Liderlik ve Yönetişim Doktora

Genel

Program açıklaması

Bu program, liderlik ve yönetişim felsefesi, teorisi ve pratiği üzerine araştırma yapmaya, liderlik (yönetimin aksine) çerçevesinden analiz yapmaya önem vermektedir. Program, lider-takipçi bağlam dinamikleri, uyarlanabilir liderlik ve finansal, maddi ve insan kaynaklarının yönetimini içeren liderlik ve yönetişim uygulamalarının incelenmesini sağlar. Aşağıdaki konsantrasyonlara sahiptir;

 1. Kurumsal Liderlik ve Yönetişim,
 2. Liderlik Psikolojisi,
 3. Kamu Yönetişimi,
 4. Sivil Liderlik,
 5. Dini Sektör Liderliği ve
 6. Yönetişim, Devletcilik ve Siyasi Liderlik.

Doktora Programlar Kurs dönemi için çalışma seçenekleri modu:

 • Akşam dersleri - Pazartesi-Perşembe
 • Hafta sonu dersleri - Cuma ve Cumartesi
 • Modüler sınıflar - her dönem 2 hafta

130892_photo-1517245386807-bb43f82c33c4.jpgSürme / Çarpma

Kabul şartları

 • Bir AIU doktora programına kabul edilmek için, başvuru sahibinin AIU veya AIU Senatosu tarafından tanınan bir kurumdan yüksek lisans derecesi alması gerekir. Bir dereceye sahip olmanın ötesinde, başvuru sahibinin Yüksek Lisans çalışmalarında kümülatif ortalama en az B olması ve akademik araştırma yeteneğini göstermesi gerekir. Belirli program minimum gereksinimleri uygulanacaktır.
 • İstisnai durumlarda, Senato, herhangi bir okulun önerisi üzerine, doktora programına, bu adayların yaptıkları araştırma, profesyonel ve akademik çalışma temelinde, doktora çalışması üstlenebilecek nitelikte olduklarını gösterebilir.

Ne Zaman Başvurulur

Düzenli programlara başvurular normalde 15 Aralık'ta Ocak alımı için, 15 Nisan'da Mayıs alımı için ve 15 Ağustos'ta Eylül alımı için kapanır.

Uluslararası öğrencilerin Eylül girişinde kabul edilebilmeleri için başvuru formunuzun Nisan ayına kadar gönderilmesi, Ocak alımı için başvurunuzu Eylül ayına kadar göndermeniz ve Nisan ayı alımları için size Ocak ayına kadar bir başvuru formu göndermeniz gerekir.

Okula Dayalı programlar için başvurunuz Nisan tatilleri için en geç 10 Mart, Ağustos tatilleri için 10 Temmuz ve Aralık Tatilleri için 10 Kasım'dan geç olmamalıdır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Africa International University is a chartered Christian university located in the serene environment of Karen, Nairobi, a strategic location, serene and conducive for learning. Africa International U ... Devamını oku

Africa International University is a chartered Christian university located in the serene environment of Karen, Nairobi, a strategic location, serene and conducive for learning. Africa International University currently trains students in Theology, Business, ICT, Psychology, Languages, Community Development, Linguistics Leadership and Education. Daha Az