Matematik Eğitiminde Doktora

Genel

Program açıklaması

Çalışmaların Özellikleri

Matematik Didaktiğinde doktora çalışmaları için adaylar bekleniyor:

  • Genel olarak matematik eğitimine ilgi göstermek (örneğin, öğretmenler için bilimsel konferanslara ve konferanslara katılarak),
  • Matematik eğitimi ile ilgili en önemli bilimsel dergi ve kitaplara genel bakış,
  • çalışmalarına odaklanmak istedikleri bir matematik eğitimi alanı hakkında fikir sahibi olmak ve 10 sayfaya kadar (geçici araştırma soruları, metodoloji ve teorik arka plan ve bir referans listesi dahil) yazılı bir projede belirtebilmek .

Uzmanlıksız program


Doğrulama ve değerlendirme kriterlerinin açıklaması

Giriş Sınavı

  1. Başvuru sahibinin araştırma projesi önerisi hakkında tartışma. 10 sayfaya kadar araştırma projesi, Charles Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü'ne başvuru ile birlikte gönderilmelidir. Adayın matematik eğitiminde araştırma yapmaya hazır olduğunu değerlendirecek olan giriş komitesi tarafından değerlendirilmek için projenin kalitesi önemlidir.
  2. Adayın matematik eğitimi ile ilgili bilimsel literatür listesinden referansları hakkında tartışma (başvuru ile birlikte gönderilmelidir).

Değerlendirme Kriterleri: Başvuru sahibi en fazla on puan alabilir, çalışmaya kabul edilen puanların sayısı en az yedi puan alır.


Kabul Koşulları

Doktora çalışmalarına kabul yüksek lisans çalışma programının başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla şartlandırılır.

Doğrulama metodu:


Kariyer beklentisi

Doktora mezunu Matematik eğitiminde çalışmalar, çocukların ve yetişkinlerin matematik eğitiminde hem teorik hem de uygulama problemlerini ele almak ve hem bilimsel hem de pedagojik faaliyetler yürütmek üzere hazırlanmaktadır. Öğrencilerin matematik eğitiminin gelişmesine ve öğretmenlerin profesyonelleşmesine katkıda bulunur. Üniversitelerde, bilim kurumlarında ve araştırma ve uygulama arasında yüksek nitelikli bir öğretmen-arabulucu olarak çalışabilir. Yapabilecekleri: alanın güncel ana konularını tanır; özgün sonuçlar getiren araştırmalar önermek, gerçekleştirmek ve değerlendirmek; Yerel ve uluslararası bilimsel literatürü sistematik olarak takip eder ve eleştirel olarak değerlendirir; Çalışmalarının sonuçlarını hakemli dergilerde, yerel ve uluslararası konferanslarda, ders kitaplarında ve muhtemelen monograflarda yayınlar.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Education is one of seventeen faculties associated under the umbrella of the Charles University in Prague. Its primary goal is to train teachers and other pedagogical personnel for all ... Devamını oku

The Faculty of Education is one of seventeen faculties associated under the umbrella of the Charles University in Prague. Its primary goal is to train teachers and other pedagogical personnel for all types of schools and school systems, at various levels of study (Bachelors and Masters) and forms. Daha Az