Kamu Yönetimi Doktora

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Kamu Yönetimi Bölümü'ndeki doktora programı, uygulamalı araştırma eğitimi ve kendi ilgi alanlarınızı hedef alan bir kurs temeli ile öğrencilere zengin ve çeşitli bir eğitim sunar.

Doktora eğitiminin amacı, disiplinli bir araştırma yaparak bireyleri kamu yönetimi ve ilgili alanlara bilgi eklemek için donatmaktır. Profesyonelleri uygularken doktora yürütürler, araştırma projelerini tasarlayıp yürütürken, önemli araştırma becerileri gösterme ve araştırma fakültesi ile sürekli olarak etkileşime girme ihtiyacını kabul etmelidirler.

Mezunlar Görüşleri

“Doktora programı olarak, UIC mükemmel bir seçim oldu. Fakülte son derece erişilebilir ve bugün hala çok sayıda fakülte üyesi ile iletişimde kalıyorum. Kurslar küçük ve öğrenciler birbirleri arasında sıkı bir bağ kuruyor. İş piyasasına girdim, UIC’nin finansal yönetim konusundaki itibarını bilen diğer üniversiteleri ve programdaki öğretim üyelerini tutarlı bir şekilde buldum, toplam üç görev süresi akademik iş teklifi aldım ve her bir iş teklifi okulda bir bağlantısı olan birini içeriyordu. UIC’de birisiyle, Kamu Yönetimi alanında doktora yapmak isteyen herkese UIC’yi gönülden tavsiye ederim ”. Andrew Crosby | Doktora mezun erkekSponsored by Google Chromebooks Anete Lūsiņa / Unsplash

Lisans Derecesi Gereksinimleri

Bakalorya dışında asgari 96 dönem saatlik kurs gereklidir. Kamu Yönetimi Yüksek Lisansını UIC'den veya eşdeğer bir programdan tutanlar normalde derece şartına bağlı olarak en fazla 32 dönem saat alırlar. Mezuniyet için UIC'den alınan tüm lisans derslerinde en az 3.00 (A = 4.00) toplam not ortalaması gerekir.

Uzmanlaşma:

 • Kamu ve Kâr Amacı Gütmeyen Yönetim: Kamu ve Kâr Amacı Gütmeyen Yönetimi uzmanlığı öğrencileri, her düzeydeki devlet ve kar amacı gütmeyen kuruluşlardaki ajansların yönetimi hakkında araştırma yapmaya hazırlar. Her ne kadar bu sektörlerdeki yönetim hakkındaki bilgiler, özel sektördeki yönetim bilgisinden büyük oranda ödünç alsa da, kamu yönetimi, kamu yönetimi ve kamu değerleri bağlamında temel olarak farklıdır. Kamu kuruluşları olmasalar da, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, kamu kuruluşlarından farklı olan talep ve baskılarla karşı karşıya.
  Tüm doktora Bu uzmanlık alanını seçen öğrenciler PA 527, Kamu Yönetimi Teorisi
 • Finansal Yönetim: Finansal Yönetim uzmanlığı, öğrencileri öncelikle devlet ve yerel düzeylerde, finansal yönetim ve hükümetlerin mali politikaları hakkında araştırma yapmaya hazırlar. Bu, kamu maliyesi, siyaset bilimi, yönetim ve muhasebe alanlarında teorik temelleri olan çok geniş bir araştırma alanıdır. Uzmanlık alanında öğrenme, hükümet politikalarını ve yönetim kararlarını etkilemek ve ayrıca kamu yönetimi alanında daha geniş bir alanda bilgiyi geliştirmek için bu alandaki teorileri ve araştırmaları kamu sektörü bağlamına uygulamak üzerine odaklanmaktadır.
  Tüm doktora bu uzmanlık alanını seçen öğrencilerin PA 554, Finansal Yönetimde İleri Düzey Semineri almaları gerekir.
 • Anket Yöntemleri: Anket Yöntemleri uzmanlığı, öğrencileri kamu ve kar amacı gütmeyen idarenin tüm alanlarında araştırma yapmak ve anket yöntemlerinin kullanımı hakkında metodolojik araştırma yapmak için anket kullanmaya hazırlar. Anket tasarımı ve analizi çok çeşitli temel alanlarda ve çalışma alanlarında kullanılabilecek beceriler olmasına rağmen, öğrenciler özellikle akademisyenler, hükümet ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından yürütülen araştırmalarda anketlerin kullanımına odaklanmaktadır.
  Tüm doktora Bu uzmanlık alanını seçen öğrenciler PA 578, Anketler, Kamuoyu ve Kamu Politikası almak zorundadırlar.
 • Kentsel Yönetişim ve Ağlar: Kentsel Yönetişim ve Ağlar uzmanlığı öğrencileri yerel ve bölgesel kamu hizmetleri / politikalarının tasarlandığı, uygulandığı ve değerlendirildiği çeşitli örgütsel yapılar hakkında araştırma yapmaya hazırlar. Kentsel politika sorunları geleneksel yargı sınırlarını aşıyor ve farklı sektörlerde ve farklı ölçeklerde faaliyet gösteren aktörlerin entegrasyonunu gerektiriyor. Kentsel / bölgesel ortamlarda yönetişim, hükümetlerin, kar amacı gütmeyen kuruluşların ve kar amacı gütmeyen kuruluşların birden fazla ve birbiriyle örtüşen ağları aracılığıyla gerçekleşir. Bu uzmanlık, hükümet ağlarının oluşumunu ve yönetimini ve aynı zamanda dünyadaki toplulukların karşı karşıya kaldığı zorlukları ele alma kapasitelerini araştırıyor. Kentsel yönetişim araştırması, işbirlikçi yönetim, yerel yönetişim kurumları, ağ bilimi, siyaset bilimi ve kamu politikaları hakkındaki literatürden alınmıştır.
  Tüm doktora Bu uzmanlık alanını seçen öğrencilerin PA 562, Yerel, Kentsel ve Bölgesel Kurumlar ve Kamu Politikası almaları gerekmektedir.

Kabul

Adaylar, üstün akademik performans ve gelecekteki başarı vaadi dikkate alınarak bireysel olarak değerlendirilir. Başvuru yüksek lisans düzeyinde bir istatistik kursu tamamladığına dair kanıt sunmalıdır. Bu alanda eksikliği olan öğrencilerden program yöneticisi tarafından öngörülen ek ders almaları gerekecektir. Bu tür kurs derece şartlarına uygulanmaz. Tamamlanmış bir yüksek lisans derecesi ile programı kabul etmek isteyen adayın, tüm lisans derslerinde toplam lisans ortalaması 3.00 (A = 4.00) ve tüm bakalorya sonrası kurs çalışmalarında 3.5 olması gerekir. Başvuru sahibi, akademik başarılarına veya mesleki deneyimlerine aşina olan kişilerden üç tavsiye mektubu sunmalıdır. Adayların ayrıca Lisansüstü Kayıt Sınavı (GRE) genel puanları vermeleri gerekmektedir. Tüm başvuru sahipleri, hem sözel hem de niceliksel bölümlerde kabaca 150 puan olan GRE'nin her bir bölümü için yüzde 50'ye yerleştirecek puanlara sahip olmalıdır. Bir başvuru sahibi, GRE'nin her bir kısmı için minimum 150 puan ve 3.5 not ortalaması verememesi halinde, başvuru sahibi doktora tezi tarafından kabul edilebilir. Kurul. Komite, yüksek lisans notunun, lisansüstü programın türünün, olgun iş tecrübesinin eğilimini içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan tüm yüksek vaat kanıtlarını gözden geçirecektir.

Başvuru prosedürü

Adım 1: Lisansüstü Randevu Başvurusunu doldurun. Çevrimiçi başvurunuzu gönderdikten sonraki 3 - 5 iş günü içinde, başvurunuzu aldığınızı onaylayan bir e-posta alacak ve ek başvuru malzemelerinizi yüklemeye başlamak için sisteme tekrar giriş yapabileceğinizi belirten bir e-posta alacaksınız.

2. Adım: Başvuru ücretini ödeyin

Adım 3: Online başvuru yapıldıktan sonra aşağıdaki materyaller elektronik olarak yüklenmelidir. Başvuru özeti ile birlikte dokümanlarınızı yükleyeceğiniz bir bağlantı sağlayacak bir e-posta almalısınız.

 • Geçtiğimiz sekiz yıl içinde derecelendiğiniz tüm kurumlardan ve diğer tüm yüksek okullardan ve üniversitelerden transkript kopyalarını yükleyin. (Basılı kopya transkriptleri göndermeyin, kabul edilmeyecektir. Öğrenciler kayıt defterinde verilen transkriptleri istemeli ve çevrimiçi başvuru sistemi üzerinden taramalı ve yüklemelidir. Öğrenciler adına transkript yükleyemiyoruz.)
 • Eski profesörlerden veya denetçilerden en az üç tavsiye mektubu . Mektuplar, burs ve araştırmada başarılı olabilme yeteneğinizle konuşabilecek biri tarafından yazılmalıdır.
  • Danışmanlarınız için e-posta adresleri göndermeniz istenecek. Sistem, tavsiye mektuplarını yükleyebilecekleri bir bağlantı içeren otomatik olarak oluşturulan bir e-posta gönderir. Göndermek istediğiniz 3'ten fazla öneri mektubunuz varsa, lütfen smcdon1@uic.edu adresine e-posta gönderiniz . Ek bir öğe eklemek için Sarah'nın başvurunuza giriş yapması gerekir.

 • Bir veya iki sayfalık kişisel açıklama. Lütfen programı takip etmek istediğiniz birincil ve ikincil uzmanlık alanlarını belirtiniz. Bu alanlar, program tarafından sunulan uzmanlık ve fakülte uzmanlığı ile tutarlı olmalıdır. Gerekirse, uzmanlık alanınızı daha sonra değiştirebilirsiniz. Uzmanlık alanlarını aşağıdaki web sayfasında inceleyebilirsiniz: Doktora Uzmanlık Alanları Lütfen kişisel beyanınıza şunları ekleyin:
 • Geçmişiniz ve akademik ilgi alanlarınız neler?
 • Kamu yönetimi yüksek lisans düzeyinde çalışmaya niçin karar verdiniz?
 • Mesleki hedefleriniz nelerdir?
 • Doktora nasıl yapılır? Kamu Yönetimi'nde profesyonel kariyeriniz için kısa ve uzun vadeli planlarınıza uyuyor musunuz?
 • Bölüm içinde hangi öğretim üyesi çalışmak istersiniz?
 • Devam et
 • Örnek Yazma
 • Örnek bir dersten veya bir yayından alınan bir makale olabilir, ancak kamu idaresindeki başvuru sahibinin doktora derecesinde üstünlük gösterebileceğini gösterecek şekilde ele alınmalıdır. programı. Alternatif olarak, başvuru sahipleri 3-5 sayfalık bir makale yazabilirler
 • ETS aracılığıyla 1851 kurum kodumuza gönderilen Yüksek Lisans Kayıt Sınavından (GRE) son test sınavları (beş yaşından küçük). Uluslararası Öğrenciler TOEFL puanları vermeli veya TOEFL feragatı almaya hak kazanmalıdır. TOEFL puanlarınızı 1851 kurum kodumuza gönderin.
 • Mezun Atama Formu Başvurusu
 • Lütfen, asistanlık veya arkadaşlık arayışı isteyip istemediğinizi formun en üstünde açıkça belirtiniz. En çok doktora Asistanlık isteyen adaylar, araştırma projeleri üzerinde çalışmak üzere onları fakülte hibeleri veya üniversitenin yedi araştırma merkezinden biri aracılığıyla alırlar. Kıdemli Doktora öğrenciler öğretim asistanlığı alırlar ve genel asistanlık bazen mevcuttur.

Yukarıda listelenen materyaller elektronik başvuru sistemiyle yüklenmelidir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

What do we think we're doing? The short answer is that we are trying to make the places we live better for everyone. That can mean different things to different people and there are certainly many way ... Devamını oku

What do we think we're doing? The short answer is that we are trying to make the places we live better for everyone. That can mean different things to different people and there are certainly many ways to go about it. And that's really why there is a UIC CUPPA. Daha Az