.

Birçok SOAS araştırmacısı, araştırmalarının yapıldığı bölgelerdeki saha çalışmasını biraz zaman geçiriyor. Hukuk ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Okul, bir bütün olarak, üniversite ve Asya ve Afrika hükümetleri bireyleri ve kurumları ile çeşitli bağlantıları ile, genellikle kişisel iletişim ve tanıtımları ile bunu kolaylaştırabilir.

Bölüm Programının daha fazla detayı için, lütfen bu sayfadaki 'yapı' sekmesine bakın.

yapı

Araştırma derecesi, daha sonra ilerlemenin net bir yapısı ile birleştirilen araştırma yöntemlerinde bir eğitim çekirdeğini içerir. Eğitim bileşenleri aşağıda açıklanmıştır. Araştırma derecesinin süresi ve yapısı aşağıdaki gibi olacaktır:

Tam Zamanlı Araştırma Derecesi: 3 yıl artı 1 yıl yazma.

  • Yıl 1: Araştırma Eğitimi : araştırma öğrencileri Ekonomi Bölümü'nde 'Gelişme Ekonomisi Araştırma Yöntemleri' dersini alacaklardır.
  • Yıl 1: Yükseltme : Öğrenciler normalde dereceye başladıktan sonraki 9 ay içinde MPhil'den Doktora durumuna geçmeleri beklenir.
  • Yıl 2-3: Araştırma : Temel araştırma yapıldı; Birincil ve ikincil veri toplama uygun olarak, tez bölümleri sonuçlandırılmıştır.
  • 4. Yıl: Yazma : Gerekirse final tezini yazmak için dördüncü bir yıl alınabilir. Tez sınavı 4. yıl içinde teslim edildikten sonra yapılacaktır.

Yarı Zamanlı Araştırma Derecesi: 6 yıl artı 1 yıl yazma. Araştırma derecesi 6 yıl boyunca üstlenilebilir:

  • Araştırma Yöntemleri dersi ilk iki yıl boyunca alınmalıdır.
  • Yükseltme: ilk kayıttan sonraki 21 ay içinde gerçekleşecektir.
  • Sınav: Bu, en geç yazılan yıl (7. Yıl) içerisinde teslim edildikten sonra gerçekleşecektir.

Önemli haber

Program sayfasındaki bilgiler, verilen akademik oturuma karşı amaçlanan program yapısını yansıtır.

Araştırma Kabulleri ve Uygulamaları

SOAS araştırma dereceleri için ilgili bir konuda iyi bir Yüksek Lisans derecesi (veya denizaşırı eşdeğeri) bulunan nitelikli öğrencilerden başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz. Başvurular çevrimiçi gönderilmelidir.

Başvurunuzu işleme koymamız için bize zaman tanıyabilmek için kayıt olmak istediğiniz akademik yılın başlamasından önce başvurmanız önemlidir. Burs almak için başvuruyorsanız, son tarihler geçerli olabilir.

SOAS Doktora programı rekabetçidir ve başvuru sahiplerinin yüksek akademik başarıya sahip olmaları ve Bölümün araştırma çıkarlarına katkıda bulunacak uygun bir teklifi almaları gerekir. Lütfen dikkat: Tamamen spekülatif uygulamaları önemsiyoruz. Disiplinlerarası araştırma başvuruları açıktır, ancak bir bölüme sadece bir başvuru yapılabilir.

Giriş koşulları

Başvuru ve Tez Gereksinimleri. MPhil ve PhD araştırma derecelerine kayıt için genellikle Ekonomi alanında yüksek lisans derecesi gerekir. Öğrenciler normalde ilk derece MPhil derecesi için kayıtlıdır. Öğrenci Denetim Komitesinin onayı alındıktan sonra, öğrencinin kaydı doktora durumuna yükseltilir (ve MPhil kaydının başlangıcına geri döner), genellikle çalışmanın ilk yılının sonunda. Doktora derecesi için normal eğitim süresi, üç yıllık tam zamanlı eğitimden az değildir. Tam zamanlı çalışma veya diğer önemli taahhütlerle çalışan öğrenciler, asgari kayıt süresinin tam zamanlı çalışmanın iki katı olduğu yarı zamanlı çalışmalara kayıt olabilirler. Adayların MPhil için en fazla 55.000 kelimeden oluşan bir tez sunmaları beklenirken, doktora için maksimum uzunluk 100.000 kelimedir.

Koşulsuz İngilizce Dil Giriş Koşulları

İngiltere’de okumak için 4. Kademe vize gerektiren adaylar, UKVI onaylı bir test merkezinden bir UKVI IELTS Akademik sertifikası sağlamalıdır.

İngiltere'de okumak için 4. Sınıf Vize gerektiren uluslararası başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) 7,0 genel puan veya daha yüksek, alt puanlarda 7.0 ile. 7,0 genel veya üstü, alt puanlarda en az 6.5 ile

AÇA ve AB başvuru sahipleri

Ölçek Koşulsuz giriş Profesyonel destekle koşulsuz giriş
IELTS (Akademik) Her alt skorda 7.0 olan genel veya 7.0, 7.0. 7.0 veya daha yüksek, alt puanlarda en az 6.5 ile.
TOEFL IBT 105 toplamda veya daha yüksek, alt puanlarda en az 25 puan. 105 genel puan ile alt puanlarda en az 22.
VEYA
Genel olarak 100, yazılı olarak en az 25, diğer alt puanlarda ise 22.
Pearson İngilizce Testi (Akademik) 75 genel veya üstü, en az 70 alt puanda. 70 genel veya üstü, en az 65 alt puanda.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues.

SOAS University of London welcomes the brightest minds to study on its central London campus with like-minded individuals who feel passionately about contemporary world issues. Daha Az
Londra , Singapur + 1 Daha fazla Daha az