Mimarlık Doktorası

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Queen's'deki Mimarlık, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği, kimlik ve miras, zanaat ve biçim kavramları gibi faktörlerin, mimarlığın arabuluculuk yapması gereken karmaşık bir bağlam oluşturduğu, gittikçe küreselleşen bir dünyada mimarlık ve şehircilik meselelerine değiniyor.

Kraliçe'nin mimarisi hem geleneksel akademik hem de uygulama tabanlı araştırmaya değer verir. Hem İrlanda'da hem de dünya genelinde kültürel, tarihi ve teknolojik bağlamlarda derin araştırmalar içeren doktoraları destekleme uzmanlığına sahibiz. Uygulamaya dayalı doktora programlarımız (ADAPTr programı ile birlikte sunulur) ve tasarım bazında araştırma faaliyetleri, sadece var olanı analiz etmekle kalmaz, aynı zamanda yeni tasarım düşüncesinin yarattığı yeni süreçler ve durumların dokümantasyonu yoluyla yeni bilgiler verir. Her ikisinde de mimari hem lens hem de kentsel, banliyö ve kırsal alanların bir ölçüsü olarak görülmektedir.

Çalışma şekli / süre

Kayıt, Üniversite tarafından atanan bir denetim ekibi doğrultusunda tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak yapılır. Tezini, doktora için üç yıllık tam zamanlı kayıt veya MPhil (veya yarı zamanlı eşdeğer) için iki yıl sonunda vermeniz istenecektir.

Kariyer olasılıkları

Giriş

Doktora'ta kariyer fırsatları hakkında daha fazla bilgi için Lütfen askEPS@qub.ac.uk adresinden Mühendislik ve Fizik Bilimleri Fakültesi Öğrenci İstihdam Ekibi ile irtibata geçiniz.

Danışmanlarımız - Okula danışarak - araştırma alanınız, olası kariyer olanakları ve araştırma başvurunuz hakkında daha fazla bilgi vermekten mutluluk duyacaktır.

Giriş şartları

Mezun olmak

Bir araştırma lisans programına kabul edilmek için asgari akademik şart, normalde bir İngiltere veya YGS sağlayıcısından bir Üst İkinci Sınıf Başarı derecesi veya Üniversite için kabul edilebilir eşdeğer bir yeterliliktir. Okulla iletişime geçerek daha fazla bilgi edinilebilir.

Uluslararası öğrenciler

Uluslararası nitelik eşdeğerleri hakkında bilgi için lütfen ülkeniz için özel bilgileri kontrol edin.

İngilizce Dil Gereksinimleri

Konuşma ve Dinleme'de en az 6.0, Okuma ve Yazma'da en az 5.5 ve Üniversite tarafından kabul edilebilir eşdeğer bir yeterlilik ile IELTS * 6.5 puanının kanıtlanması gerekmektedir. * Son 2 yılda alınmış.

Kraliçe'nin Belfast Üniversitesi'ne (ve onların ingilizcesi ilk dili olmayan) başvuruda bulunmak isteyen uluslararası öğrenciler, eğitim veya araştırma derslerinden tam anlamıyla yararlanabilmek için İngilizce dillerinde yetkinliklerini gösterebilmelidir. AÇA üyesi olmayan vatandaşların, vize amaçlı İngilizce dilleri için İngiltere Vizeleri ve Göçmenlik (UKVI) göçmenlik şartlarını da karşılaması gerekir.

Bu lisans programına başlamadan önce İngilizce dil becerilerinizi geliştirmeniz gerekiyorsa, INTO Queen's University Belfast size çeşitli İngilizce kursları sunar. Bu yoğun ve esnek kurslar, İngilizceye bu dereceye giriş kabiliyetinizi geliştirmek için tasarlanmıştır.

  • Akademik İngilizce: lisans düzeyinde başarılı üniversite eğitimi için yoğun bir İngilizce dili ve çalışma becerileri kursu
  • Öncesi İngilizce: Queen's University Belfast'ta bir lisans programına başlayan ve İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için kısa, yoğun bir akademik İngilizce kursu.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Engineering and Physical Sciences spans disciplines that impact lives today and will shape our future. Our international mix of staff and students make up a vibrant community that is ho ... Devamını oku

The Faculty of Engineering and Physical Sciences spans disciplines that impact lives today and will shape our future. Our international mix of staff and students make up a vibrant community that is home to some of the most innovative and globally significant research and teaching. It works where industry and research meet, providing the platform to spin out research into commercial opportunities and engage with industry on cutting-edge research with real-world projects such as the work with Wrightbus to produce the cleanest hybrid bus technology that powers the London Routemaster, or the pioneering work in The Institute of Electronics, Communications and Information Technology, securing our digital future through their Centre for Secure Information Technologies. Daha Az