Nişanlı Bilgelikte Bakanlık (DMin)

Genel

Program açıklaması

DMin programımız çok çeşitli disiplinlere ve ilgi alanlarına açıktır. İnsan ve ekolojik kaygının hemen her alanında bir dizi sorunu ele almayı hedefliyor. Doktora programımız, yeni bir küresel medeniyeti biçimlendirmenize ve birlikte yaratmanıza yardım etmeyi amaçlamaktadır, böylece insan türleri daha büyük gezegensel ekosistemimizin sorumlu ve saygılı ortakları olarak hareket etmeyi öğrenebilir.

Doktora sürecinde her seviyede, mentorlar ve antrenörler tarafından desteklenirsiniz. Bazı zorunlu dersleri almanız ve programınızın geri kalanını mentorlarınız ve Lisansüstü Çalışmalar Dekanı ile istişare içinde tasarlama özgürlüğüne sahip olacaksınız.

Öğrenciler Ubiquity içindeki veya Ubiquity dışındaki dersleri seçebilirler. Bunun anlamı, başka bir kurum tarafından verilen bir ders olması durumunda, bu konuda serbestsiniz. Ubiquity'nin kişisel kursları da doktora kredisi için mevcuttur.

Bizim dmin programına başvurmak için sizinle temasa ve isteklerini ve potansiyel tartışacağız Lisansüstü Çalışmalar Dr. Györgyi Szabo (g.szabo@ubiquityuniversity.org) Dekanı adresine yazın Pathway . Tüm doktora öğrencileri önceki eğitimin transkriptlerini vermeli ve araştırmak istedikleri araştırma alanını gösteren bir makale yazmalıdır.

Gereksinimler

Doktora öğrencileri, Ubiquity University tarafından sunulan dört temel dersi tamamlamalı ve doktora tezi hazırlamalıdır. Kalan dersler Ubiquity'den veya başka bir yerden seçilen çalışma alanıyla ilgili belirli dersler olarak alınabilir.

4 zorunlu ders:

  • Gyorgyi Szabo ile Tez Yazım ve Araştırma Yöntemleri (4 kredi)
  • Jim Garrison ve Dr. Gyorgyi Szabo ile Harika Kitaplar (3 kredi çevrimiçi)
  • Jim Garrison ve diğerleriyle Medeniyetin En Keskin Bilişim'i (kişi başı 4 kredi)
  • Ubiquity Chartres Akademisi, yıllık Chartres, Fransa'da buluşma (kişi başına 4 kredi)

Unutmayın , Medeniyetin En Üstündeki Bilgelik ve Ubiquity Chartres Akademisi kursları, Lisansüstü Çalışmalar Dekanı ile anlaşmayı bekleyen başka bir Ubiquity University tarafından ikame edilebilir.

Toplam: 15 kredi

Kredi şartları

36 kredi derslerden artı doktora tezi için toplam 24 kredi olmak üzere toplam 24 krediyi tamamlamak zorundadır.

Öğrenim Ücretleri ve Ücretler

Programın Toplam Tutarı ve Ücretleri = 60 kredi ücreti (kredi başına 300 ABD Doları) * 18.000 ABD Doları *, Tez Ücreti, Ana Danışman Ücreti ve Dış Sınav Ücreti.

* Bu toplam dersler, dersler Bağımsız Çalışma olarak Ubiquity dışından alındığında dalgalanabilir. Ubiquity dışında alınan herhangi bir ders için kredi başına 100 $ kredi transfer ücreti alınmaktadır.

Kişisel kurslar, yukarıdaki masraflara dahil olmayan lojistik masrafları (örneğin, pansiyon ve konaklama için) içerecektir.

Kabul Koşulları

  1. Öğrencilerin yüksek lisans derecesi veya eşdeğeri olması gerekir. Bir eşdeğerlik, lisans derecesinin ötesinde belgelenmiş eğitimden oluşur ve saat olarak eşdeğerdir ve bir Yüksek Lisans Derecesi gerektirir.
  2. Tamamlanmış bir Ubiquity University Kabul Başvurusu sunulmalıdır
  3. Öğrencilerin yaşadıkları bölgede bir akademik araştırma kütüphanesine ait olmaları teşvik edilir.
Son Güncelleme Kas 2019

Okul Hakkında

How you personally develop, what gifts you bring into the world, and how effectively you bring these gifts to your community, are all critical to how our collective future will unfold. If you know you ... Devamını oku

How you personally develop, what gifts you bring into the world, and how effectively you bring these gifts to your community, are all critical to how our collective future will unfold. If you know you are here to help bring forth a new world, if you are drawn to cultivating your gifts within an open-minded, diverse learning community, if you are motivated by a question-led life and an exploration of mystery, then Ubiquity might be the right fit for you. Daha Az
ABD Çevrimiçi , Chartres + 1 Daha fazla Daha az