Kimya Mühendisliğinde Doktora

Genel

Program açıklaması

Kimya Mühendisliği Teknolojisi

Kimya Mühendisliği Teknolojisi, kimyasallar, bileşikler, macunlar, petrol türevleri, madencilik cevherleri, farmasötikler, gaz ürünleri ve daha fazlası gibi çok çeşitli malzemelerin işlenmesi, analizi, izlenmesi, özellikleri ve işlenmesine odaklanır. Kimyasal reaksiyonlar ve özellikleri küçük ölçekte incelenir ve daha sonra gerçek dünyadaki endüstriyel ortamlara uygulanır. Kimya Mühendisliği, hammaddeler ürüne dönüştürüldüğünde maddeler arasındaki kimyasal değişimleri içerir. Ayrıca kimyasal reaksiyonların doğasını araştırır ve proses ve ekipman optimizasyonu devreye alma ve tasarım, sorun giderme ve problem çözmeyi içerir.

Sorumluluklar

Bir Kimya Mühendisinin veya Teknisyeninin temel işlevleri hammadde ve nihai ürün analizi, kalite güvencesi, araştırma ve geliştirme, teknik satış ve hizmetler, üretim ve proses kontrolünü içerir.

Bill Oxford / Unsplash

University of Johannesburg “Gelecek. Reimagined.” sadece akılda kalıcı bir cümle değil

Kurum, 4. Sanayi Devrimi'nde Afrika'da liderlik ediyor, tüm disiplinler için geleceği yeniden canlandırmak 4IR, bu ülkenin ve Afrika kıtasının geleceğini inşa etmek için anlamamız ve şekillendirmemiz gereken bir sonraki sanayileşme dalgası. çok zengin hak ediyor. 4IR sadece robotik ve otomasyonla ilgili değildir; insanları güçlendirmek ve nesilleri yükseltmek toplumun ilerlemesi ile ilgilidir.

Dünya 4. sanayi devrimine doğru ilerledikçe, “Eğitim 4IR” ile UJ de farklı derslerde müfredata 4IR düşünce ve teknolojisini getiriyor ve yenilikçi harmanlanmış öğrenme teknolojilerini kullanıyor. Bu, AI ve 4IR'nin yaşama ve çalışma tarzımızda daha büyük bir rol oynaması nedeniyle UJ mezunlarının iş ve endüstrinin geleceğini kucaklamak için daha iyi hazır oldukları anlamına gelir.

University of Johannesburg , ülkemizin gelecekteki liderlerini, tam olarak yararlanabilmeleri ve daha iyi bir yarın sunabilmeleri için 4IR'ın beklenmedik karmaşıklıklarıyla gururla ve cesurca kucaklamak ve yönlendirmek bizim görevimizdir. Sizin gibi gelecek liderleri! Burada cesur konuşmaya öncülük ediyoruz; yeni bir yarının tasarımını zorluyor ve şekillendiriyor. Burada harekete geçiyoruz ve yeni dünyayı inşa ediyoruz.

Kabul şartları ve seçim kriterleri:

Mühendislikte onaylanmış bir Yüksek Lisans derecesi veya Yüksek Lisans düzeyinde veya NQF seviye 9 eşdeğerinde benzer bir onaylanmış derece. Programa son kabul, sadece kayıttan altı ay sonra bir araştırma seminerinin başarılı bir şekilde sunulması üzerine verilecektir. Araştırma konuları ayrıca Fakültedeki danışmanlar tarafından ve son olarak da Üniversite Senatosu Senatosu veya Yürütme Kurulu tarafından kabul edilmeli ve onaylanmalıdır.

Programın Süresi:

  • Tam zamanlı: 2 yıl
  • Yarı zamanlı: 3 yıl

İletişim detayları:

İsim: Bayan Dudu Kanyi / Tel: 011559 2109 / E-posta: febehd@uj.ac.za

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university i ... Devamını oku

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university is alive down to its African roots, and well-prepared for its role in actualising the potential that higher education holds for the continent’s development. Daha Az