PhDTh - İlahiyatta Felsefe Doktoru (PhD)

Genel

Program açıklaması

İlahiyat Fakültesi İlahiyat programında Felsefe Doktoru (Doktora), öğrencileri kolejlerde teoloji okullarında öğretmek ve kilisede profesyonel liderlik için alışılmadık bir vaat ve akademik yetenek ile hazırlamak için tasarlanmış 60 üniteli (dört yıllık) bir programdır. toplum.

Teolojik bir derecedir. Geniş teolojik bilgi gerektirir ve öğrenciyi teolojik disiplinler bağlamında kendi özel çalışma alanının yetkin bilimsel gelişimi için hazırlamayı amaçlar.

Araştırma derecesidir. Öğrencinin, alanının metodolojik ve epistemolojik varsayımlarını anlaması ve gerçek araştırma yoluyla alanı ilerletme becerisine sahip olması beklenir.

Profesyonel bir derecedir. Teorik ve pratik dersleri ilişkilendirerek ve profesyonel teori ve pratiğin birbirine bağımlılığının doğası ve bununla ilgili yöntem ve prosedürler üzerine eleştirel düşünceler uygulayarak araştırma alanının profesyonel uygulanabilirliğini vurgular.

İlahiyat Programında Felsefe Doktoru Öğrenme Çıktısı:

Belirli bir metnin anlamını uygulanabilir bağlamlar içinde açıklayarak İncil metinlerini eleştirel ve yetkin bir şekilde yorumlayın.

Hıristiyanlıktaki önemli tarihsel gelişmeler arasındaki etkileşimleri ve onları şekillendiren çeşitli faktörleri ayırt ederek, Hıristiyan inancının temel ve ayırt edici öğretilerine ilişkin tartışmaları keşfedin.

İnanç öğretilerini - özellikle Hıristiyan inancını - bir inanç topluluğundaki bireylerin yaşamlarına kendisinden başlayarak dahil etmek için mevcut yöntemleri uygulayın ve değerlendirin.

Mesleki olarak yetkin yazılı biçimde (standart bir stil kılavuzu izleyerek) tutarlı bir şekilde iletişim kurun ve çağdaş toplumlar için tarihsel, teolojik ve pastoral imaları aydınlatarak dini konularda etkili bir sözlü biçimde iletişim kurun.

İlahiyat Kabullerinde Felsefe Doktoru:

İlahiyat Yüksek Lisans derecesi veya eşdeğeri.

Son Güncelleme Oca 2021

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Yuin University is a private Christian institute of higher education consisting of the School of Business Administration and the School of Theology. The University provides undergraduate and graduate ... Devamını oku

Yuin University is a private Christian institute of higher education consisting of the School of Business Administration and the School of Theology. The University provides undergraduate and graduate educational opportunities. Daha Az