Moleküler Tıpta Uluslararası Doktora

Genel

Program açıklaması

İtalya'daki araştırma üniversiteleri arasında en üst sırada yer alan San Raffaele Üniversitesi, doktora sunmaktadır. Program, insan hastalıklarının altında yatan moleküler süreçleri anlamak ve tedavileri için yeni yaklaşımlar tasarlamak isteyen öğrenciler için mükemmel bir rehberlik, destek ve eğitim sağlamayı amaçlamaktadır.

Doktora Moleküler Tıp dersi, İtalya'nın en büyük biyomedikal araştırma ortamlarından biri olan ve uluslararası alanda tanınan San Raffaele Bilim Enstitüsü içinde faaliyet göstermektedir.

Tamamlama 36 ay boyunca tam zamanlı çalışma gerektirir ve öğrencilerin Enstitümüzde bulunan 100'ün üzerinde araştırma laboratuvarından birinde büyük bir araştırma projesi üstlenmelerini sağlar. Eğitim ve danışmanlık, öğrencilere bireyselleştirilmiş mesleki gelişim ve temel, klinik ve endüstriyel araştırma kariyerleri için bir kapı sunar.

Uluslararası Doktora Ders, moleküler tıbbın geniş alanlarını kapsayan dört ana araştırma hattına (Müfredat) ayrılmıştır:

  • Hücresel ve Moleküler Biyoloji
  • Temel ve Uygulamalı İmmünoloji ve Onkoloji
  • Deneysel ve Klinik Tıp
  • Gen ve Hücre Tedavisi
  • Sinirbilim ve Deneysel Nöroloji

Pozisyonlar ve Fonlama

Doktora programına şu anda yaklaşık 130 doktora öğrencisi alınmıştır. Moleküler Tıp Programı.

Kabul ettiğimiz her öğrenciye tam zamanlı finansal destek sağlanmaktadır. Doktora statüsünün korunması Öğrenci ve doktora bursunun yenilenmesi, yıllık bilimsel ilerlemenin incelenmesinin olumlu sonucuna bağlıdır.

2019/2020 ayı için 35 öğrenciye UniSR bursu (yıllık brüt maaş, vergi öncesi, 18.000 Avro) ve yıllık brüt maaş, vergi öncesi doktora için 22.176 Avro (22.176 Avro) teklif edildi. ); Kalan 5 pozisyon burssuz ancak öğrencilere evsahibi laboratuvar tarafından finanse edilecek .

Yıllık araştırma masrafları (tezgah masrafları) evsahibi laboratuvarlar tarafından karşılanmaktadır.

İkinci ve üçüncü yıl boyunca, tüm öğrencilere toplantı ve atölye çalışmalarına katılımı desteklemek için ek fonlar (1800 Euro / yıl) verilir. Uluslararası işbirlikleri teşvik edilir; eğer öğrenciler projelerinin araştırma faaliyetlerini entegre etmek için yurt dışına taşınırlarsa, burs ücretin yarısı kadar artar (8 aya kadar).

Eğitim

Doktora Program, Moleküler Tıp alanında geniş bir disiplinlerarası eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Doktora Öğrencilerden zamanlarının çoğunu, bir Araştırma Direktörü'nün doğrudan gözetimi altında ve bir İkinci Süpervizörün dış bilimsel tavsiyesi ile bir araştırma projesi üzerinde çalışarak geçirmeleri beklenir.

Her yıl, doktora Moleküler Tıp Kursu, öğrencileri alandaki en heyecan verici ve aktif araştırma alanlarına maruz bırakan ve akademi ve ötesinde başarılı bir kariyer için gereken aktarılabilir beceriler konusunda eğitim veren bir kurs paneli sunmaktadır. Eğitim İngilizce olarak verilmektedir ve doktora derecesinin üç yılını kapsamaktadır. Ders.

Öğrencilerden San Raffaele Bilim Enstitüsü tarafından düzenlenen birçok konferans, atölye ve seminerden yararlanarak araştırma topluluğumuzun yaşamında ayrılmaz bir rol oynaması beklenmektedir.

Öğrenciler, lisans öğrencilerinin eğitimine ve denetimine katılma olasılıklarına sahip olabilir.

Kabul

Uluslararası Doktora Başvurusu Moleküler Tıp dersi, yaşına veya vatandaşlığına bakılmaksızın, 5 yıllık bir Üniversite Derecesi, Yüksek Lisans Derecesi veya eşdeğer bir yabancı akademik yeterlilik derecesine sahip olanlar tarafından Doktora derecesiyle kabul edilebilir. Sınav Komitesi, uluslararası sözleşmelere ve / veya üniversiteler arası işbirliği ve mobilite sözleşmelerine göre.

Son Güncelleme Tem 2019

Okul Hakkında

The Vita-Salute San Raffaele University was inaugurated in 1996 with its Psychology course, soon followed by the courses of Medicine, in 1998, and Philosophy, in 2002. Since its establishment, the Uni ... Devamını oku

The Vita-Salute San Raffaele University was inaugurated in 1996 with its Psychology course, soon followed by the courses of Medicine, in 1998, and Philosophy, in 2002. Since its establishment, the University has been characterized by a strong integration of teaching and research, in each of its facets: basic, philosophical and social. Daha Az