Sanat Fakültesi Doktora Bursu

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Hong Kong Baptist Üniversitesi (HKBU), tüm kültürel ve etnik kökenlerden gelen adayları, akademik mükemmellik, araştırma kabiliyeti ve potansiyeli kanıtları ve iyi iletişim, Hong Kong Doktora Burs Programı kapsamında tam zamanlı doktora başvurusunda bulunacak kişilerarası ve liderlik yetenekleriyle davet ediyor (HKPFS). HKPFS, doktora çalışmalarını Hong Kong'da sürdürmeleri için dünyanın her yerinden en iyi ve en parlak öğrencileri çekmek amacıyla Hong Kong Araştırma Bursları Konseyi (RGC) tarafından kurulmuştur.

HKBU'nun Doktora programlarına HKPFS üzerinden kabul edilmek için başvuruda bulunmak aynı zamanda normal lisansüstü öğrenci programımız için dikkate alınacaktır.

Neden HKBU?

1956'da kurulan Hong Kong Baptist Üniversitesi (HKBU), kendine özgü eğitimi ve kaliteli araştırmasıyla tanınmaktadır. HKBU, gençleri 21. yüzyılın talep ettiği yenilikçi dürtü ve yaratıcı düşünce ile hazırlar ve akademik mükemmelliği tüm insan gelişimi ile dengeler.

Üniversite, bizi küresel öneme sahip liberal bir sanat kurumu olarak yeni zirvelere götürmek için 10 yıllık bir stratejik plan hazırladı. Üniversitenin başarısı, özenli, yaratıcı ve küresel kültürüne dayanmaktadır. Çeşitli öğrenci topluluklarının dünya standartlarında tesislerde çalıştığı ve açık bir şekilde ilgilendiği araştırmalarla zenginleştirilmiş ve yaratıcı bir müfredat sunarak en iyi öğrenci deneyimini sunmak ve araştırma mükemmelliğini teşvik etmek için gayret gösteriyoruz.127192_photo-1523240795612-9a054b0db644.jpg Priscilla Du Preez / Unsplash

HKBU Araştırma Stratejisi

Asya’nın önde gelen, araştırma odaklı, liberal bir sanat üniversitesi olmak isteyen Hong Kong Baptist Üniversitesi, bilgi sınırlarını genişleten, küresel zorluklarla mücadele eden ve topluma yurtiçi ve yurtdışında yarar sağlayan dünya çapında araştırmalar yürütme konusunda kararlıdır.

HKBU'nun araştırma güçlü yönlerini kapsayan Üniversite, araştırma mükemmelliğini ve bilgi / teknoloji transferini teşvik etmek için disiplinlerarası araştırma ve tema tabanlı araştırmanın temelini oluşturmak için üç temel alanda araştırma kümeleri oluşturdu.

HKPFS hakkında

Hong Kong Baptist Üniversitesi (HKBU), tüm kültürel ve etnik kökenlerden gelen adayları, akademik mükemmellik, araştırma kabiliyeti ve potansiyeli kanıtları ve iyi iletişim, Hong Kong Doktora Burs Programı kapsamında tam zamanlı doktora başvurusunda bulunacak kişilerarası ve liderlik yetenekleriyle davet ediyor (HKPFS).

HKPFS, doktora çalışmalarını Hong Kong'da sürdürmeleri için dünyanın her yerinden en iyi ve en parlak öğrencileri çekmek amacıyla Hong Kong Araştırma Bursları Konseyi (RGC) tarafından kurulmuştur.

HKBU'nun Doktora programlarına HKPFS üzerinden kabul edilmek için başvuruda bulunmak Aynı zamanda normal lisansüstü öğrenci programımız için de değerlendirilecektir.

Bir Bakışta HKPFS

ücret

Aylık 25.800 HK $ (yaklaşık 3.300 ABD Doları) /

Yıllık 309.600 HK $ (yaklaşık 39.600 ABD Doları)

Öğrenim Feragat / Burs *

4 yıllık çalışmaların her biri için yıllık 42,100 HK (yaklaşık 5,400 ABD Doları)

Konferans ve Araştırma ile İlgili Seyahat Ödeneği

En fazla üç yıl boyunca yılda 12.900 HK (yaklaşık 1.650 ABD Doları) ve Üniversite'nin tüm çalışma dönemi boyunca 20.000 HK (HAB 2.560 ABD Doları) hükmü vardır.

* Başarılı akademik ilerlemeye tabi

Çalışma alanları

Sanat Fakültesi

Klasik Çince, kültürel çalışmalar, edebi yaratıcılık, müzik performansı, dini çalışmalar ve çeviri çalışmaları konusunda güçlü.

  • Çin Dili ve Edebiyatı.
  • İngiliz Dili ve Edebiyatı.
  • Beşeri Bilimler ve Yaratıcı Yazarlık.
  • Müzik.
  • Din ve Felsefe.
  • Çeviri, Sözlü ve Kültürlerarası Çalışmalar.

Akademik Yeterlilik Koşulları

Başvuru sahip olmalıdır:

  • Tanınmış bir üniversiteden veya karşılaştırılabilir bir kurumdan yüksek lisans derecesi; veya
  • Tanınmış bir üniversiteden veya karşılaştırılabilir bir kurumdan birinci sınıf onur derecesi ile lisans derecesi.

Dil Yeterlilik Koşulları

Öğretim ve / veya sınav dili İngilizce olmayan bir üniversite veya karşılaştırılabilir bir kurumdan yapılan bir yeterlilik sınavına girmeye hak kazanan aday,

  • Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi (TOEFL) 79'da (İnternet = Tabanlı Test); veya
  • 6.5'te Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS)
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Arts is an essential part of Hong Kong Baptist University, an institution that is firmly committed to being ”a leading liberal arts university in Asia for the world delivering academic ... Devamını oku

The Faculty of Arts is an essential part of Hong Kong Baptist University, an institution that is firmly committed to being ”a leading liberal arts university in Asia for the world delivering academic excellence in a caring, creative and global culture.” Daha Az