Matematikte Doktora

Genel

Program açıklaması

İbrani Üniversitesi'ndeki Einstein Matematik Enstitüsü, mükemmel uluslararası öğrencilerin doktora programına yaptığı başvuruları memnuniyetle karşılıyor. programı. Program, gelecekteki matematikçilerin en üst düzeyini eğitmeyi amaçlamaktadır ve haftalık seminerler, matematikteki güncel konular hakkında sık sık özel ders dizileri ve İsrail'den ve dünyanın dört bir yanından gelen araştırmacılarla bilimsel değişim ile öğrenmek ve çalışmak için benzersiz derecede çekici bir ortam sunmaktadır. yanı sıra yakınlardaki İsrail İleri Araştırmalar Enstitüsü tarafından düzenlenen son teknoloji tematik yıllar ve atölye çalışmaları.

144960_pexels-photo-1467564.jpeg

Program yapısı

Program gereksinimleri, İsrailli öğrencilerle aynıdır:

 • Derecesi boyunca toplam 12 kredi puanı olan dersler (her bir dönem boyunca bir ders için her kredi puanı yaklaşık olarak haftada 1 saattir). İleri kurslar İngilizce olarak sunulacaktır.
 • Araştırma tezi (derecenin sonuna yakın teslim edilecek).

Ek olarak, çalışmalar araştırma otoritesi tarafından belirlenen belirli prosedürleri takip edecektir. Özellikle, öğrencinin ilerlemesini takip etmek için danışman ve iki dış uzmandan oluşan bir bilimsel komite atanacaktır. Çalışmanın ilk 18 ayı içinde, öğrenci bir araştırma önerisi sunacak ve komiteye sunacaktır. Derecenin ilerleyen saatlerinde, öğrenci komiteye bir ilerleme raporu sunacak ve son olarak, araştırmanın sonucu bir bölüm semineri ortamında sunulacaktır. Tez teslim edildikten sonra danışman ve iki dış uzman tarafından değerlendirilir.

Kabul

Başvurular herhangi bir zamanda yapılabilir, ancak güz döneminde başlama başvurularının bir önceki akademik yılın 31 Ocak tarihine kadar yapılması önerilir. Daha sonra gönderilen başvurular duruma göre değerlendirilecektir.

Başvurular e-posta ile gönderilmelidir. Lütfen konu satırında "Soyadı, Adı için Başvuru Mektubu" şeklinde olduğundan emin olun. E-posta şunları içermelidir:

 • ÖZGEÇMİŞ.
 • Yüksek lisans derecenizden resmi transkript.
 • Araştırma İlgi Beyanı (en fazla 2 sayfa). Bu bir araştırma önerisi olmamalı, daha çok öğrencinin ilgi alanlarının ve onlar hakkındaki bilgisinin durumunun bir ifadesi olmalıdır.
 • Adayın değerlendirilmesine yardımcı olmak için bölümümüzden üç potansiyel danışman adı (bu öneri bağlayıcı değildir ve kabul edilirse öğrenci diğer öğretim üyeleriyle birlikte çalışabilir). Öğrenci, araştırma çıkarları beyanında, önerilen araştırmanın önerilen potansiyel danışmanlarla nasıl ilişkili olduğunu vurgulamalıdır.

Ek olarak, başvurunuz şunları içermelidir:

 • İki veya daha fazla tavsiye mektubu. Mektupların yazarları doğrudan yukarıdaki postaya (başvuru sahibi tarafından gönderilmemelidir!) Konu satırında "Soyadı, Adı için Tavsiye Mektubu" yazmalıdır. Bölümümüzle daha önce etkileşimde bulunan birinden bir mektup istemenizi öneririz.

Finansal destek

Programa kabul edilen öğrenciler şunları alacaktır:

 • Burs (aileler için bir ek).
 • Tam öğrenim desteği.
 • Konut giderlerine destek.
 • Yerel sağlık sigortası.
 • İsrail'e / İsrail'den seyahat desteği.

Akademik gerekliliklere uyulmasına bağlı olarak, destek üç yıl süreyle verilecektir. Akademik kriterlere göre dördüncü yıl desteğini uzatma imkanı vardır.

Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

The Hebrew University of Jerusalem is consistently ranked as the top university in Israel and among the top 100, worldwide. In addition, The University was ranked the top Israeli university and 201-20 ... Devamını oku

The Hebrew University of Jerusalem is consistently ranked as the top university in Israel and among the top 100, worldwide. In addition, The University was ranked the top Israeli university and 201-205 best out of the top 800 institutions in the 2016-17 Times Higher Education World University Rankings, published by the British magazine Times Higher Education. HUJI was the only Israeli university to place in the world’s top 200 universities in the rankings. Daha Az