Makine Mühendisliği Doktora (Enerji Teknolojisi Konsantrasyonu)

Genel

Program açıklaması

Mekanik ve Uzay Mühendisliği Bölümü (MAE) Asya'nın önde gelen MAE departmanlarından biridir. Enerji, mekanik, ileri malzeme, nano / biyoteknoloji ve üretim alanlarında geleneksel ve en ileri konular da dahil olmak üzere çok çeşitli alanlarda titiz akademik ve profesyonel eğitim sunar.

Doktora programı, öğrencileri akademik ve / veya gerçek problemleri yaratıcı bir şekilde tanımlama ve çözme yeteneği kazandırmayı amaçlamaktadır. Doktora derecesi, zorunlu derslerin tamamlanması ve önemli bir orijinal tez için verilir.

Araştırma Odakları

Bölümün araştırması enerji ve çevre mühendisliği, mekanik ve malzeme, mekatronik ve imalat üzerine yoğunlaşmıştır.

Katı Mekaniği ve Dinamiği

Bunlar, Mechanics araştırmasının temel direklerinden ikisi. Bölüm, bu alanlarda uzmanlığa sahip farklı bir fakülteye sahiptir. Araştırma aktiviteleri teorik problemlere kadar uzanır ve çok disiplinli bir niteliğe sahiptir. Uygulamalı matematik, katı mekanik, doğrusal olmayan dinamikler, hesaplamalar, katı hal fiziği, malzeme bilimi ve çeşitli katı malzeme / sistemler ve mekanik davranışlar için deneyler içerir. Fakülte üyeleri, farklı türdeki evrimlerle hem statik hem de dinamik doğa sorunlarıyla uğraşırlar. Bu problemler aynı zamanda mikro-saniyeden uzun süreli sürünme işlemlerine ve çok küçük bir karbon nanotüp veya bir hücreden makroskobik ölçekli kompozit materyallere ve elektro-mekanik cihazlara / sistemlere kadar farklı zaman ve uzunluk ölçeklerinde çok alanlı kuplajı içerir.

Malzeme Teknolojisi

Malzeme mühendisliği, yeni malzemelerin karakterize edilmesine ve işlenmesine, özelliklerinin kontrol edilmesine yönelik süreçlerin geliştirilmesine ve bunların ekonomik üretilmesine, tasarım için gerekli mühendislik verilerinin oluşturulmasına ve ürünlerin performansının tahmin edilmesine odaklanmaktadır. Araştırma konuları arasında akıllı malzemeler, biyomateryaller, ince filmler, kompozitler, kırılma ve yorulma, artık ömür değerlendirmesi, elektronik ambalajda malzeme sorunları, malzeme geri dönüşümü, enjeksiyon kalıplamada plastik akışı, ileri düzey toz işleme, masaüstü üretimi ve enstrümantasyon ve ölçüm teknikleri yer almaktadır.

Tasarım ve Üretim Otomasyonu

Bu unsurlar, mühendislerin "gerçek dünya" sorunlarına yenilikçi çözümler tasarladığı, tasarladığı, inşa ettiği ve test ettiği makine mühendisliğinin kalbinde yer alır. Geometrik modelleme, akıllı tasarım ve üretim süreci optimizasyonu, üretim süreçlerinde proses takibi ve kontrolü, servo sistem kontrolü, robotik, mekatronik, ana taşıyıcı sistem kontrolü, sensör teknolojisi ve ölçüm teknikleri ve biyografi alanlarında araştırmalar yapılmaktadır. -medikal sistemler tasarımı ve üretimi.

Mikrosistemler ve Hassas Mühendislik

Mikro-Elektro-Mekanik Sistemler (MEMS) kişisel elektronik, ulaşım, iletişim ve biyomedikal tanılamada kullanılan çeşitli mikrosensörler de dahil olmak üzere günlük hayatımızda büyük bir etki yaratan multidisipliner bir araştırma alanıdır. Bu alanda temel ve uygulamalı araştırma çalışmaları yürütülmektedir. Akışkanlar ve katı mekanikler gibi temel mikro / nanomekanikler, mikro / nanomekanik sistemlere özgü ısı transferi ve malzeme problemleri incelenir. Enerji, biyomedikal ve nanomateryaller, mikro sensörler ve mikro aktüatörler için mikrosistemler üretmek için yeni fikirler araştırılmaktadır. Bu cihazların mikro / nanofabrikasyonu ile ilgili teknoloji konuları ele alınmaktadır.

civil eng

Enerji Teknolojisi Konsantrasyonu

Enerji, çevre bilimi ve teknolojisinin geniş tabanlı disiplinleri içinde temel bir araştırma alanı olarak görülmüştür. Mühendislik, bilim ve sosyal bilimler alanlarındaki en göze çarpan disiplinlerden biridir. Enerji Teknolojisi araştırması, sürdürülebilir teknoloji, geleneksel teknoloji ve enerji verimliliği ve koruma dahil olmak üzere birçok alanı kapsamaktadır. The Hong Kong University of Science and Technology Mühendislik Yüksekokulu'ndaki Enerji Teknolojisi'ndeki disiplinlerarası yüksek lisans programı, devam eden eğitim eğitimlerimize ve genel olarak teknolojideki hızlı gelişen araştırmalara uzun vadeli destek sağlar.

Enerji Teknolojisinin çok disiplinli doğasından ötürü, alana ilişkin araştırma ve eğitim, öğrencilerin gerekli bilgi ve tecrübe ile donatılabilmesi için farklı disiplinlerle bütünleşmiştir.

students

2020/21 için program bilgileri şu anda hazır

Kabul şartları

ben. Genel Kabul Şartları

Doktora programına kabul etmek isteyen adaylar:

  • tanınmış bir kurumdan olağanüstü performans kanıtlanmış bir sicile sahip bir lisans derecesi aldı; veya lisansüstü düzeyde en az bir yıl tam zamanlı olarak veya en az iki yıl yarı zamanlı olarak tatmin edici çalışma kanıtı sunmuşlardır.

ii. İngilizce Dil Kabul Koşulları

Aşağıdaki yeterlilik kazanımlarından biriyle İngilizce Dil gereksinimlerini yerine getirmek zorundasınız *:

  • TOEFL-IBT 80 #
  • TOEFL-pBT 550
  • TOEFL Revize Edilmiş Kağıt Teslim Sınavı 60 (Okuma, Dinleme ve Yazma bölümleri için toplam puanlar)
  • IELTS (Akademik Modül) Toplam puan: 6.5 ve Tüm alt puanlar: 5.5

* Eğer ilk diliniz İngilizce ise ve lisans eğitimi veya eşdeğer yeterlilik eği- tim dilinin İngilizce olduğu bir kurum tarafından verildi ise, yukarıdaki İngilizce Dil gereksinimlerini karşılamaktan feragat edileceksiniz.

# tek bir denemede toplam puanı ifade eder

Başvuru Tarihleri

Bakınız

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Situated at the heart of Asia, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a young and distinguished research university in Hong Kong. Ranked No. 30 in the World in the QS World Univ ... Devamını oku

Situated at the heart of Asia, the Hong Kong University of Science and Technology (HKUST) is a young and distinguished research university in Hong Kong. Ranked No. 30 in the World in the QS World University Rankings (2018), HKUST offers a wide selection of research postgraduate studies in Science, Engineering, Business and Management, Humanities and Social Science, Environmental Studies, and Public Policy leading to the Master of Philosophy (MPhil) and the Doctor of Philosophy (PhD) degrees. All programmes are taught in English. Daha Az