Ortak Doktora Okulu

Genel

Program açıklaması

Silesian University Of Technology , Doktora Silesian University Of Technology düzenliyor. Ortak Doktora Okulu bünyesinde çalışmalar. Okul, Üniversite geliştirme stratejisinde tanımlanan araştırma alanlarını teşvik etmeyi ve uygulamayı amaçlamaktadır. Doktora çalışmalar, öğrencileri bilimsel bir disiplinde yüksek derecede uzmanlık ve uzmanlık elde etmeye hazırlar.

Ortak Doktora Okulu, çok çeşitli bilimsel disiplinleri kapsayan disiplinler arası eğitim sunmaktadır. Doktora süresi program tam zamanlı kayıt ile 4 yıldır. Her Doktora Öğrenci öğrenim ücreti almadan burs alır.

Ortak Doktora Okulu, muhtemel Ph.D. giriş sınavları şeklinde yıllık açık yarışmalar yoluyla öğrenciler.

2020/2021 akademik yılında Ortak Doktora Okuluna kayıt hakkında en önemli bilgiler

 1. Ortak Doktora Okuluna kayıt, 27 Ocak 2020 tarihinden itibaren Silesian University Of Technology Senatosunun 4/2020 sayılı Kararında belirtilen kurallara ilişkin yıllık açık bir yarışma ile gerçekleşir.
 2. Kayıt, Rektör tarafından belirlenen detaylı takvime göre 29 Haziran 2020 tarihinden itibaren açıktır.
 3. Belgelerin elektronik biçimde kaydedilmesi ve sunulması, çevrimiçi platform DreamApply sayesinde gerçekleşir.
 4. Doktora konuları Bilimsel disiplinlere ayrılmış projeler 22 Haziran 2020'den itibaren mevcuttur. Aday, doktora konusunu seçer. başvurmak istediği proje.
 5. Doktora konusunu seçtikten sonra. Aday, proje uygulamasının ayrıntılarını tartışmak ve kayıt sırasında gerekli olan süpervizör ifadesini almak için bu projeden sorumlu süpervizörle e-posta yoluyla iletişime geçmelidir.
 6. Haklı durumlarda, adayın giriş sınavlarına şahsen gelemediği durumlarda (özellikle salgınla ilgili mevcut durumda veya yabancı adaylar söz konusu olduğunda), giriş sınavları BT teknolojisi kullanılarak Üniversite sahası dışında gerçekleştirilir. kontrol ile sınavın seyri ve kaydı.

Kayıt prosedürü takvimi ve giriş sınavları

29.06.2020 (12:00, CET) Elektronik kayıt prosedürünün başlangıcı.
03.09.2020 (23:59, CET) Kayıt prosedürü için son tarih.
Gerekli belgelerin teslimi için son tarih.
Elektronik kayıt sisteminin kapatılması.
04.09.2020 - 08.09.2020 Niteliklerin ve teslim edilen belgelerin değerlendirilmesi.
09.09.2020 - 24.09.2020 Giriş sınavları (sözlü).
Ortak Doktora Okulu Merkez Ofisinde gerekli belgelerin kağıt versiyonunun bir araya getirilmesi.
28.09.2020 (12:00, CET) Doktora nihai sıralama listesi. Ortak Doktora Okuluna kabul edilen öğrenciler.

Görüşmelerin uzaktan yapılacağı için işe alımın ikinci aşamasına hak kazanan her aday, görüşme tarihi hakkında e-posta yoluyla bilgi alacaktır.

Doktora için nasıl başvurulur? program

Doktora seçimi Ortak Doktora Okulu'na aday adaylar rekabetçi bir sınav içerir.

Giriş koşulları

Doktora programına kabul için arayın. program, ikinci seviye Üniversite derecesi (Yüksek Lisans seviyesi) almış her yaştan ve milletten öğrencilere açıktır. Uluslararası yeterlilikler, seçim ve değerlendirme prosedürü sırasında Sınav Kurulu tarafından değerlendirilecek ve bir Polonya ikinci seviye derecesi - Yüksek Lisans Derecesine eşdeğer (veya değil) ilan edilecektir.

Uluslararası niteliklerin denkliği

Başvurunuz kabul için değerlendirilmeden önce, uluslararası nitelikleriniz bir Polonya derecesine eşdeğer ilan edilmelidir. Değerlendirmenin sonucu olumluysa, başvurunuz doktora kabulü için değerlendirilecektir. programı. Bu değerlendirmenin sonuçları size e-posta ile gönderilecektir.

Kabul şartları

Aşağıdaki bilimsel disiplinlerde kabul çağrısı açıktır:

 • Mimari ve Kentsel planlama
 • Otomasyon, Elektronik ve Elektrik Mühendisliği
 • Teknik BT ve telekomünikasyon
 • Biyomedikal mühendisliği
 • Kimya Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği ve Ulaşım
 • Malzeme Mühendisliği
 • Makine Mühendisliği
 • Çevre, Madencilik ve Enerji Mühendisliği
 • Kimyasal Çalışmalar
 • Yönetim ve Kalite Çalışmaları

Doktora programına kabul için arayın. programı, yabancı bir üniversite tarafından verilen ve doktora derecesine erişim sağlayan bir yüksek lisans derecesi veya ikinci aşama düzeyinde başka bir eşdeğer akademik yeterlilik elde eden herhangi bir vatandaş ve yaştaki öğrencilere açıktır. çalışmalar. Uluslararası yeterlilikler, seçim ve değerlendirme prosedürü sırasında Sınav Kurulu tarafından değerlendirilecek ve bir Polonya ikinci seviye derecesi - Yüksek Lisans Derecesine eşdeğer (veya değil) ilan edilecektir.

Birinci düzey üniversite Derecesi çalışmalarından mezun olan bir kişi veya tek tip yüksek lisans eğitiminin üçüncü yılını tamamlayan bir öğrenci, aşağıdaki durumlarda Join Doktora Okuluna da kabul edilebilir:

Merkezi Kayıt Komisyonu, adayın sunduğu belgelere dayanarak, adayın The Join Doktora Okulunun yürütüldüğü ilgili disiplin alanında özellikle yüksek akademik başarılara sahip olduğunu teyit eder,

Aday ile yapılan mülakata dayanarak, Merkezi Kayıt Komisyonu, adayın bilimsel araştırma metodolojisi ve bilimsel faaliyetlerin sonuçlarının yayılması alanında kapsamlı bilgiye sahip olduğunu teyit eder.

Aynı zamanda, sadece bir Doktora Okuluna Katılın öğrencisi olabilirsiniz.

Kayıt, DreamApply sistemi tarafından elektronik olarak gerçekleştirilir.

Adaylar, gerekli belgeleri kayıt takviminde belirtilen süre içerisinde Join Doktora Okulu Merkez Ofisine teslim ederler. Merkezi Kayıt Komisyonu, Giriş sınavlarına (sözlü) yalnızca bir dizi belge sunmuş olan adaylarla girecektir.

Join Doktora Okuluna kabul, Okuldaki yer sayısı içinde yapılan rekabetçi sınavın sonuçlarına dayanmaktadır. Sıralama listesi, bireysel adaylar tarafından kazanılan puan sayısına göre oluşturulur.

Adaylar, sıralama listesindeki yere göre yer sayısına kadar ve ilan edilen her araştırma konusu için bir kişi niteliğini kazanır.

Merkezi Kayıt Komisyonu, adayların tüm kayıt süreci boyunca kazanmaları gereken minimum puan sayısını tanımlar. Bu yılki kayıtlarda tüm işe alımlar için puan sayısı aynıdır.

Ortak Doktora Okuluna kabul, Ph.D. listesine kayıt olarak gerçekleşir. öğrenciler. Ortak Doktora Okuluna kabulün olumsuz sonucu, idari bir karar gerektirir. Kabulün olumsuz sonucu kararından, kararın teslimini izleyen on dört gün içinde davanın yeniden değerlendirilmesi için talepte bulunabilirsiniz.

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

Welcome to the Silesian University of Technology (SUT), a place that, without any doubt, educates successful people. SUT is included in the prestigious group of 10 Polish universities, winners of the ... Devamını oku

Welcome to the Silesian University of Technology (SUT), a place that, without any doubt, educates successful people. SUT is included in the prestigious group of 10 Polish universities, winners of the "Excellence Initiative-Research University" competition organized by the Ministry of Science and Higher Education. Daha Az