Mısırbilim Doktora

Genel

Program açıklaması

Doktora mezun, Mısırbilim'in tüm temel alanlarında derinlemesine teorik bilgiye sahiptir ve detaylı bir genel bakış ve mevcut araştırma durumuyla ilgili problemlerin güncel bir anlayışına sahiptir. Desteklenen doktora temelinde Bitirme tezi, kendi uzmanlık alanında olağanüstü kalite gösterebilir. Bilimsel, dil ve analitik yeterliliği ve mezunlarının becerileri, onu uluslararası düzeyde profesyonel bir akademik ve pedagojik arayış için tam donanımlı hale getirir. Doktora mezuniyet, antik çağın çalışmasına odaklanan birçok üst düzey kurumda ve Çek Cumhuriyeti ile Mısır arasındaki kültürel, politik, ekonomik veya ticari ilişkilerde yer alan kurumlarda etkin üst düzey yöneticiler düzeyinde işe alınabilir.


Bir önceki akademik yıldaki toplam başvuru sayısı: 1 (önceki akreditasyon)
Önceki akademik yıla kabul edilen başvuru sayısı: 1 (önceki akreditasyon)
Eğitim süresi: 4 yıl
Öğretim dili İngilizcedir. Mısırbilim ücretli bir programdır.


Doğrulama ve değerlendirme kriterlerinin açıklaması

Giriş sınavı: bir tur sınav, röportaj

  1. Doktora projesinin tartışılması. tez: 0–30 puan;
  2. Başvuranın önceki çalışmalarının, araştırmalarının ve diğer akademik faaliyetlerinin değerlendirilmesi ve Başvuru Sahibinin ikincil literatür bilgisinin değerlendirilmesi (Başvuru Sahibinin sunduğu listeye dayanarak): 0-15 puan;
  3. Seçilmiş bir Orta Mısır metninin çevirisi ve analizi: 0-15 puan.

Önerilen Doktora Konulara önceden Konu Alanı Kurulu Başkanı ile danışılmalıdır. Konu Alanı Kurulu Başkanı (Program Direktörü): Prof. Miroslav Bárta, Dr., iletişim: miroslav.barta@ff.cuni.cz.


Başvuru sahibi, giriş sınavında en az 30 puan almış olması ve aynı zamanda ilgili programa veya çalışma dalına kabul edilen beklenen öğrenci arasına yerleştirmek için yeterli puan alması halinde kabul edilebilir (bkz. Bireysel programlar ve çalışma dallarına uygulanan Kabul Prosedürü Spesifikasyonları); kabul sıralamasında son gelen başvuru ile aynı sayıda puan alan tüm başvuru sahiplerine kabul edilecektir. Unutmayın ki, farklı sayıda kabul edilmiş başvuru tam zamanlı ve birleştirilmiş çalışma şekilleri için geçerlidir. Adaylar, kayıt gününden en geç bir önceki eğitimlerinin kanıtlarını vermeden kabul edilemezler (bakınız 5.4).


Kabul Koşulları

Doktora çalışmalarına kabul yüksek lisans çalışma programının başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla şartlandırılır.

Doğrulama metodu:
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe.

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe. Daha Az