genel bakış

Sosyal Bilimler Yüksekokulu'ndaki tüm Akademik Bölümler doktora başvurularını davet etmektedir.

Araştırma alanları yalnızca geniş ölçüde gösterge niteliğindedir ve personelimiz, yeni veya tanıdık olmaları ve hem kurgulanmış hem de çığır açan entelektüel analizlere yönelik yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlarla büyük mağazalar yerleştirmektedir.

Denetlediğimiz konular aşağıdaki alanları içerir:

 • Geliştirme Çalışmaları
 • Barış Etütleri
 • Psikoloji
 • Sosyoloji ve Kriminoloji
 • Sosyal Hizmet ve Sosyal Bakım

Doktora yapmak heyecan verici bir fırsat ama aynı zamanda başvuru, varış, giriş, beklentiler ve isme ilerleme hakkında bir kaç aşamaya dahil olmak için düşünülmesi gereken birçok aşama olduğu için oldukça göz korkutucu olabilir. Sosyal Bilimler Okulu'nda, araştırma öğrencilerimiz bireysel projeler üzerinde çalışsalar da izole çalışmamalarının önemli olduğuna inanıyoruz. Eğitim, beceri geliştirme, düzenli denetim oturumları ve sürekli akran desteği için çeşitli fırsatlar sunuyoruz.

sıralamalar

University of Bradford , 2019 Kez Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralaması'nda Dünya Sosyal Bilimler alanında 301-400 arasındadır.

Giriş koşulları

Doktora derecesi için

 • Onaylanmış bir üniversite veya kurumda, birinci veya ikinci sınıf lisans derecesi
 • Onaylanmış bir üniversite veya kurumda daha yüksek bir derece
 • İstisnai olarak, yukarıdakilerden daha düşük olan ancak uygun hazırlık olarak deneyim ve eğitim alan adaylar

Şimdi Felsefe Doktoru derecesi adayları şimdi doğrudan Felsefe Doktoru ödülüne kaydoluyor.

Felsefe Ustası derecesi için

 • Onaylanmış bir üniversite veya kurumda lisans derecesi
 • Fakülte Araştırma Yüksek Lisans Dereceleri Alt Komitesi tarafından onaylanmış mesleki yeterlilik ve uygun genel eğitim ve öğretim
 • İstisnai olarak, yukarıda sayılandan daha az ancak yeterli düzeyde bilgi edinildiğine dair yeterli kanıt sunamayan adaylar Fakülte Lisansüstü Araştırma Dereceleri Alt Komitesi tarafından kabul edilebilir.

Doktora için çalışmanın herhangi bir yönünü veya araştırma teklifinizi görüşmek isterseniz, lütfen iletişime geçin:

Dr Clare Beckett

 • 01274 233521
 • c.beckett@bradford.ac.uk

İngilizce dil gereksinimleri

Ana dili olarak İngilizce bilmeyen adayların IELTS puanlarından en az 6.5 almaları veya eğitim dilinin İngilizce olduğu bir derece tamamlamaları gerekir.

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

Bir araştırma derecesi size kendi çalışma alanınızı belirleme fırsatı sunar. Danışmanınız araştırma konunuzu formüle etmenize yardımcı olur ve araştırmanızı zamanında tamamlamanız için zamanında planlanmış olmasını sağlar. Araştırma projeleri neredeyse tanımı gereği eşsizdir. Tipik bir projeyi tanımlamak kolay değildir. Ancak, bazı ortak özellikler herkes için geçerlidir.

Doktora ilerleyişinizi onaylamak için, danışmanınız tarafından önerilen bir İlerleme Paneli tarafından bir öneride bulunulmalıdır. Yine de bir MPhil'e başvurmayı tercih ederseniz, kalan işiniz bir sonraki yılda yapılmalıdır.

Doktora programınızın ikinci yılı gerçek veri toplama işlemiyle birlikte alınabilir. Yıl sonuna doğru, sonuçlarınızın ilk analizini denemek mümkün olmalıdır.

Üçüncü yılda, sonuçlarınızın ayrıntılı bir şekilde harmanlanması ve analizini yapabilir ve bunları mantıklı ve ikna edici bir tez halinde düzenleyebilirsiniz.

Dördüncü yıl boyunca, amiriniz tezinizi sınava göndermeye hazır olduğunuzu onaylayabilir. Sunumun ardından teziniz iki sınav görevlisi tarafından okunacak ve tezinizle ilgili soruları yanıtlamanız gereken sözlü sınava girmeniz istenecektir.

Öğrenme ve değerlendirme

İlerlemenizi onaylamak için Fakülte Araştırma Dereceleri Komitesine bir öneride bulunulmalıdır. Öğrencinin bir ilerleme toplantısının tamamlanması ve katılması için daha fazla çalışma zaman çizelgesi ile ayrıntılı belgeler üretmesi gerekmektedir. Buna bazen ilerleme veya transfer paneli denir ve zorunlu bir üniversite gereksinimidir.

Öğrencilerin, kayıtlarının 12 ila 13 aylık işareti arasında bu süreçten geçmeleri gerekecektir. Toplantı için gerekli belgeler şunlardır:

 • Çalışmanızla ilgili, bugüne kadarki ilerlemenizi yansıtan ve özellikle geri bildirim almak istediğiniz her şeyi yükselten üç sayfalık bir genel bakış raporu;
 • tezinin önemli bir bölümü;
 • bir araştırma önerisi;
 • bir tez planlayıcısı.

Bu belgeler toplantıdan 14 gün önce teslim edilmelidir.

Denetim otoritesinin gerekli olduğunu düşünüyorsa, İlerleme toplantısını takiben herhangi bir zamanda başka bir izleme toplantısı yapılabilir. Bu, yine yazılı çalışmayı inceleyen bir akademisyen paneli şeklinde olacaktır, ancak akademisyen sayısı ve incelenecek yazılı çalışma türü karar vermek üzere amirine kalmıştır. Genellikle, çalışma programının sonuna doğru üçüncü bir izleme toplantısı yapılır ve tezin ilk taslağının ya da sahte bir vizenin incelemesi şeklinde olur.

Program dili:
 • Ingilizce

University of Bradford için 3 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Haziran 26, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Oca 2020
Eki 2020
Duration
3 - 4 yıl
Tam zamanlı
Price
2,164 GBP
Ana Sayfa / AB öğrencileri: 2.164 £ Uluslararası öğrenciler: £ 16.040
Deadline
Bilgi iste
rolling admission
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Oca 2020
End Date
Oca 2023
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
rolling admission
Start Date
Eki 2020
End Date
Eyl 2023
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
rolling admission

Oca 2020

Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
rolling admission
End Date
Oca 2023

Eki 2020

Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
rolling admission
End Date
Eyl 2023