Klasik Filolojide Doktora

Genel

Program açıklaması

Doktora mezunları Klasik Filoloji programında klasik dilde / antik edebiyatta uzmanlar, bilgilerini yaratıcı bir şekilde geliştirebileceklerdir. Bitirme tezleri, mezunların klasik filoloji içerisinde seçtikleri uzmanlaşma alanındaki mükemmel uzmanlıklarını, edebi veya dilbilimsel teorilerde güvenilir bir temel oluşturuyor. Mezunlar, bağımsız araştırma kariyeri için gerekli olan bilgi, yöntem ve dil becerileri ile donatılmıştır, araştırma bulgularını konferanslarda, dergilerde, monograflarda ve eski metinlerin basımlarında sunabilirler. Mezunlar, araştırmacılar ve üniversite öğretmenleri, editörler ve uzman yayınların çevirmenleri olarak iş arayabilirler.


Eğitim süresi: 4 yıl

Öğretim dili İngilizcedir. Klasik Filoloji ücretli bir programdır.


Doğrulama ve değerlendirme kriterlerinin açıklaması

Giriş sınavı: bir tur sınav, röportaj

  1. Doktora projesinin tartışılması. tez: 0–30 puan;
  2. Başvuranın önceki çalışmalarının, araştırmalarının ve diğer akademik faaliyetlerinin değerlendirilmesi: 0-15 puan;
  3. Başvuru Sahibinin ikincil literatür bilgisinin değerlendirilmesi (Başvuru Sahibinin sunduğu listeye dayanarak): 0-15 puan.

Konu Alan Kurulu belirli bir doktora önerisi ya da empoze etmez. konular, ancak araştırma projeleri, Yunan ve Latin Çalışmaları Enstitüsü'nün araştırma yönelimi içinde kalmalıdır. Başvuru sahipleri, Latince dilbilimi, Eski Yunan Dilbilimi ve Eski Yunan Edebiyatı alanındaki kişisel tercihlerine göre araştırma projeleri önermek zorundadır.

Önerilen Doktora Konulara önceden Konu Alanı Kurulu Başkanı ile danışılmalıdır. Konu Alanı Kurulu Başkanı (Program Yöneticisi): doc. PhDr. Dagmar Muchnová, CSc., E-posta: Dagmar.Muchnova@ff.cuni.cz.


Başvuru sahibi, giriş sınavında en az 30 puan almış olması ve aynı zamanda ilgili programa veya çalışma dalına kabul edilen beklenen öğrenci arasına yerleştirmek için yeterli puan alması halinde kabul edilebilir (bkz. Bireysel programlar ve çalışma dallarına uygulanan Kabul Prosedürü Spesifikasyonları); kabul sıralamasında son gelen başvuru ile aynı sayıda puan alan tüm başvuru sahiplerine kabul edilecektir. Unutmayın ki, farklı sayıda kabul edilmiş başvuru tam zamanlı ve birleştirilmiş çalışma şekilleri için geçerlidir. Adaylar, kayıt gününden en geç bir önceki eğitimlerinin kanıtlarını vermeden kabul edilemezler (bakınız 5.4).


Kabul Koşulları

Doktora çalışmalarına kabul yüksek lisans çalışma programının başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla şartlandırılır.

Doğrulama metodu:
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe.

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe. Daha Az